Z Krakowa do Paryża z Air France

Od 4 lipca w letnim rozkładzie lotów francuskie linie lotnicze Air France oferują połączenie ze swojego portu bazowego im. Charles’a de Gaulle’a w Paryżu do Kraków Airport. Krakowskie lotnisko jest pierwszym regionalnym portem w Polsce, do którego będzie latać Air France. Loty z/do Krakowa odbywać będą się 4 razy w tygodniu przez dwa wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień. Na nowej trasie będą latać samoloty typu Airbus 319 wymiennie z A318.

Z Krakowa do Paryża z Air France
Fot. www.krakowairport.pl

Nowego przewoźnika w Kraków Airport powitano tradycyjnym salutem wodnym. Wstęgę symbolicznie przecięli Radosław Włoszek, p.o. Prezesa Zarządu Kraków Airport, Frantisek Siling, Dyrektor Generalny i Sprzedaży Air France KLM w Polsce oraz Thierry Guichoux, Konsul Generalny Republiki Francji.  

- Air France to czwarty nowy tradycyjny przewoźnik, po SAS, Iberia Express i Aegean Airlines, oferujący w sezonie letnim połączenia z krakowskiego lotniska. To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla pasażerów latających turystycznie czy biznesowo, ale również pielgrzymów, którzy pod koniec lipca przylecą do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży – powiedział Radosław Włoszek, p.o. prezesa Zarządu Kraków Airport.

Dla turystów z Polski bezpośrednie połączenie Air France z Krakowa do Paryża to doskonała okazja, aby odwiedzić jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych europejskich stolic. Dzięki nowemu połączeniu podróżni będą mogli również przesiąść się na lotnisku im. Charles’a de Gaulle’a i polecieć dalej w świat. Do ich dyspozycji jest globalna siatka Air France-KLM, która obecnie obejmuje 316 miast w 115 krajach, w tym wiele ciekawych dalekich kierunków jak Szanghaj, Buenos Aires, Nowy Jork, Los Angeles, Mauritius i inne. W sezonie letnim Grupa Air France-KLM realizuje z krakowskiego lotniska łącznie osiemnaście połączeń tygodniowo.

Bilety na loty na trasie Kraków – Paryż można kupić na stronie www.airfrance.com

KRAKÓW (KRK-CDG) 19:20 – 21:30 1 _ 3 _ 5 _ 7 04.07.16 r. - 28.08.16 r.
PARYŻ (CDG-KRK) 15:55 – 18:10 1 _ 3 _ 5 _ 7 04.07.16 r. - 28.08.16 r.

 

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W sezonie letnim 2016 krakowskie lotnisko oferuje 70 połączeń regularnych do 62 portów w 18 krajach i współpracuje z 21 przewoźnikami, zrzeszonymi w 3 największych sojuszach lotniczych na świecie. Do końca roku planowane jest obsłużenie ok. 4,7 mln pasażerów. Kraków Airport posiada zdywersyfikowaną siatkę połączeń lotniczych, dzięki czemu pasażerowie mogą korzystać z bogatej oferty przewozowej zarówno przewoźników tradycyjnych, jak i niskokosztowych. Dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym do największych portów hubowych w Europie, pasażerowie mogą dolecieć do każdego, najbardziej odległego miejsca na świecie.

Air France i port bazowy im. Charles’a de Gaulle’a  

Wszystkie transfery na rejsach międzykontynentalnych Air France odbywają się na paryskim lotnisku bazowym linii im. Charles’a de Gaulle’a, które jest siódmym najważniejszym węzłem lotniczym na świecie i trzecim w Europie. W roku 2015 zajęło ono pierwsze miejsce w kategorii „najbardziej ulepszone lotnisko na świecie”
w rankingu Skytrax i trafiło też do pierwszej piątki w zestawieniu „Najlepszych Lotnisk na Świecie 2015” według Skytrax w kategorii „oferty zakupowej” i pierwszej dziesiątki „w zakresie jakości obsługi pasażerów”, a zmodernizowany Terminal 2E znalazł się na 6 miejscu w kategorii „najlepszy terminal na świecie”. W roku 2015 linia Air France zdobyła dwie nagrody w World Airline Awards Skytrax: w kategorii „najbardziej ulepszona linia lotnicza na świecie”, i po raz drugi z  rzędu – „najlepsza poczekalnia biznesowa dla Klasy Pierwszej”.

Grupa Air France-KLM

Holding Air France-KLM powstał w 2004 roku z połączenia francuskich linii Air France i holenderskiego przewoźnika KLM. Grupa należy do SkyTeam - drugiego na świecie pod względem wielkości sojuszu linii lotniczych.

 

pokaż metkę
Autor: www.krakowairport.pl
Osoba publikująca: MONIKA POPIOŁEK
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY