Dzieje się w EXPO Kraków – czyli podsumowanie roku 2015

Co łączy Jerzego Dudka z Andym Warholem, ludzi cyborgów ze Stanisławem Soyką? Ile kieliszków można utrzymać w jednej ręce i jak szybko można podać kolację dla 1500 osób? Wszystkie te odpowiedzi padły w minionym roku podczas niezwykłych wydarzeń w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków! Łącznie odbyło się ich ponad 100, a zbliżający rok zapowiada się rekordowo pod względem wynajmu obiektu.

Dzieje się w EXPO Kraków – czyli podsumowanie roku 2015
Fot. EXPO Kraków

Andy Warhol, Jerzy Dudek i rekordy EXPO Kraków

10 rzeczy, którymi Targi w Krakowie zaskoczyły w 2015 roku

Istniejące od dwóch lat Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków na stałe wpisało się w panoramę Krakowa. W minionym roku na jego terenie odbyło się kilkaset wydarzeń. Oto 10 rzeczy, którymi EXPO Kraków zaskoczyło w 2015 roku:

1.       Dzieła Andy’ego Warhola - certyfikowany print z wizerunkiem Św. Apolonii – patronki stomatologów, został sprzedany na Targach KRAKDENT® za 26 tys. euro!

2.       Pobity Rekord Guinessa – podczas tegorocznego MOTO SHOW w Krakowie padł rekord w oklejaniu auta na czas. Nowi rekordziści z Polski osiągnęli czas 39 minut i 26 sekund, zmieniając całkowicie kolor Audi A6 z czarnego błysku na ciemnoniebieską satynę. Pobili tym samym poprzedni rekord o ponad 35 minut!

3.       Jerzy Dudek za kierownicą! – gościem specjalnym MOTO SHOW w Krakowie był legendarny bramkarz reprezentacji Polski, który rękawice bramkarskie zamienił na samochodowe i z powodzeniem startuje w formule VV Golf Cup.

4.       31 kieliszków w jednej ręce – to nowy rekord Krakowa w liczbie utrzymanych w jednej dłoni kieliszków. Padł podczas 5. edycji Krakowskiego Biegu Kelnerów, który towarzyszył Międzynarodowym Targom HORECA.

5.       Vlogerzy w Krakowie – prawdziwe tłumy odwiedziły EXPO Kraków, by spotkać współczesne gwiazdy prowadzące najpopularniejsze kanały na YouTubie.

6.       Bolidy F1 z kompozytów – po raz pierwszy w historii w jednym miejscu i czasie spotkali się najzdolniejsi młodzi konstruktorzy bolidów, zajmujący czołowe miejsca na prestiżowych międzynarodowych zawodach. Swoje pojazdy prezentowali podczas Międzynarodowych Targów KOMPOZYT-EXPO.

7.       Kolacja w 9 minut – nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w tak krótkim czasie posiłek otrzymało 1500 osób! Ogromna  zorganizowana w EXPO Kraków kolacja kończyła Światowy Kongres Nasienny (World SeedCongress).

8.    Ludzie cyborgi – w trakcie Targów Mobile-IT zaprezentowano najnowocześniejsze rozwiązania mobilne i technologie, które zamieniają ludzi… w cyborgów! M.in. okulary OculusRift, przenoszące nas w całości do świata wirtualnego.   

9.       Własne studio filmowe – to właśnie w EXPO Stanisław Soyka we współpracy z chórem Cracow Singers zrealizował zdjęcia do swojego najnowszego klipu pt. „Shakespeare a cappella”!

10. Największe studio tatuażu – w EXPO odbył się Konwent Tatuażu, który przyciągnął tysiące miłośników zdobienia ciał.

 

To tylko część niezwykłych chwil mijającego roku w EXPO Kraków.

Tymczasem przed nami między innymi:

  1. W terminie: 18-19 lutego 2016 roku w EXPO Kraków odbędzie się trzecia edycja Targów Rozwiązań IT, E-commerce i Urządzeń Mobilnych Mobile-IT. Wydarzenia towarzyszące zawierają: spotkania z ekspertami z branży, warsztaty (m.in. tworzenia aplikacji mobilnych), gry i konkursy z cennymi nagrodami. Równolegle w obiekcie odbywa się największa w Polsce konferencja poświęcona mobilnym technikom i technologiom Mobile Trends.

 

  1. Premierowo w EXPO Kraków - Targi Dom Inteligentny oraz AV&HOME CINEMA SHOW 2016 odbędą się w dniach 8-10 kwietnia 2016 roku. Prawdziwa gratka dla miłośników stylu, funkcjonalności i nowinek.

 

  1. Kawa czy herbata? W EXPO nie trzeba wybierać! 10-12 maja 2016 roku po raz pierwszy w Krakowie odbędą się najważniejsze światowe targi kawy i herbaty - Tea&Coffee World Cup- połączone z interaktywnymi warsztatami i sympozjami informacyjnymi z udziałem liderów branży z całego świata. Tego nie można przegapić!

Więcej informacji na stronie: www.expo.krakow.pl

Tagi: targi, kongres

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MONIKA POPIOŁEK
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY