Unia Europejska
O Nas rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Prowadzenie Spotkań Zespołu - Trudne Sytuacje i Rozwiązywanie Konfliktów

Pracując z uczestnikami grudniowego szkolenia MPI „Zarządzanie poprzez spotkania” rozpoznaliśmy nowe potrzeby szkoleniowe, które zgłaszała grupa. Nie zwlekając więc, wspólnie z tym samym trenerem, Leną Czernecką, postanowiliśmy przygotować specjalny, dedykowany warsztat, na który Was niniejszym gorąco zapraszamy.

Fot. MPI Poland Chapter

Szkolenie jest przeznaczone dla wszystkich tych, którzy organizują i prowadzą spotkania swoich zespołów – niezależnie, czy byli uczestnikami grudniowego szkolenia z Leną, czy też nie. Szkolenie ponownie dotyka tematyki spotkań zespołu, tym razem jednak, z innej perspektywy. Celem tego warsztatu jest rozwijanie kompetencji prowadzenia i facylitacji wszelkich spotkań zespołu oraz wyposażenie uczestników w narzędzia i metody radzenia sobie z trudnymi uczestnikami w grupie. Wszystkie te cele będziemy realizować w narzędziowy, konkretny i dynamiczny sposób, bo wiemy, że takie właśnie podejście jest preferowane przez uczestników naszych szkoleń.

Dzięki szkoleniu poznacie kluczowe założenia dotyczące prowadzenia i facylitacji spotkań, odpowiecie sobie na pytanie, jak prowadzić angażujące i efektywne spotkania, poznacie różne style facylitacji oraz typologie trudnych uczestników by finalnie przećwiczyć metody przeciwdziałania  i konstruktywnego reagowania na  konflikt. Będzie również możliwość sprawdzenia się w boju, czyli przećwiczenia rekomendowanych narzędzi.

Planowane rezultaty dla uczestników

  • Rozwój świadomości, wiedzy i umiejętności potrzebnych do efektywnej i satysfakcjonującej pracy z zespołami.
  • Poznanie podstaw procesu grupowego zachodzącego w każdym pracującym zespole.
  • Umiejętność prowadzenia angażujących i efektywnych spotkań, na których podejmowane są decyzje, które realnie wejdą w życie
  • Poznanie różnych typów trudnych uczestników spotkań i metodologii reagowania
  • Rozwój świadomości, jak ważną rolę odgrywają relację pomiędzy uczestnikami w grupie oraz jak nie pozwolić, aby zablokowały one postęp w realizacji celu

PROGRAM:

  1. PODSTAWY FACYLITACJI
  • Definicja facylitacji.
  • Rola facylitatora w pracy z grupami.
  • Trzy tryby facylitacji wg Johna Herona.
  1. UMIEJĘTNOŚCI FACYLITATORA
  • Praktyka umiejętności przydatnych w roli facylitatora.
  • Udzielanie informacji zwrotnej- modele i zasady.
  1. TRUDNE SYTUACJE W PRACY Z GRUPĄ
  • Zespołowe zbieranie i kategoryzowanie trudnych sytuacji w pracy z grupą.
  • Osobowości podczas spotkań – typologia trudnych uczestników
  • Metody  radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i uczestnikami jako facylitator.
  • Lider a facylitator-jak to pogodzić?
  1. KONFLIKTY
  • "Facing the tiger" - dlaczego warto mierzyć się trudnościami we współpracy.
  • Proces powstawania i eskalowania konfliktów.
  • Metody 4 kroków na poszukiwanie konsensusu.

TRENER: LENA CZERNECKA

Lena Czernecka

Trener biznesu, Business Counsellor, coach

Z wykształcenia jest psychologiem - ukończyła Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, ze specjalizacją psychologia zarządzania, psychologia polityki i reklamy, trenerem biznesu oraz terapeutą Gestalt. Jest certyfikowanym Trenerem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego II Stopnia.

Od ponad 16 lat specjalizuje się w projektach szkoleniowych z zakresu rozwoju kompetencji menedżerskich, zmiany i budowania zaangażowania oraz szkoleń dla trenerów. Pracowała jako trener wewnętrzny w międzynarodowych korporacjach w zakresie m. in. outsourcing usług, farmaceutyka oraz retail, gdzie prowadziła szkolenia z optymalizacji pracy zespołów zadaniowych i rozwoju kompetencji pracowników na każdym szczeblu organizacji. 

Od 10 lat jest stałym dostawcą szkoleń dla IBM w Polsce, ponadto współpracuje z firmami takimi jak State Street, Shell, BZWBK, Valeo, Luxoft, Aon-Hewitt, Aqusta Westland i wiele innych.  W ramach szkoleń liderskich, przeszkoliła ponad 2000 osób w sektorze finansowym, księgowym, automotive oraz  IT. Realizowała projekty EFS dla studentów studiów podyplomowych na Akademii Rolniczej oraz Uniwersytecie Jagiellońskim. Równolegle w swoim życiu zawodowym zajmuje się coachingiem, psychoterapią indywidualną, oraz pracą na procesie grupowym. Współpracuje z „Dojrzewalnią Róż” prowadząc treningi interpersonalne. Ma potwierdzone przez Instytut Edukacji i Rozwoju Osobistego w Krakowie oraz Associazione Italiana di Counselling umiejętności i doświadczenie coachingowe oraz terapeutyczne.

Mama dwójki dzieci, pasjonatka gór i tańca towarzyskiego.  

Szczegóły:

Miejsce szkolenia: https://hotelkossak.pl/

Opis szkolenia: https://mpec2020-01.syskonf.pl/

Rejestracja: https://mpec2020-01.syskonf.pl/rejestracja

 

pokaż metkę
Autor: MPI Poland Chapter
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Data publikacji: 2020-01-02
Data aktualizacji: 2020-01-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź