TAURON Arena Kraków

TAURON Arena Kraków

TAURON Arena Kraków to największy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych na świecie obiekt widowiskowo-sportowy. Położony zaledwie cztery kilometry od Rynku Głównego w Krakowie, w malowniczym otoczeniu Parku Lotników Polskich, jest doskonale skomunikowany z resztą miasta. Inwestycję zrealizowała Agencja Rozwoju Miasta S.A., spółka Gminy Miejskiej Kraków. Obiekt został oddany do użytku w maju 2014 r. Od lutego 2015 r. jego sponsorem tytularnym jest spółka TAURON Polska Energia S.A.

W czerwcu 2015 r. TAURON Arena Kraków, jako pierwsza w Polsce, została członkiem European Arenas Association - stowarzyszenia, które zrzesza największe obiekty widowiskowo-sportowe w Europie.

TAURON Arena Kraków

TAURON Arena Kraków to kompleks, który składa się z dwóch hal – dużej i mniejszej, tzw. treningowej. Główna hala to przede wszystkim ogromna arena (zajmuje ponad 4,5 tys. m2 powierzchni; cały obiekt to ponad 61 tys. m2 powierzchni), to także trzy poziomy widowni oraz miejsca siedzące lub stojące na płycie (cały obiekt może pomieścić ponad 21 tys. osób; samych miejsc siedzących na trybunach jest 15 tys.).

Możliwość dowolnej konfiguracji widowni, wygodne zaplecze dla sportowców i wykonawców, rozbudowane systemy multimedialne i sceniczne, a także dobre warunki akustyczne obiektu to cechy, które spełnią warunki organizacji imprez każdej skali.

Wielofunkcyjny charakter TAURON Areny Kraków umożliwia rozgrywanie na jej terenie zawodów w co najmniej kilkunastu dyscyplinach rangi mistrzostw świata. Wśród nich są: badminton, boks, curling, gimnastyka akrobatyczna i artystyczna, halowa piłka nożna, hokej, koszykówka, lekkoatletyka, łyżwiarstwo figurowe, piłka siatkowa, piłka ręczna, sporty walki, sporty ekstremalne, tenis ziemny, tenis stołowy, zawody hippiczne, sportowe zawody taneczne. TAURON Arena Kraków to także doskonałe miejsce do organizacji koncertów, wystaw, kongresów i targów. Może być również planem produkcji telewizyjnych, reklamowych oraz wielkich spektakli z udziałem tysięcy widzów.

TAURON Arena Kraków

W ekskluzywnej Strefie VIP na gości czeka ponad 500 miejsc w wydzielonych sektorach i komfortowych lożach. Na tym samym poziomie znajdują się także restauracja oraz dwie sale konferencyjne (Sala Zachodnia – 264,63 m2 oraz Sala Wschodnia – 257,68 m2; każda ma możliwość podziału na dwie mniejsze sale). Sale posiadają pełne wyposażenie niezbędne do organizacji konferencji, szkoleń i wykładów oraz zaplecze cateringowe.

TAURON Arena Kraków

Uzupełnieniem głównej areny jest Mała Hala z płytą o powierzchni ponad 1700 m2 i ponad 300 miejscami na trybunach. Podczas dużych imprez, może ona spełniać funkcję sali treningowej lub być miejscem prób. Jest idealna do organizacji mniejszych wydarzeń.

Goście biorący udział w wydarzeniach organizowanych w TAURON Arenie Kraków mają także do dyspozycji 1370 miejsc parkingowych. Cały obiekt i jego otoczenie są  dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Uwagę zwraca także niespotykany gdziekolwiek indziej ekran LED na elewacji obiektu o długości ponad pół kilometra.

TAURON Arena Kraków to obiekt zrealizowany według projektu konsorcjum firm: Perbo Projekt Sp. z o.o. (lider) oraz Modern Construction Systems Sp. z o.o. Wykonawcą hali było konsorcjum firm: Mostostal Warszawa S.A. (lider), Acciona Infraestructuras S.A. Avenida de Europa, Asseco Poland S.A. i Mostostal Puławy S.A.

Obiektem zarządza Agencja Rozwoju Miasta S.A.
ul Stanisława Lema 7
31-571 Kraków
tel. +48 12 349 11 03
fax +48 12 290 99 60
e-mail: board@arm.krakow.pl
www: www.arm.krakow.pl

TAURON Arena Kraków
ul Stanisława Lema 7
31-571 Kraków
tel. +48 12 349 11 02
e-mail: sekretariat@krakowarena.pl
www.tauronarenakrakow.pl

Rezerwacja obiektu:
Tel. . +48 739 455 600
e-mail: rezerwacja@krakowarena.pl

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN DROBISZ
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
POLECAMY