Aktualności

Autobusem w przygodę! Poznaj trasy rekreacyjne

1 maja zostaną uruchomione specjalne linie autobusowe na trasie: Osiedle Podwawelskie – Ojców, Nowy Kleparz – Niepołomice, Bronowice Małe – Będkowice. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli wygodnie dotrzeć do terenów rekreacyjnych poza miastem. Linie będą kursować w weekendy i dni świąteczne w zależności od pogody.

Raport o Polsce w Headquarters - magazynie stowarzyszeń

28 kwietnia 2021 w belgijskim magazynie branżowym „HeadQuarters” ukazał się 18-stronicowy raport o Polsce, przygotowany dla międzynarodowych organizatorów spotkań i wydarzeń w nawiązaniu do nowych trendów związanych z oddziaływaniem Covid -19 na przemysł spotkań w Polsce. Dodatek powstał z inicjatywy Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli we współpracy z Poland Convention Bureau, które odpowiedzialne było za merytoryczne przygotowanie materiału.

Kraków pnie się w rankingu Tholons Global Innovation Index 2021

W rankingu Tholons Global Innovation Index 2021 Kraków wzmocnił swoją pozycję w zestawieniu TOP 100 Super Cities zajmując 20 lokatę.

W stosunku do roku poprzedniego jest to awans aż o 5 miejsc. Obok Krakowa w rankingu znalazły się jeszcze dwa polskie miasta, Warszawa (35 miejsce) oraz Wrocław (99 miejsce).

Nominacja do nagrody MP Power Awards® 2020

ANTYCOVID EXPO - pierwsze w Polsce Targi Rozwiązań Zwiększających Bezpieczeństwo Sanitarno-Epidemiologiczne otrzymało Nominację do nagrody MP Power Awards® w kategorii targi. Jest to trzecia nominacja z rzędu dla Targów w Krakowie w tej kategorii.

Wytyczne dotyczące organizacji wydarzeń hybrydowych - Hybrid Congress Guidelines

Z okazji Światowego Dnia Branży Spotkań (Global Meetings Industry Day) BestCities i Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Organizatorów Kongresów (IAPCO) wydaje przewodnik, którego celem jest pomoc stowarzyszeniom w formułowaniu nowych wytycznych dotyczących organizacji kongresów hybrydowych (bid guidelines).

Czas na nowe Kulinarne Odkrycia Ameryki!

Co łączy homara, dzikiego łososia i mintaja, wołowinę, batata, cieciorkę i soczewicę oraz ryż? Wszystkie te produkty pochodzą ze Stanów Zjednoczonych Ameryki i będzie się możnaz nimi zapoznać podczas „HORECA Kraków – Kulinarne Odkrycia Ameryki” w dniach 26-27.04.2021.

Jedyna w Polsce konferencja online dla  branży narzędziowo-przetwórczej

Tworzywa sztuczne bardzo często niesłusznie postrzegane są jako materiał nieekologiczny. Tymczasem na rynku dostępnych jest wiele innowacyjnych rozwiązań i produktów, które przyczyniają się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, oszczędności energii, a tym samym ochrony klimatu. O tym, że nie każdy plastik jest zły, o ogromnej roli tworzyw sztucznych w gospodarce obiegu zamkniętego oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed producentami, porozmawiamy podczas jedynego w Polsce wydarzenia online dla branży narzędziowo-przetwórczej, które odbędzie się 20-22.04.2021.

W sobotę drugie spotkanie Krakowskiego Panelu Klimatycznego

W sobotę, 17 kwietnia odbędzie się drugie spotkanie Krakowskiego Panelu Klimatycznego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia transmisji ze spotkania edukacyjnego, która będzie dostępna m.in. na kanale Youtube. Z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej spotkanie odbędzie się w formie zdalnej.

Liczymy się dla Polski

W okresie od 1 kwietnia do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin.

Meet Safe - hasłem Global Meetings Industry Day 2021

Bezpieczeństwo – to słowo, które dzięki pandemii weszło do codziennego słownika każdego przedstawiciela branży MICE. Od ponad roku odmieniamy je przez wszystkie przypadki, a każde podejmowane przez nas działanie rozważamy w kontekście bezpieczeństwa bardziej niż kiedykolwiek. Nie dziwi więc fakt, że hasłem obchodzonego 8 kwietnia na całym świecie Global Meetings Industry Day 2021 był „Meet Safe”.

POLECAMY