Konferencja lekarzy rodzinnych w Krakowie!

W 2018 roku Kraków będzie gospodarzem zjazdu lekarzy rodzinnych z całego świata. W rywalizacji o miejsce europejskiego kongresu stolica Małopolski wygrała z Atenami i Bratysławą. Do Krakowa przyjedzie ponad 4 tysiące lekarzy rodzinnych z ponad 100 krajów, głównie Europy Zachodniej oraz krajów Skandynawskich, a także Australii i Stanów Zjednoczonych. Miasto Kraków jest partnerem strategicznym tego wydarzenia, które odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Hasłem konferencji będzie: jakość, efektywność, równość.

Konferencja lekarzy rodzinnych w Krakowie!
Fot. Krakow Convention Bureau

Konferencja Światowej Organizacji Lekarzy Rodzinnych WONCA zgromadzi blisko 4 tysiące lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej z całego świata. Przez 4 dni (od 24 do 27 maja) specjaliści z ponad 100 krajów wspólnie dyskutować będą o najpilniejszych kwestiach bezpośrednio związanych z fundamentem opieki zdrowotnej – o medycynie rodzinnej.


Organizatorem WONCA Europe Kraków 2018 jest Stowarzyszenie Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.

- Konferencja lekarzy rodzinnych WONCA jest wyjątkowa – to jedna z pierwszych dużych konferencji medycznych organizowanych w Krakowie. To dla Miasta istotne, ponieważ Kraków jest drugim po Warszawie tak ważnym ośrodkiem medycznym w Polsce. Także tematyka tej konferencji jest dla nas bardzo istotna, ponieważ z punktu widzenia interesów zdrowotnych mieszkańców Krakowa dobre funkcjonowanie lekarzy rodzinnych daje gwarancję właściwej troski o stan zdrowia mieszkańców miasta. Taka wymiana doświadczeń o charakterze międzynarodowym – w kongresie będą uczestniczyli lekarze rodzinni ze 100 państw świata – będzie bardzo ważnym czynnikiem poprawiającym komfort pracy lekarzy oraz pacjentów – powiedział Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej, kultury i promocji miasta.


Nawiązując do jednej z najbardziej sławnych krakowskich legend, organizatorzy WONCA Europe 2018 wybrali symbol przewodni konferencji, którym został Smok Wawelski. Do czasu rozpoczęcia wydarzenia, Kraków będzie promowany na spotkaniach i konferencjach wszystkich europejskich towarzystw i kolegiów lekarzy rodzinnych.


Konferencja WONCA będzie odbywać się w Polsce po raz drugi – pierwszy raz miała miejsce w Warszawie w 2011 roku.


Organizacja Lekarzy Rodzinnych WONCA (World Organization of Family Doctors) jest stowarzyszeniem zrzeszającym kilkadziesiąt kolegiów i stowarzyszeń narodowych lekarzy rodzinnych w 131 krajach, posiadającym pół miliona członków – lekarzy rodzinnych. Coroczne spotkania odbywają się w największych miastach Europy.

Pokaż metkę
Autor: www.meetingplanner.pl
Osoba publikująca: NATALIA KULEC-GREŃ
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY