Więcej aktualności ...

II Europejski Kongres Samorządów zakończony - podsumowanie

Zakończona II edycja Europejskiego Kongresu Samorządów potwierdziła, że Kraków to właściwy wybór na miejsce prestiżowych spotkań o charakterze społecznym i gospodarczym. W ciągu dwóch dni w Centrum Kongresowym ICE Kraków gościło niemal 1500 osób, w tym m.in. przedstawiciele rządów, parlamentarzyści, szefowie instytucji państwowych, szefowie miast i regionów Europy, przedstawiciele biznesu, nauki i kultury.

Marzec na krakowskim lotnisku - o 20% więcej obsłużonych pasażerów!

W marcu 2016 roku na krakowskim lotnisku obsłużono 363 034 pasażerów, o 20% więcej niż w marcu 2015 r. Jest to najlepszy marcowy wynik w historii lotniska oraz siedemnasty z rzędu rekordowy miesiąc. W ubiegłym miesiącu wzrost odnotowano także w liczbie operacji lotniczych - było ich 3 186 o 14% więcej w stosunku do marca 2015 roku.

MP Power Awards 2015 dla krakowskiej branży

Podczas gali MP Power Night – finału MP Power Awards wyłoniono laureatów, nagrodzone projekty i obiekty eventowe. Wśród nagrodzonych znaleźli się krakowscy profesjonaliści z branży MICE - prof. Jadwiga Berbeka oraz Aleksandra Pietras. W kategorii Multi Venue wyróżniono Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Expo Kraków w kategorii.

EXPO Kraków z nagrodą MP Power Awards!

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że EXPO Kraków zostało uznane najlepszym polskim wielofunkcyjnym obiektem! 18 marca w Warszawie nadano mu tytuł MULTI VENUE 2015. Co zdecydowało o sukcesie krakowskiego centrum? Poznajcie 3 kluczowe powody!

5553 spotkań biznesowych w Krakowie i Małopolsce – raport „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2016” opublikowany!

W Małopolsce zgłoszonych zostało 5553 spotkań, z czego aż 5196 odbyło się w Krakowie. Premiera raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2016 - Poland Meetings and Events Industry Report 2016" odbyła się 14 marca podczas Meetings Week Poland.

Życie bez ograniczeń - Nick Vujicic w TAURON Arenie Kraków

Nick Vujicic – obecnie największy mówca motywacyjny na świecie, będzie główną gwiazdą kongresu "Życie bez ograniczeń", który 1 października 2016 r. odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. W programie wydarzenia oprócz prelekcji światowej klasy liderów znajdą się także występy artystyczne.

Nowe inwestycje w krakowskim hotelarstwie

Rok 2016 w Krakowie zapowiada się obiecująco pod względem nowych inwestycji. Oferta hotelowa zostanie wzbogacona o ponad 300 pokoi. Co istotne z perspektywy klienta konferencyjnego nowe inwestycje to hotele minimum 4-gwiazdkowe, dogodnie zlokalizowane centrum miasta.

Owocne Międzynarodowe Targi Möten & Events 24-25.02.2016 w Sztokholmie

Möten & Events   to największe wydarzenie z serii spotkań organizowanych przez firmę easyFairs na rynku skandynawskim.  Wydarzenie posiada wyjątkową formułę, łączącą  seminaria, warsztaty oraz spotkania B2B wystawców z Hosted Buyerami reprezentującymi stowarzyszenia, firmy oraz agencje branży spotkań ze Skandynawii i innych części Europy.

Turystyka biznesowa w Krakowie – podsumowanie roku 2015

Ponad rok po pojawieniu się na mapie krakowskiego przemysłu spotkań trzech obiektów z zapleczem kongresowo-konferencyjnym obserwujemy zwiększenie ilości i dużych eventów w Krakowie, w tym także międzynarodowych kongresów. Co więcej, ich działanie korzystnie wpływa na zmiany tzw. sezonowości, stymuluje rozwój usług "okołoeventowych". O czym jeszcze warto pamiętać w kontekście turystyki biznesowej w Krakowie w 2015 roku? Zapraszamy do lektury!

Promocja oferty turystyki biznesowej na rynkach zagranicznych

Aktywny udział i promocja oferty Krakowa wśród organizatorów kongresów, konferencji oraz wydarzeń motywacyjnych to jeden z kluczowych elementów promocji realizowanej przez Krakow Convention Bureau.

POLECAMY