górne tło

Szesnastu nowych Ambasadorów Kongresów Polskich uhonorowanych podczas gali w Poznaniu!

Podczas uroczystej gali w Międzynarodowych Targach Poznańskich uhonorowano kolejnych Ambasadorów Kongresów Polskich. Po raz pierwszy wyróżniono także Mecenasów Kongresów Polskich, doceniając sponsorów wspierających przemysł branży spotkań. Kraków może się poszczycić aż czterema laureatami!

Osiemnasta Gala Ambasadorów Kongresów Polskich odbyła się 27 września, w Sali Ziemi, stanowiącej część Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorami tegorocznej gali były Miasto Poznań i Międzynarodowe Targi Poznańskie, zaś współorganizatorami prowadzący Program AKP – Polska Organizacja Turystyczna i Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce.

Program AKP służy promowaniu Polski, jako miejsca organizacji międzynarodowych kongresów i konferencji. Jego realizacja jest wspierana także regionalnie w ramach działań lokalnych Klubów Ambasadora. W tym roku do grona krakowskich Ambasadorów Kongresów dołączyły Izabela Albrycht z Instytutu Kościuszki, prof. dr hab. Małgorzata Filip z Instytutu Farmakologii Polskiej Akademii Nauk oraz prof. dr hab. n. med. Alicja Hubalewska-Dydejczyk z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zaś firma Concept Music Art została Mecenasem Kongresów Polskich.

Pełna lista Ambasadorów Kongresów Polskich 2017:

W Programie AKP uhonorowano w sumie 252 ambasadorów.

W tym roku specjalne wyróżnienie, z okazji jubileuszu dwudziestolecia istnienia, otrzymało także Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce.

Dzięki wprowadzonym zmianom w regulaminie Programu AKP pierwszy raz podczas gali wyróżnieni zostali także Mecenasi Kongresów Polskich: Grupa Adamed za wsparcie kongresu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej i działania edukacyjne prowadzone w ramach partnerstwa z PTCHN oraz Fortum Power and Heat Polska za wsparcie Kongresu Open Eyes Economy Summit . Specjalna wyróżnienie Mecenasa Gali Ambasadorów Kongresów Polskich 2017 kapituła przyznała firmie Concept Music Art za zapewnienie wsparcia technologicznego i logistycznego zeszłorocznej krakowskiej gali, w tym stworzenie koncepcji oprawy multimedialnej nawiązującej do twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

Zwycięzcą konkursu na zorganizowanie największego międzynarodowego kongresu w Polsce w roku 2017 jest ICP Group, firma zorganizowała w Katowicach konferencję i targi Womex.

Galę poprzedziła konferencja Poznań Meetings Challenge zorganizowana przez Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce. Jej tematyka poświęcona była wyzwaniom, przed jakimi stoi polski i poznański rynek spotkań oraz współpracy organizatorów spotkań ze sponsorami i partnerami.

Kolejna, dziewiętnasta Gala Ambasadorów Kongresów Polskich odbędzie się 21 października, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

dolne t�o