Więcej aktualności ...

Sojusz Europejskich Convention Bureaux podpisuje memorandum

Strategiczny sojusz narodowych, europejskich convention bureaux podpisał “Memorandum of Understanding” zawierające kryteria członkostwa, w tym obowiązków i celów. Sojusz jest pierwszym w swoim rodzaju i ma na celu zwiększenie współpracy pomiędzy biurami w Europie, w celu utrzymania i wzmocnienia jej silnej pozycji jako numeru jeden dla spotkań stwarzyszeń na świecie (ICCA 2014).

Otwarcie sezonu turystycznego w Krakowie

W piątek, 8 kwietnia w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyło się XXVII Forum Turystyki. To symboliczne otwarcie sezonu turystycznego, który w tym roku zapowiada się wyjątkowo za sprawą pielgrzymów, którzy przyjadą do naszego miasta by spotkać się z papieżem Franciszkiem i wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży.

Targi Reunir 2016 – podsumowanie

W dniach 22-23 marca w Carrousel du Louvre odbyły się targi turystyki biznesowej Reunir. To największe wydarzenie skierowane do przedstawicieli branży przemysłu spotkań na rynku francuskojęzycznym.

II Europejski Kongres Samorządów zakończony - podsumowanie

Zakończona II edycja Europejskiego Kongresu Samorządów potwierdziła, że Kraków to właściwy wybór na miejsce prestiżowych spotkań o charakterze społecznym i gospodarczym. W ciągu dwóch dni w Centrum Kongresowym ICE Kraków gościło niemal 1500 osób, w tym m.in. przedstawiciele rządów, parlamentarzyści, szefowie instytucji państwowych, szefowie miast i regionów Europy, przedstawiciele biznesu, nauki i kultury.

Marzec na krakowskim lotnisku - o 20% więcej obsłużonych pasażerów!

W marcu 2016 roku na krakowskim lotnisku obsłużono 363 034 pasażerów, o 20% więcej niż w marcu 2015 r. Jest to najlepszy marcowy wynik w historii lotniska oraz siedemnasty z rzędu rekordowy miesiąc. W ubiegłym miesiącu wzrost odnotowano także w liczbie operacji lotniczych - było ich 3 186 o 14% więcej w stosunku do marca 2015 roku.

MP Power Awards 2015 dla krakowskiej branży

Podczas gali MP Power Night – finału MP Power Awards wyłoniono laureatów, nagrodzone projekty i obiekty eventowe. Wśród nagrodzonych znaleźli się krakowscy profesjonaliści z branży MICE - prof. Jadwiga Berbeka oraz Aleksandra Pietras. W kategorii Multi Venue wyróżniono Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Expo Kraków w kategorii.

EXPO Kraków z nagrodą MP Power Awards!

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że EXPO Kraków zostało uznane najlepszym polskim wielofunkcyjnym obiektem! 18 marca w Warszawie nadano mu tytuł MULTI VENUE 2015. Co zdecydowało o sukcesie krakowskiego centrum? Poznajcie 3 kluczowe powody!

5553 spotkań biznesowych w Krakowie i Małopolsce – raport „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2016” opublikowany!

W Małopolsce zgłoszonych zostało 5553 spotkań, z czego aż 5196 odbyło się w Krakowie. Premiera raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2016 - Poland Meetings and Events Industry Report 2016" odbyła się 14 marca podczas Meetings Week Poland.

Życie bez ograniczeń - Nick Vujicic w TAURON Arenie Kraków

Nick Vujicic – obecnie największy mówca motywacyjny na świecie, będzie główną gwiazdą kongresu "Życie bez ograniczeń", który 1 października 2016 r. odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. W programie wydarzenia oprócz prelekcji światowej klasy liderów znajdą się także występy artystyczne.

Nowe inwestycje w krakowskim hotelarstwie

Rok 2016 w Krakowie zapowiada się obiecująco pod względem nowych inwestycji. Oferta hotelowa zostanie wzbogacona o ponad 300 pokoi. Co istotne z perspektywy klienta konferencyjnego nowe inwestycje to hotele minimum 4-gwiazdkowe, dogodnie zlokalizowane centrum miasta.

POLECAMY