Impact '16: Kraków centrum nowej gospodarki

Czwarta Rewolucja Przemysłowa i jej wpływ na rozwój ekonomii, technologii oraz społeczeństwa to główny temat kongresu Impact '16, czyli najważniejszego wydarzenia nowej gospodarki w Polsce, który w dniach 15 i 16 czerwca odbył się w ICE Kraków. O nowoczesnych rozwiązaniach i innowacjach dyskutowali polscy i zagraniczni eksperci, przedsiębiorcy, przedstawiciele świata kultury i nauki, a także władz oraz instytucji państwowych.

Impact '16: Kraków centrum nowej gospodarki
Fot. Krakow Convention Bureau

– Innowacyjna gospodarka od wielu już lat zajmuje czołowe miejsce w planach rozwojowych  Krakowa. Naszą ambicją jest tworzenie najlepszych możliwych warunków dla rozwoju ludzkiej kreatywności, zarówno dla wielkiego biznesu, jak i dla młodych krakowskich przedsiębiorców –  dla absolwentów naszych licznych, znakomitych uczelni.  Dlatego nie mam wątpliwości, że otwarty na świat, akademicki Kraków to najlepsze miejsce, by rozmawiać o nowoczesnej Polsce  i o nowej polskiej gospodarce. Serdecznie dziękuję Państwu za wybór Krakowa, za powierzenie nam zaszczytnej roli gospodarcza dzisiejszego spotkania – powiedział podczas otwarcia kongresu Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Pierwsza edycja Impact '16 koncentrował się na Czwartej Rewolucji Przemysłowej oraz spowodowanych przez nią globalnych zmianach: technologicznych, społecznych i ekonomicznych. Przedstawiciele różnych środowisk zainteresowanych rozwojem przedsiębiorczości, innowacji i cyfryzacji podjęli dyskusję nad wyzwaniami i szansami, które Czwarta Rewolucja Przemysłowa stawia przedsiębiorcom i całemu systemowi innowacji. Impact '16 stanowił okazję do debaty nad wpływem, jakie przemiany te wywierają i będą wywierać na gospodarkę Polski oraz innych krajów Europy Centralnej i Wschodniej.

Patronat Impact '16 objęli m.in.: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Cyfryzacji, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Urząd Komunikacji Elektronicznej, a także Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Koalicja na rzecz polskich innowacji. Kraków był partnerem regionalnym imprezy.

Więcej informacji o wydarzeniu, programie i prelegentach na: www.impactcee.com.

pokaż metkę
Osoba publikująca: MONIKA POPIOŁEK
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY