Komunikat archiwalny

NOWO OTWARTE I PLANOWANE INWESTYCJE MICE W KRAKOWIE

Dynamiczny rozwój krakowskiego przemysłu spotkań najlepiej odzwierciedlają nowe inwestycje. Ostatnie półrocze było pełne ciekawych zapowiedzi i jeszcze ciekawszych otwarć. Zebraliśmy je wszystkie, żeby upewnić się, że każdy organizator wydarzeń będzie świadomy wszystkich nowych możliwości podczas planowania kolejnego spotkania w Krakowie.

NOWO OTWARTE I PLANOWANE INWESTYCJE MICE W KRAKOWIE
Fot. BACHLEDA LUXURY PROPERTIES

PURO chce inspirować

PURO Kraków Kazimierz, otwarty w III kwartale 2018 roku, jest pełen nowoczesnego designu i świeżego podejścia. Minimalistyczny styl i komfort, który można znaleźć w 228 pokojach i apartamentach, zadowoli wszystkich kreatywnych oraz młodych duchem. Obiekt oferuje również 260 m2 powierzchni konferencyjnej. Jest to w dodatku jedyny hotel w Krakowie, który posiada własną piekarnię!

Więcej informacji: https://purohotel.pl/pl/krakow-kazimierz

 

Golden Tulip wprowadza Metropolo

Kraków jest pierwszym w Polsce miastem posiadającym hotel pod marką Metropolo. Otwarty w grudniu 2018 r. hotel oferuje stylowe wnętrza inspirowane chińskim art déco, oraz duży potencjał konferencyjny. Hotel dysponuje 220 pokojami i 16 salami konferencyjnymi (łącznie 2500 m2). Umożliwia to organizowanie bankietów dla 1000 osób lub konferencji dla 2000 osób. Jeśli dodamy do tego czterogwiazdkowy standard oraz sprzęt AV, Metropolo Kraków by Golden Tulip okazuje się nader interesującą opcją dla event plannerów wybierających gród Kraka.

Więcej informacji https://metropolo-krakow.goldentulip.com/

 

Pierwsze MGallery by Sofitel w Polsce - Bachleda Luxury Hotel w Krakowie

Bachleda Luxury Hotel Krakow MGallery by Sofitel to najnowszy hotel w portfolio grupy Accor Hotels w Krakowie. Ten pięciogwiazdkowy, luksusowy obiekt, otwarty w marcu 2019 roku, znajduje się w samym centrum miasta przy Placu Juliusza Kossaka 6 i oferuje 64 eleganckie pokoje oraz apartamenty, jak również salę konferencyjną o powierzchni 60 m2, która pomieści maksymalnie 50 osób w ustawieniu teatralnym.  Ten butikowy oferuje także restaurację, bar oraz SPA. Plannerzy szukający luksusowego obiektu historycznego nie będą zawiedzeni.

Więcej informacji na https://bachledaluxuryhotel.pl/en/

 

Ibis Styles Kraków Santorini

Hotel Ibis Styles Kraków Santorini to nowe wcielenie marki lifestylowej Accor Hotels. Zapowiadany na IV kwartał 2019 r. Santorini ma wprowadzić nowe tchnienie do Nowej Huty. Ta inwestycja jest oczekiwaną odpowiedzią na zainteresowanie turystyczne dzielnicą oraz rosnące potrzeby lokalnego biznesu. Hotel będzie oferował 120 pokoi, restaurację, bar oraz sale konferencyjne.

Więcej informacji na stronie: http://www.santorinikrakow.pl/?lang=en

 

Warto czekać na Hilton Curio Collection

Do cierpliwych świat należy, zwłaszcza w przypadku zainteresowanych pierwszym hotelem Curio Collection by Hilton w Polsce. To kolejna w tym zestawieniu inwestycja w zabytkowy budynek – tym razem wyjątkowy, dwustuletni hotel. Dokładniej w hotel „Saski”, który gościł w swojej sali koncertowej takie sławy jak Ferenc Liszt czy Johannes Brahms. Obiekt zlokalizowany jest na rogu ulic Św. Tomasza i Sławkowskiej, co oznacza, że oddalony jest od Rynku Głównego o jedną przecznicę i ma zostać otwarty w 2021 roku.

 

Kraków ma o wiele więcej do zaoferowania

Te pięć nowych hoteli to kolejne uzupełnienie niesamowitej oferty MICE Krakowa. Jej rozwój najlepiej ilustruje wzrost liczby hoteli czterogwiazdkowych. W 2009 r. miasto miało 16 czterogwiazdkowych hoteli z 2807 miejscami noclegowymi, podczas gdy w 2017 r. było już 40 hoteli z 6911 łóżkami. To oznacza, że w ostatniej dekadzie liczba hoteli i łóżek w tym standardzie wzrosła prawie trzykrotnie! Dynamiczny rozwój branży spotkań w Krakowie to dobra wiadomość dla wszystkich organizatorów wydarzeń. Tym bardziej, że zawsze mogą liczyć na pomoc Kraków Convention Bureau. Z nami dużo łatwiej będzie Ci zaplanować wspaniałe wydarzenie w naszym mieście!

pokaż metkę
Autor: KCB
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY