Nowe wirtualne wizytówki Krakowa

7 wersji językowych, planer pobytu w Krakowie, intuicyjna wyszukiwarka, dziesiątki wydarzeń kulturalnych, bogate opisy wszystkich atrakcji miasta, ciekawostki, informacje praktyczne i nowoczesny, estetyczny wygląd – tak wygląda nowa platforma Krakow.Travel, dzięki której turyści nie tylko zaplanują swój pobyt w Krakowie, ale także poznają wszystkie najważniejsze zabytki i najciekawsze wydarzenia.

Nowe wirtualne wizytówki Krakowa
Fot. biurofestiwalowe.pl

W nowej odsłonie wystartowała również strona Magazynu Karnet, gromadząca wszystkie najważniejsze wydarzenia kulturalne w Krakowie, strona www InfoKraków oraz po raz pierwszy - Kids in Kraków, na której znajdziemy na bieżąco aktualizowaną, bogatą listę atrakcji dla najmłodszych i miejsca przyjazne dzieciom w Krakowie.

„Nowy portal Krakow.Travel to ukłon w stronę turystów, którzy od lat chętnie odwiedzają Kraków – mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa. W ubiegłym roku Kraków został uznany za najlepsze europejskie miasto dla turystów w rankingu portalu turystycznego Zoover!, więc zależało nam żeby przyjazne i nowoczesne było nie tylko nasze miasto, ale również jego wirtualna wizytówka. Na nowej stronie można będzie nie tylko uzyskać informacje o atrakcjach naszego miasta, ale również stworzyć zindywidualizowany plan pobytu, w zależności od tego czy podróżujemy z dziećmi, osobami starszymi czy niepełnosprawnymi. Dodatkowym atutem jest aż 7 wersji językowych [...]”.

Nowa strona Krakow.Travel to kompendium wiedzy o mieście: jego zabytkach, muzeach, miejscach wartych odwiedzenia. Znajdziemy tam również wskazówki jak odwiedzić najciekawsze lokalizacje Krakowa.

Dzięki nowej funkcjonalności, turysta może skorzystać z planera i zorganizować swój pobyt w Krakowie dzień po dniu – wybierając interesujące go atrakcje Krakowa zaznaczając jaki rodzaj aktywności go interesuje. Można wybrać podróżowanie pieszo lub rowerem, w towarzystwie dzieci lub seniorów, na kilka dni lub tylko na jeden dzień – każdy może stworzyć spersonalizowany plan pobytu.

Portal zintegrowany jest również ze stroną www Magazynu Karnet, dzięki czemu poznanie bogatego wachlarza wydarzeń kulturalnych zarówno w Krakowie, jak i całej Małopolsce nie stanowi problemu. Nowa odsłona strony dostępna jest w dwóch wersjach językowych – po polsku i po angielsku. Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce i ogromnej bazie wydarzeń kulturalnych, można zaprojektować swój kalendarz, zaznaczając wszystkie wydarzenia, które nas interesują. Nowością na stronie www są również kolejne numery magazynu „Karnet” w wersji cyfrowej.

Nowością jest witryna projektu Kids in Kraków, skupiająca atrakcje dla najmłodszych i miejsca przyjazne dzieciom. Dzięki platformie, w pełni zintegrowanej z prężnie działającym profilem na Facebooku, rodzice dowiedzą się, jakie atrakcje czekają na ich pociechy w Krakowie, a intuicyjna mapa na stronie pozwala znaleźć pożądaną lokalizację. Strona dostępna jest zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Również strona www InfoKraków prezentująca szczegóły działalności sieci informacji miejskiej i dostępność biletów w poszczególnych punktach została zmodernizowana.

Nowoczesne i funkcjonalne strony nie tylko w bardzo atrakcyjny sposób pokazują Kraków i jego atrakcje, ale dzięki dostępnym narzędziom pomogą szybko zaplanować pobyt w naszym mieście i efektywnie wykorzystać każdą chwilę spędzoną w Krakowie.

Tagi: KBF, kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MONIKA POPIOŁEK
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY