Kraków solidarny i kolorowy. Podziękowania za akcję podświetleń

Gdy granice państw są prewencyjnie zamknięte, a ich obywatele – odgrodzeni od siebie restrykcjami kwarantanny, ważny staje się każdy gest solidarności, który konsoliduje międzynarodową społeczność i podtrzymuje ją na duchu.

Kraków solidarny i kolorowy. Podziękowania za akcję podświetleń
Fot. B. Świerzowski - UMK

W geście solidarności z państwami najbardziej dotkniętymi pandemią COVID-19, Kraków zorganizował serię podświetleń obiektów miejskich w barwach narodowych tych krajów. W dniach 26, 27 i 30 marca Tauron Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków i kładka o. Bernatka wyświetlały flagi Włoch, Hiszpanii, Francji, Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii.

 

Oto wybrane podziękowania, które otrzymaliśmy od zagranicznych partnerów i przyjaciół:

 

Chciałbym podziękować za bliskość i solidarność, jakie Miasto Kraków okazało włoskiemu narodowi i mieszkańcom Rzymu poprzez wspaniałą inicjatywę podświetlenia hali widowiskowo-sportowej TAURON Areny Kraków, Kładki o. Bernatka, oraz Centrum Kongresowego ICE Kraków w kolorach flagi Republiki Włoskiej, 26 marca 2020 r.

Bliskość miasta partnerskiego, jakim jest Kraków, umacniana z biegiem lat przez liczne wymiany kulturalne i znaczący, wzajemny napływ odwiedzających, jest dla Miasta Rzymu ogromnie ważna w tak trudnym momencie. Stanowi ona jeszcze większy impuls do walki, jaką podjęli rzymianie, aby stawić czoła rozprzestrzenianiu się tej okropnej pandemii.

Jeszcze raz chciałbym podziękować, mając pewność, że kiedy ta pandemia zostanie pokonana, nie zabraknie jeszcze okazji i możliwości współpracy
między naszymi miastami.

Stefano Castiglione
Dyrektor Kancelarii
Prezydenta Miasta Rzymu

 

Pragnę podziękować za solidarność i słowa wsparcia, szczególnie ważne dla nas w tym trudnym czasie zagrożenia zdrowia.

Bardzo doceniam inicjatywę, powziętą przez Miasto Kraków, polegającą na oświetleniu instytucjonalnych i znaczących miejsc miasta w kolorach włoskiej flagi.

Miasto Mediolan z wielką powagą stawia czoła wyzwaniu, jakim jest zapobieżenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, w przekonaniu, że jest to wyzwanie na skalę światową i że od naszych działań będzie zależeć zmniejszenie ryzyka, na które narażeni są obywatele w innych miastach świata.

Jeszcze raz dziękuję za pozostawanie z nami w myślach i słowa otuchy.

Maria Vittoria Beria
Dyrektor Wydziału Kontaktów Międzynarodowych
Miasto Mediolan

 

Szanowny Panie Prezydencie,

Z całego serca chciałbym Panu podziękować za piękny gest solidarności z narodem amerykańskim w czasie niezwykle trudnych dni zmagań z pandemią. Podświetlona amerykańska flaga na ekranie Areny TAURON byla dla mnie osobiście i całej społeczności amerykańskiej w Krakowie prawdziwym znakiem przyjaźni i bliskich więzów, jakie łączą nasze kraje.

Równocześnie chciałbym wyrazić moje szczere uznanie dla wielkich wysiłków podejmowanych przez Pana i służby miejskie dla zapewnienia sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania miasta jak i pomocy osobom i instytucjom najbardziej potrzebującym.

Jestem także pod wrażeniem tak wielu kreatywnych inicjatyw spontanicznej pomocy, jaką okazują sobie mieszkańcy Krakowa, szczególnie młodsi wobec starszych. To przejaw niezwyklej energii i ducha solidarności, który zawsze tkwił w tym mieście, a który z pewnością pomoże odrodzić się Krakowowi po trudnym doświadczeniu, przez które teraz wszyscy przechodzimy. Życzę tego gorąco Panu  i całemu zespołowi Urzędu Miasta Krakowa.

Z wyrazami najgłębszego szacunku,

Dr Patrick Slowinski
Konsul Generalny USA w Krakowie

 

Drodzy Krakowianie i Krakowianki! Dziękujemy Wam serdecznie za ten gest solidarności. My także życzymy Wam i całej Polsce dużo siły, zdrowia i wytrzymałości, szczególnie tym, którzy każdego dnia stoją na pierwszej linii frontu. Trzymamy kciuki, abyście wygrali tę walkę przeciw wirusowi!

Urząd Miasta Lipska

 

Aby podziękować władzom Miasta Krakowa, Konsul Generalny Francji Frédéric de Touchet udał się dziś wieczorem na kładkę Bernatkę, która została oświetlona w kolorach francuskich w geście solidarności z Francją, dotkniętą kryzysem epidemicznym związanym z koronawirusem.

Konsulat Generalny Republiki Francji w Krakowie

 

Kraków naprawdę uczynił nam wielki zaszczyt w swoim oszałamiającym geście wsparcia. Dziękujemy!

Michael D. Leach
Kancelaria Burmistrza Miasta Rochester

pokaż metkę
Autor: UMK
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY