ZIMA #PROSTOzKRAKOWA

W nocy z soboty na niedzielę (27/28 października) przestawimy zegarki na czas zimowy, a branża lotnicza rozpocznie sezon Zima 2018/2019. Pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli skorzystać z oferty 100 połączeń #PROSTOzKRAKOWA, w tym z dziewięciu nowości.

ZIMA #PROSTOzKRAKOWA
Fot. Kraków Airport

– W sezonie zimowym startują kolejne połączenia na Ukrainę oraz cieszący się sporym zainteresowaniem Amman w Jordanii. Transavia z połączeniem do Eindhoven, Laudamotion
do Wiednia oraz Blue Air do Turynu – to tylko przykłady zimowych nowości. W ofercie po raz pierwszy pozostanie popularne wśród pasażerów połączenie na Cypr, a także nowości sezonu lato, jak na przykład  Budapeszt LOT-u czy Dubaj linii lotniczej flydubai. Dodatkowo KLM zwiększył liczbę miejsc oferowanych na połączeniu do Amsterdamu  –
powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Przewoźnicy lotniczy w Kraków Airport

W sezonie zima 2018/2019 połączenia do stolicy Małopolski oferuje 20 przewoźników: Austrian Airlines, British Airways, BlueAir, Brussels Airlines, easyJet, Izraeskie linie lotnicze EL-AL, Eurowings, flydubai, Finnair, Jet2.com, KLM, Laudamotion, LOT, Lufthansa, Norwegian, Ryanair, SWISS International Air Lines, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS, Transavia, Ukraine International Airlines.

W sezonie Zima 2018/2019 krakowskie lotnisko oferuje 100 połączeń z 85 portami lotniczymi w 27 krajach na 4 kontynentach.

Nowości w sezonie zimowym

Już na początku października Transavia zainaugurowała loty do Eindhoven w Holandii. 28 października kolejny nowy przewoźnik, Laudamotion rozpocznie loty do Wiednia. Dzień później easyJet zainauguruje loty do Londynu Luton – to już czwarte londyńskie lotnisko w ofercie Kraków Airport.
W tym samym dniu Ryanair rozpocznie loty do Ammanu i Kijowa. Od 30 października do nowości bazowego przewoźnika dołączy Lwów. W listopadzie Jet2.com rozpocznie loty do Leeds Bradford (9 listopada), w grudniu Blue Air rozpocznie loty do Turynu, a w lutym LOT poszerzy ofertę lotówz Krakowa do Tel Awiwu (25 lutego).

Pasażerowie będą mogli skorzystać z zainagurowanych w sezonie Lato 2018 połączeń: Dubaju  (flydubai), Budapesztu  (LOT) i do Helsinek (Norwegian). Po raz pierwszy w sezonie zimowym pozostają dostępne do tej pory tylko latem połączenia na Cypr (Ryanair). Sezon zimowy oznacza powrót lotów do izraelskiego Ejlatu (Ryanair).

Cały świat #PROSTOzKRAKOWA

Prosto z Krakowa 20 linii lotniczych oferuje rejsy do największych lotnisk przesiadkowych lotnisk w Europie oraz do Dubaju i Chicago. KLM oferuje trzy rejsy dziennie do Amsterdamu – stamtąd zaś można wybrać się dalej, np. do Ameryki Południowej i na Karaiby. British Airways lata codzienne do największego lotniska w Europie: Londynu-Heathrow. Skandynawskie Linie Lotnicze SAS oferują połączenia do Kopenhagi i Sztokholmu, a stamtąd korzystając z siatki przewoźnika można kontynuować podróż do ciekawych miejsc na półkuli północnej. Finnair z połączeniem do Helsinek wyróżnia się możliwością najkrótszej podróży do Azji. Siatka przewoźników zrzeszonych w grupie Lufthansa, tj. Lufthansa, Austrian Airlines, SWISS International Air Lines, umożliwia skorzystanie z szerokiej oferty połączeń lotnisk w Monachium, Frankfurcie, Wiedniu i Zurychu. Brussels Airlines znane jest z rejsów do Afryki przez lotnisko w Brukseli, zaś  Norwegian oferuje rejsy do Ameryki Północnej ze Skandynawii. Dzięki połączeniu flydubai i porozumieniu tego przewoźnika z linią lotniczą Emirates, pasażerowie mogą skorzystać z lotów m.in. do Australii, Nowej Zelandii czy Zanzibaru.

LOT oferuje bezpośrednie rejsy z Krakowa do Chicago, korzystając z przesiadki w Warszawie można skorzystać z oferty LOT-u na połączenia np. do Azji, a podróżując z Krakowa przez  Budapeszt można udać się do Nowego Jorku i Chicago.

Nowe trasy #PROSTOzKRAKOWA

Trasy, które już zostały zapowiedziane przez przewoźników na sezon Lato 2019 to połączenia Ryanair do Hamburga i Bordeaux, Laudamotion do Stuttgartu. Jet2.com zapowiedział uruchomienie połączenia do Glasgow w kolejnym sezonie zimowym.

 

Źródło: Kraków Airport

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MONIKA POPIOŁEK
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY