Więcej aktualności ...

Szesnastu nowych Ambasadorów Kongresów Polskich uhonorowanych podczas gali w Poznaniu!

Podczas uroczystej gali w Międzynarodowych Targach Poznańskich uhonorowano kolejnych Ambasadorów Kongresów Polskich. Po raz pierwszy wyróżniono także Mecenasów Kongresów Polskich, doceniając sponsorów wspierających przemysł branży spotkań. Kraków może się poszczycić aż czterema laureatami!

Światowe sympozjum DioXin 2018 w Krakowie

Kraków jest pierwszym miastem–gospodarzem interdyscyplinarnej konferencji poświęconej silnie toksycznej dioksynie i związkom o tym samym mechanizmie działania biologicznego co dioksyna (substancje dioksynopodobne) oraz całej gamie różnych innych toksycznych substancji organicznych i metaloorganicznych zanieczyszczających środowisko przyrodnicze i żywność.

6013 spotkań biznesowych w Krakowie – raport „Branża spotkań w Krakowie 2017” opublikowany!

W 2017 roku zorganizowano w mieście ponad 6 tys. spotkań i wydarzeń, co stanowi wzrost o 14% w stosunku do poprzedniego roku. Znakomitym wskaźnikiem jest udział kongresów i konferencji na poziomie 73% wszystkich spotkań w mieście.

Kraków Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej 2019

Kraków został wybrany na Europejską Stolicę Kultury Gastronomicznej 2019. Tytuł przyznała po raz pierwszy Europejska Akademia Gastronomiczna.

Deklaracja woli współpracy – silny przemysł spotkań w Krakowie

Trzy krakowskie obiekty działające w przemyśle spotkań: Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków i TAURON Arena Kraków podpisały 19 czerwca deklarację woli współpracy. To dokument, dzięki któremu organizatorzy dużych wydarzeń biznesowych, kulturalnych oraz sportowych będą mogli skorzystać z komplementarnej oferty miasta w zakresie profesjonalnej organizacji imprez.

Mecenasi Kongresów Polskich

Dzięki wprowadzonym w tym roku zmianom do Regulaminu Programu Ambasadorów Kongresów Polskich podczas tegorocznej Gali Ambasadorów Kongresów Polskich obok Ambasadorów wyróżnieni zostaną po raz pierwszy również Mecenasi Kongresów Polskich. Nagroda dla Mecenasa Kongresów Polskich jest formą uhonorowania i docenienia roli sponsora wspierającego organizowane spotkanie czy wydarzenie.

Kraków Airport gospodarzem ACI EUROPE'S REGIONAL AIRPORTS' CONFERENCE AND EXHIBITION

16 maja 2018 r. miała miejsce ceremonia oficjalnego przekazania organizacji ACI Europe's Regional Airports' Conference and Exhibition  z Neapolu do Krakowa. 12. edycja ACI Europe's Regional Airports' Conference and Exhibition  odbędzie się w dniach 20-22 maja 2019 r., a gospodarzem tego branżowego, prestiżowego wydarzenia będzie Kraków Airport.

Ambasadorowie Kongresów Polskich 2018

8 maja br. podczas posiedzenia kapituły Programu Ambasadorów Kongresów Polskich do grona Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich dołączyło 16 nowych, wybitnych osobistości reprezentujących środowisko naukowe i biznesowe, w tym 3 z Krakowa! Do tej pory tytuł Ambasadora Kongresów otrzymało blisko 250 osób, w tym ponad 45 z Krakowa i Małopolski.

Najnowszy raport ICCA już dostępny

W ICCA Statistics Report 2017, kluczowym dla branży raporcie Kraków zajął 54. miejsce w skali świata, zaś 27. w Europie, będąc gospodarzem 45 spotkań stowarzyszeń. Jest to wzrost w porównaniu z rokiem 2016, kiedy to Kraków zajmował 65. miejsce w skali świata, a 32. pośród miast europejskich.

M&I Forums – podsumowanie kwietniowych wyjazdów targowych

Zespół Kraków Convention Bureau uczestniczył w targach turystyki biznesowej M&I Forum w dwóch edycjach: amerykańskiej, która odbyła się w Montrealu, Kanadzie w dniach 4-7 kwietnia br. oraz europejskiej w Algarve, Portugalii w dniach 18-22 kwietnia 2018 roku.

POLECAMY