Więcej aktualności ...

Open Eyes Economy Summit po raz trzeci w Krakowie

Już 20 i 21 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się trzecia edycja kongresu Open Eyes Economy Summit. Tworzy go około 100 firm i instytucji, ponad 170 mówców z całego świata oraz 2000 gości z ponad 20 krajów! Wszystko po to, by promować oparte na wartościach społecznych podejście do gospodarki i stworzyć miejsce wymiany myśli i doświadczeń.

Wyróżnienia dla najlepszych restauracji w Krakowie

W czwartek, 8 listopada, w Restauracji Pod Różą odbyło się wręczenie plakiet przewodnika Michelin 2018 „Main Cities of Europe”, zorganizowane przez prezydenta Akademii Gastronomicznej w Polsce Macieja Dobrzynieckiego. Podczas wydarzenia 25 najlepszych restauracji z Krakowa odebrało swoje wyróżnienia.

II Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej

Od 7 do 11 listopada Kraków gości II Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej. W tym roku na to jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie, skupiające specjalistów z zakresu turystyki religijnej i pielgrzymkowej, zarejestrowało się ponad 100 biur. Hasło przewodnie kongresu brzmi: „Śladami św. Faustyny Kowalskiej – Boże Miłosierdzie zbawi świat”.

Climathon Kraków 2018 - Kreatywnie dla klimatu!

Kilkaset miast, kilkadziesiąt krajów, różne kontynenty – wszyscy spotykali się na 24 godziny, aby pracować na rzecz ochrony klimatu. Były inspirujące wykłady, ciekawe prezentacje, burzliwa praca w grupach, cenny coaching i mentoring oraz rozrywka i konkurs z nagrodami. Zakończyła się 3. edycja Climathonu w Krakowie!

ZIMA #PROSTOzKRAKOWA

W nocy z soboty na niedzielę (27/28 października) przestawimy zegarki na czas zimowy, a branża lotnicza rozpocznie sezon Zima 2018/2019. Pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli skorzystać z oferty 100 połączeń #PROSTOzKRAKOWA, w tym z dziewięciu nowości.

Szesnastu nowych Ambasadorów Kongresów Polskich uhonorowanych podczas gali w Poznaniu!

Podczas uroczystej gali w Międzynarodowych Targach Poznańskich uhonorowano kolejnych Ambasadorów Kongresów Polskich. Po raz pierwszy wyróżniono także Mecenasów Kongresów Polskich, doceniając sponsorów wspierających przemysł branży spotkań. Kraków może się poszczycić aż czterema laureatami!

Światowe sympozjum DioXin 2018 w Krakowie

Kraków jest pierwszym miastem–gospodarzem interdyscyplinarnej konferencji poświęconej silnie toksycznej dioksynie i związkom o tym samym mechanizmie działania biologicznego co dioksyna (substancje dioksynopodobne) oraz całej gamie różnych innych toksycznych substancji organicznych i metaloorganicznych zanieczyszczających środowisko przyrodnicze i żywność.

6013 spotkań biznesowych w Krakowie – raport „Branża spotkań w Krakowie 2017” opublikowany!

W 2017 roku zorganizowano w mieście ponad 6 tys. spotkań i wydarzeń, co stanowi wzrost o 14% w stosunku do poprzedniego roku. Znakomitym wskaźnikiem jest udział kongresów i konferencji na poziomie 73% wszystkich spotkań w mieście.

Kraków Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej 2019

Kraków został wybrany na Europejską Stolicę Kultury Gastronomicznej 2019. Tytuł przyznała po raz pierwszy Europejska Akademia Gastronomiczna.

Deklaracja woli współpracy – silny przemysł spotkań w Krakowie

Trzy krakowskie obiekty działające w przemyśle spotkań: Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków i TAURON Arena Kraków podpisały 19 czerwca deklarację woli współpracy. To dokument, dzięki któremu organizatorzy dużych wydarzeń biznesowych, kulturalnych oraz sportowych będą mogli skorzystać z komplementarnej oferty miasta w zakresie profesjonalnej organizacji imprez.

POLECAMY