ICCASkills, nowy program certyfikacji ICCA

W odpowiedzi na potrzeby członków oraz w duchu innowacji, James Rees, Prezes ICCA ogłasza uruchomieniem przełomowej inicjatywy branżowej ICCASkills, programu certyfikacji ICCA.

 

ICCASkills, nowy program certyfikacji ICCA
Fot. SKKP

„Rok 2020 był trudnym rokiem dla ICCA i dla naszej branży, ale podczas dyskusji i interakcji na wielu forach, seminariach internetowych i naszym dorocznym kongresie, członkowie ICCA wyrazili silne życzenie, aby nasze stowarzyszenie kontynuowało transformację oraz przewodziło i inspirowało inicjując nowe możliwości biznesowe, zarówno teraz, jak i w przyszłości”, mówi James Rees.

ICCA uruchamia program certyfikacji, aby sprostać wyzwaniom związanym z potrzebą nowych modeli biznesowych, zwiększonego profesjonalizmu i standardów w branży. Certyfikacja będzie:

• identyfikowała wykwalifikowanych specjalistów

• zapewniała uznanie wiedzy specjalistycznej

• zwiększała wiarygodność i prestiż osób z branży

• narzędziem do rozwoju zawodowego.

 Szczegółowy program nauczania zostanie opracowany przez ekspertów branżowych, w tym inspirujących liderów biznesu, naukowców i członków ICCA, za pośrednictwem lokalnych i internetowych środowisk edukacyjnych.

ICCASkills rozpocznie się w trzecim kwartale 2021r., począwszy od Certified International Convention Specialist (CICS), przeznaczonego dla pracowników, którzy chcą objąć pierwsze stanowisko kierownicze, oraz Certified International Convention Executive (CICE) stworzonego dla menedżerów z co najmniej trzyletnim doświadczeniem. 

ICCASkills będzie kierowany przez komitet certyfikacyjny, odpowiedzialny za wdrażanie standardów, wymagań i zatwierdzanie treści kursu. Podkomisja ds. programu akademickiego składająca się z przedstawicieli uniwersytetów i członków ICCA będzie wspierać te działania, aby zapewnić ich adekwatność. GainingEdge, członek ICCA, zaoferował wsparcie logistyczne i operacyjne we wstępnych fazach inicjatywy. Pozostali członkowie, konsultanci ICCA będą integralną częścią tworzenia programu.

Informacje o rejestracji, opłatach i treści kursów będą dostępne w drugim kwartale 2021r.

Źródło: www.iccaworld.com.

Autor: Anna Górska

pokaż metkę
Autor: Anna Górska
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY