Kolejny Event Focus za nami!

W czwartek 17 listopada na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie miało miejsce Studenckie Szkolenie Branży Eventowej „EventFocus”. Organizatorami wydarzenia była Katedra Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Krakow Convention Bureau (KCB) Urzędu Miasta Krakowa.

Kolejny Event Focus za nami!
Fot. KCB

Szkolenie miało na celu przybliżenie studentom krakowskich uczelni zasad funkcjonowania branży spotkań, pogłębienie wiedzy na temat organizacji konferencji, pokazanie nowych technologii oraz trendów aktualnie panujących na rynku  oraz zaprezentowanie funkcjonowania i potencjału Krakow Convention Bureau.

O tych zagadnieniach opowiedzieli znani na arenie krajowej praktycy, posiadający olbrzymie doświadczenie oraz mający na swoich kontach wiele sukcesów zawodowych w branży spotkań:

  • Agnieszka Faracik-Leśniak – Meeting Professional International,
  • Piotr Wilczek  – Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce,
  • Katarzyna Janik - Biuro Kongresów / Krakow Convention Bureau Urzędu Miasta Krakowa,
  • dr hab. Krzysztof Borodako –Katedra Turystyki na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego specjalizujący się w tematyce przemysłu spotkań i opiekun merytoryczny nowej specjalności: „Zarządzanie kongresami i dużymi wydarzeniami”.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 studentów z  krakowskich uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego, Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Rolniczego oraz Krakowskiej Akademii im.  Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Szkolenie rozpoczęło się o godzinie 9.30 i nie licząc krótkiej przerwy kawowej trwało do godziny 14.30. Po zakończeniu słychać było wiele pochlebnych opinii studentów na temat EventFocus, dlatego planowana jest jej kolejna edycja 4 kwietnia przyszłego roku.

Podczas warsztatów studenci mieli okazję, sprawdzić się w roli organizatorów konferencji, imprezy towarzyszącej i eventu przygotowując oferty na zapytania prawdziwych klientów. Największym uznaniem cieszył się fakt, że szkolenie zostało poszerzone o Event Focus InterView - w tej części szkolenia studenci mieli możliwość poszukiwania praktyki lub stażu poprzez indywidualne spotkania z przedstawicielami firm, którzy reprezentują branżę spotkań i wydarzeń. W tej części wydarzenia uczestniczyły: Targi w Krakowie, Event-Factory, DoubleTree by Hilton Krakow Hotel & Convention Center oraz Holiday Inn Krakow City Centre.

Poza rozdanymi każdemu z uczestników Certyfikatami, wartością dodaną spotkania było przekazanie przez prelegentów wielu praktycznych wskazówek dotyczących szukania pracy, tworzenia niebanalnych CV oraz przygotowywania się do rozmów kwalifikacyjnych.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i uczestnictwo. Mamy nadzieję, że zobaczymy się podczas kolejnych edycji.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA KULEC-GREŃ
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY