Więcej aktualności ...

Kraków gospodarzem Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej

Po zakończonej sukcesem organizacji Kongresu OWHC, Kraków po raz kolejny został wyróżniony przez społeczność międzynarodową. 

Porozmawiali o najmie krótkoterminowym

W środę, 5 czerwca, w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się kolejne spotkanie grupy roboczej reprezentującej 14 najbardziej turystycznych miast europejskich.

Kraków podwójnie wyróżniony przez OWHC

Kraków uzyskał miejsce w Radzie Dyrektorów OWHC, zdobywając zaufanie blisko 100 miast świata, a Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski został wybrany na prezydenta Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa OWHC.

Ambasadorowie Kongresów Polskich 2019

4 czerwca br. podczas posiedzenia kapituły Programu Ambasadorów Kongresów Polskich do grona Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich dołączyło 18 nowych, wybitnych osobistości reprezentujących środowisko naukowe i biznesowe, w tym 4 z Krakowa!

Pojazdy wolnobieżne na Starym Mieście

Miasto Kraków dba o stałe podnoszenie standardów jakości przestrzeni publicznej historycznego centrum oraz bezpieczeństwa turystów. Od 2018 r. zaczęły obowiązywać regulacje dotyczące przewozów świadczonych przy wykorzystaniu pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym.

Akcja „Czuj się bezpiecznie w Krakowie” / „Respect Kraków”

W pierwszym tygodniu czerwca rusza akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Czuj się bezpiecznie w Krakowie” / „Respect Kraków”, realizowana przez Wydział ds. Turystyki. Akcja ma na celu dostarczenie praktycznych informacji związanych z bezpieczeństwem i zachowaniem się w sytuacjach kryzysowych.

Konferencja Towarzystwa RNA już wkrótce w Krakowie

W dniach 11-16 czerwca w ICE Kraków odbędzie się konferencja Towarzystwa RNA - międzynarodowego towarzystwa naukowego, którego członkowie zajmują się wspieraniem badań i edukacji w dziedzinie nauki o RNA (kwasie rybonukleinowym). RNA 2019 w Krakowie będzie  24. dorocznym spotkaniem, w którym udział weźmie ponad 1200 uczestników z 39 różnych krajów.

„Dziedzictwo to my!” Trwa kongres OWHC

Warsztaty dla prezydentów miast z całego świata, warsztaty tematyczne, sesje plenarne, posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego OWHC oraz wybory miasta-gospodarza kolejnego kongresu i członków Rady Dyrektorów – to najważniejsze punkty 15. Kongresu Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa, który w dniach 2-5 czerwca odbywa się w Krakowie. Bierze w nim udział ponad 400 delegatów z pięciu kontynentów!

Konferencja „Kontrowersje i postępy w reumatologii”

O najnowszych doniesieniach naukowych z dziedziny reumatologii będą dyskutować uczestnicy konferencji „Kontrowersje i postępy w reumatologii”, która potrwa w Krakowie od 23 do 25 maja. To jedno z najważniejszych wydarzeń dla całego środowiska polskiej reumatologii.

Czwarta edycja kongresu Impact

Redukcja emisji CO2, projekty Smart City czy idea carsharingu mają zmienić jakość i styl życia mieszkańców dużych miast, w których niebawem pojawi się sieć 5G. W jakim kierunku rozwijać się będzie cyfrowa gospodarka?

POLECAMY