Więcej aktualności ...

„Dziedzictwo to my!” Trwa kongres OWHC

Warsztaty dla prezydentów miast z całego świata, warsztaty tematyczne, sesje plenarne, posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego OWHC oraz wybory miasta-gospodarza kolejnego kongresu i członków Rady Dyrektorów – to najważniejsze punkty 15. Kongresu Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa, który w dniach 2-5 czerwca odbywa się w Krakowie. Bierze w nim udział ponad 400 delegatów z pięciu kontynentów!

Konferencja „Kontrowersje i postępy w reumatologii”

O najnowszych doniesieniach naukowych z dziedziny reumatologii będą dyskutować uczestnicy konferencji „Kontrowersje i postępy w reumatologii”, która potrwa w Krakowie od 23 do 25 maja. To jedno z najważniejszych wydarzeń dla całego środowiska polskiej reumatologii.

Czwarta edycja kongresu Impact

Redukcja emisji CO2, projekty Smart City czy idea carsharingu mają zmienić jakość i styl życia mieszkańców dużych miast, w których niebawem pojawi się sieć 5G. W jakim kierunku rozwijać się będzie cyfrowa gospodarka?

Wiosenne Forum Turystyki

15 maja br. odbyło się WIOSENNE FORUM TURYSTYKI, zorganizowane przez Wydział ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.

EXPO Kraków barwnie świętuje 5 urodziny

Zamiast tortu i świeczek - kolorowe farby, zamiast wystawnego bankietu - bitwa na kolory. W tak nietypowy sposób pracownicy EXPO Kraków postanowili uczcić 5-lecie obiektu.

Najnowszy raport ICCA już dostępny

W ICCA Statistics Report Country & City Rankings 2018, kluczowym dla branży raporcie Kraków zajął 45. miejsce w skali świata, zaś 25. w Europie, będąc gospodarzem 53 spotkań stowarzyszeń. Jest to wzrost w porównaniu z rokiem 2017, kiedy to Kraków zajmował 54. miejsce w skali świata, a 27. pośród miast europejskich.

Krakowskie Menu Stołeczne. Spróbuj specjalnych dań

Już od 1 maja w 15 krakowskich restauracjach spróbować będzie można dań inspirowanych historią miasta oraz lokalnymi produktami. Krakowskie Menu Stołeczne to element programu Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019.

Święto Obwarzanka

Święto Obwarzanka 2019 to druga już edycja festiwalu poświęconego produktowi, który od kilkuset lat ściśle związany jest z Krakowem. To symbol Miasta Królów Polskich, chroniony przez Unię Europejską, który wypiekany może być jedynie w granicach Krakowa, powiatu krakowskiego i wielickiego.

Zasady korzystania z przystanków turystycznych na terenie Krakowa - obowiązujące od 05.05.2019 r.

Wyłącznie w tych miejscach lub bezpośrednio na parkingach dla autokarów można zatrzymać się w celu umożliwienia pasażerom opuszczenie autokaru lub w celu zabrania grupy.

Krzysztof Celuch Ambasadorem Meetings Mean Business

The Meetings Mean Business Coalition ogłosiło Ambasadorów 2019, grupę specjalistów ds. spotkań i wydarzeń, którzy będą służyć jako rzecznicy MMBC i przemysłu spotkań w szerszym kontekście. W tym gronie, jako jedyny Europejczyk, znalazł się Krzysztof Celuch.

POLECAMY