Więcej aktualności ...

ISAGA Summer School 2016 w Krakowie

Kilkudziesięciu gości, w tym członkowie stowarzyszenia ISAGA z całego świata, przyjedzie do Krakowa, który w dniach 11 – 17 lipca stanie się światową  stolicą gier symulacyjnych!

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski Ambasadorem Targów 2015

Polska Izba Przemysłu Targowego przyznała tytuł Ambasadora Tragów za rok 2015. Wyróżnienie w tym roku otrzymał Prezydent Krakowa, prof. Jacek Majchrowski, wieloletni promotor Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie i działacz na rzecz rozwoju przemysłu spotkań w Krakowie.

Targi IMEX 2016, Frankfurt nad Menem - 19-21.04.2016

Zespół Krakow Convention Bureau (KCB) prezentował Kraków jako destynację biznesową w ramach Polskiego Stoiska Narodowego. Na stoisku G450 spośród krakowskich wystawców swoją ofertę prezentowali ponadto ICE Kraków, Mazurkas Travel, a na stoisku DMC World - DMC Poland.

Konferencja Routes Europe w Krakowie!

1200 ekspertów z branży lotnictwa, 110 linii lotniczych, 350 lotnisk, 45 cenionych specjalistów branży turystycznej, ponad 5000 zaaranżowanych spotkań biznesowych i 20 prelegentów z międzynarodowego grona – tak w liczbach można opisać 11. edycję Routes Europe, czyli największą i najbardziej prestiżową konferencję branży lotniczej. Impreza odbyła się od 24 do 26 kwietnia w EXPO Kraków.

Wkrótce w Krakowie konferencja „Pięć żywiołów. Wolność, informacja, bezpieczeństwo”

Podczas szczytu NATO w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży należy się liczyć z działaniami dezinformacyjnymi i atakami w mediach społecznościowych. Przed tymi zagrożeniami należy się bronić, stosując rożne metody analizy informacji, w tym podstawową: trzeba się nią nauczyć dzielić z innymi. Temu jest poświęcona IV konferencja „Pięć żywiołów. Wolność, informacja, bezpieczeństwo”, organizowana przez Fundację Instytut Mikromakro i Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa oraz pod honorowym patronatem Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Sojusz Europejskich Convention Bureaux podpisuje memorandum

Strategiczny sojusz narodowych, europejskich convention bureaux podpisał “Memorandum of Understanding” zawierające kryteria członkostwa, w tym obowiązków i celów. Sojusz jest pierwszym w swoim rodzaju i ma na celu zwiększenie współpracy pomiędzy biurami w Europie, w celu utrzymania i wzmocnienia jej silnej pozycji jako numeru jeden dla spotkań stwarzyszeń na świecie (ICCA 2014).

Otwarcie sezonu turystycznego w Krakowie

W piątek, 8 kwietnia w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyło się XXVII Forum Turystyki. To symboliczne otwarcie sezonu turystycznego, który w tym roku zapowiada się wyjątkowo za sprawą pielgrzymów, którzy przyjadą do naszego miasta by spotkać się z papieżem Franciszkiem i wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży.

Targi Reunir 2016 – podsumowanie

W dniach 22-23 marca w Carrousel du Louvre odbyły się targi turystyki biznesowej Reunir. To największe wydarzenie skierowane do przedstawicieli branży przemysłu spotkań na rynku francuskojęzycznym.

II Europejski Kongres Samorządów zakończony - podsumowanie

Zakończona II edycja Europejskiego Kongresu Samorządów potwierdziła, że Kraków to właściwy wybór na miejsce prestiżowych spotkań o charakterze społecznym i gospodarczym. W ciągu dwóch dni w Centrum Kongresowym ICE Kraków gościło niemal 1500 osób, w tym m.in. przedstawiciele rządów, parlamentarzyści, szefowie instytucji państwowych, szefowie miast i regionów Europy, przedstawiciele biznesu, nauki i kultury.

Marzec na krakowskim lotnisku - o 20% więcej obsłużonych pasażerów!

W marcu 2016 roku na krakowskim lotnisku obsłużono 363 034 pasażerów, o 20% więcej niż w marcu 2015 r. Jest to najlepszy marcowy wynik w historii lotniska oraz siedemnasty z rzędu rekordowy miesiąc. W ubiegłym miesiącu wzrost odnotowano także w liczbie operacji lotniczych - było ich 3 186 o 14% więcej w stosunku do marca 2015 roku.

POLECAMY