Więcej aktualności ...

Kraków konkuruje z Manilą o organizację światowej konwencji Rotary International w 2026 roku

Polski Dystrykt Rotary International końcem lutego złożył aplikację o organizację w Krakowie dorocznej konwencji RI. Z siedmiu miast, które zostały zatwierdzone po pierwszej turze konkursu, na tzw. „short liście’ znalazły się Kraków oraz Manila.

Ranking ICCA: USA znów na czele, Polska na 19. miejscu, Kraków na 48. miejscu

ICCA (International Congress and Convention Association) opublikowało raport, z którego wynika, że krajem najchętniej wybieranym na organizację spotkań międzynarodowych stowarzyszeń w roku 2019 były Stany Zjednoczone. Polska - podobnie jak w poprzedniej edycji rankingu - znalazła się na 19. miejscu.

Pierwsza krakowska restauracja z gwiazdką Michelin!

Krakowska restauracja Bottiglieria 1881 dołączyła do grona najlepszych europejskich restauracji wyróżnionych w najnowszym Czerwonym Przewodniku Michelin. 

Bezpieczny city break w Krakowie

Czy macie już plany na weekend? Zapraszamy do Krakowa na bezpieczny#citybreak. Magia Rynku Głównego z licznymi ogródkami kawiarnianymi, urokliwe zaułki na Kazimierzu, Wawel czy Bulwary Wiślane, a może Kopiec Kościuszki – to wszystko uczyni pobyt niezapomnianym. Kraków ma ofertę dla każdego: miłośników kultury, sztuki, gastronomii i wypoczynku.

Kraków w międzynarodowym gronie „miast przyszłości”

Kraków po raz kolejny znalazł się w gronie najbardziej zaawansowanych technologicznie „miast przyszłości”. Międzynarodowy ranking „Top 25 Tech Cities of the Future 2020/2021” opracowany został przez prestiżowy fDi Magazine.

ICE Kraków w międzynarodowym towarzystwie

Przedstawicielki ICE Kraków Congress Centre 28 maja reprezentowały Kraków oraz całą Polskę podczas konferencji online „AIPC Community Outreach Webinar on COVID-19”.

Prezydent zaprasza przedsiębiorców do programu #zwiedzajKrakow

Kraków rusza z dużą, ogólnopolską kampanią „Kraków nieodkryty”, obejmującą działania promocyjne i brandingowe w różnych polskich miastach, mediach oraz internecie. Kampanii towarzyszy program #zwiedzajKrakow, w którym miasto we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, zachęca do korzystania z bogatej oferty krakowskich firm.

Kapituła Programu AKP wybrała Mecenasów i Ambasadorów Kongresów Polskich 2020

Z uwagi na sytuację epidemiczną tegoroczne głosowanie Kapituły Ambasadorów Kongresów Polskich odbyło się korespondencyjne. Głosy zostały z złożone do Sekretariatu Programu (PCB POT), a następnie zbiorczo potwierdzone podczas spotkania online przeprowadzonego w dniu 2 czerwca br.

Wytyczne dla organizatorów spotkań biznesowych i konferencji w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce

Ministerstwo Rozwoju opublikowało przygotowane we współpracy Głównym Inspektorem Sanitarnym i branżą wytyczne dla organizatorów spotkań biznesowych, szkoleń, konferencji i kongresów w trakcie epidemii SARS-CoV-2.

Kraków wspiera branżę turystyczną

Obecna sytuacja, związana z epidemią przekłada się na całą gospodarkę, w tym także na sytuację w branży turystycznej i aktualnie trudno jeszcze oceniać skalę możliwych skutków. Badacze i eksperci prognozują kilka możliwych scenariuszy dla krakowskiej turystyki, która jest ważną gałęzią gospodarki miasta.

POLECAMY