„GDYBYŚ MIAŁ JEDEN DZIEŃ W MIEŚCIE ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA” - międzynarodowy konkurs na produkcję filmową

„Dziedzictwo i turystyka” to temat 15. Kongresu Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa, który odbędzie się w dniach 2–5 czerwca 2019 r. w Krakowie. Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa (OWHC) ogłosiła 5. edycję konkursu na krótki film o miastach światowego dziedzictwa.

„GDYBYŚ MIAŁ JEDEN DZIEŃ W MIEŚCIE ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA” - międzynarodowy konkurs na produkcję filmową
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Jest on organizowany w dwóch grupach wiekowych: dla młodzieży w wieku od 14 do 17 lat oraz od 18 do 21 lat. Konkurs jest organizowany w dwóch etapach: lokalnym i międzynarodowym. Organizatorem etapu lokalnego jest Urząd Miasta Krakowa – Biuro Współpracy Zagranicznej Kancelarii Prezydenta, a międzynarodowego - Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa. 

Co trzeba zrobić:

- nakręcić 5-minutowy filmik o Krakowie

- do 8 kwietnia 2019 r. dostarczyć go do Urzędu Miasta Krakowa

- zgłoszone filmy zostaną zamieszczone na YouTube i na miejskich portalach

Zwycięzcy etapu lokalnego otrzymają nagrodę rzeczową ufundowaną przez Prezydenta Krakowa, a ich filmy będą walczyć w konkursie międzynarodowym.

W etapie międzynarodowym konkursu, którego organizatorem jest OWHC, przewidziano 2 nagrody główne: 1500 dolarów kanadyjskich (w kategorii wiekowej 14-17 lat) oraz 3000 dolarów kanadyjskich (w kategorii wiekowej 18-21 lat). Filmy nagrodzone w konkursie międzynarodowym zostaną zaprezentowane uczestnikom 15. Światowego Kongresu, który odbywa się w Krakowie 2-5 czerwca 2019 r., a ich autorzy mogą liczyć na dodatkowe atrakcje. 

Szczegółowe informacje na temat konkursu zamieszczone są w regulaminie.

W razie pytań dotyczących pomysłów na film, jego treści oraz udziału w konkursie prosimy o kontakt z Agatą Mierzyńską z Biura Współpracy Zagranicznej Kancelarii Prezydenta: Agata.Mierzynska@um.krakow.pl, tel. 12 6161 511 (w godz. 8:00-16:00).

 

ZAWALCZ! NAGRAJ! PODEJMIJ WYZWANIE – DOBRA ZABAWA GWARANTOWANA! Wygraj nagrodę Prezydenta Krakowa i … międzynarodową sławę!

plakat

 

 

Do pobrania:

Regulamin

Załącznik - obowiązek informacyjny

Plakat

Pokaż metkę
Autor: Kraków Otwarty Na Świat
Osoba publikująca: Daniel Łapaj
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY