18. Cracovia Maraton

18. edycja najważniejszej imprezy biegowej w Krakowie, jednej z największych w Polsce, zaliczanej do Korony Maratonów Polskich, zorganizowana zostanie 28 kwietnia 2019 roku. Po raz kolejny, start i meta usytuowane będą na krakowskim Rynku Głównym.

18. Cracovia Maraton
Fot. ZIS

Zgodnie z hasłem imprezy:

„z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu. Ubiegłoroczny, 17. PZU Cracovia Maraton ukończyła rekordowa liczba 5630 biegaczy z 5848, którzy wystartowali.

 

W tym roku Cracovia Maraton na Rolkach (dystans maratoński) będzie pierwszym aktem dwudniowego święta biegania w stolicy Małopolski, które rozpocznie się w sobotę, 27 kwietnia. Już po raz 14. uczestnicy Mini Cracovia Maraton (4,2 km) uczczą pamięć Piotra Gładkiego – triumfatora IV edycji krakowskiego maratonu, który jako pierwszy (i jedyny dotychczas) Polak wygrał Cracovia Maraton, a dwa tygodnie później tragicznie zginął w wypadku drogowym. Podsumowaniem sobotnich zmagań będzie Bieg Nocny na 10 km. Już po raz drugi zawodnicy wystartują i zafiniszują tam, gdzie maratończycy – na Rynku Głównym! Podczas 18. PZU Cracovia Maraton będzie też miała miejsce rywalizacja zawodników niepełnosprawnych na wózkach - hand bike, rim push i active wheelchair.

Pokaż metkę
Autor: ZIS
Osoba publikująca: Daniel Łapaj
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY