Najnowszy raport ICCA już dostępny

W ICCA Statistics Report 2016, kluczowym dla branży raporcie Kraków zajął 65. miejsce w skali świata, zaś 32. w Europie, będąc gospodarzem 41 spotkań stowarzyszeń. Jest to spadek w porównaniu z rokiem 2015, kiedy to Kraków zajmował 49. miejsce w skali świata, a 26. pośród miast europejskich.

Najnowszy raport ICCA już dostępny
Fot. www.iccaworld.org

W międzynarodowym rankingu krajów Polska zajęła 17. miejsce, zaś 10. w Europie. Dla porównania, w 2015 roku Polska zajmowała 21. miejsce na świecie a 14. w skali Europy – spotkań było wówczas 193. W 2016 roku w kraju zorganizowano 195 spotkania rangi ICCA.

Międzynarodowy ranking ICCA Statistics Report 2016 obejmuje ponad 113 krajów z całego świata, w tym Polskę. Wśród polskich miast na pierwszym miejscu znalazła się Warszawa - wg danych ICCA w stolicy zorganizowano 71 spotkania, co daje miastu 19. miejsce w Europie, a 30. w rankingu międzynarodowym. Kolejne po Krakowie z polskich miast to Wrocław który zanotował awans aż o 41 pozycji i z liczbą 26 spotkań uplasował się na 98 miejscu na świecie. W zestawieniu pojawił się jeszcze Gdańsk (17 spotkań, 152 miejsce) i Poznań (14 spotkań, 186 miejsce).

Dane zbierane są od członków ICCA, których zadaniem jest gromadzenie i przesyłanie informacji o spotkaniach odbywających się w ich mieście, regionie, państwie. Analizowane spotkania muszą spełniać trzy warunki jednocześnie: odbywać się cyklicznie, skupiać co najmniej 50 uczestników i migrować między co najmniej trzema państwami. Raport ICCA należy do kluczowych publikacji podsumowujących liczbę spotkań stowarzyszeń w danym kraju oraz poszczególnych miastach.

Pokaż metkę
Autor: KCB
Osoba publikująca: KATARZYNA JANIK
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY