Pięć wydarzeń dla graczy w Expo Kraków

Expo Kraków podsumowało tegoroczny sezon letni. W tym okresie odbyło się tutaj pięć wydarzeń skierowanych do fanów gier z całego świata. Niektóre obecne były w Krakowie po raz pierwszy.

Pięć wydarzeń dla graczy w Expo Kraków
Fot. EXPO Kraków

Sezon wakacyjny rozpoczęła 17. edycja Magnificon, która odbyła się od 21 do 23 czerwca. Całodobowe wydarzenie zgromadziło kilka tysięcy fanów popkultury Japonii, gier komputerowych i karcianych. Elementem imprezy były barwne postacie japońskiej kultury popularnej – mangi i anime.

 

Po raz pierwszy w Polsce zagościł Magic Fest, który odbył się w drugi weekend lipca. Był to turniej popularnej gry karcianej RPG z ponad 25-letnią historią – Magic: The Gathering, który przyciągnął do obiektu prawie 2000 graczy z całego świata. Trzydniowa rywalizacja zakończyła się rozdaniem nagród o łącznej puli 30 tys. euro.

Bardziej lokalny charakter miała kolejna edycja festiwalu Cracow Game Days (19-21 lipca), podczas której, oprócz przedpremierowych prezentacji gier komputerowych, dostępne były między innymi gry retro i planszowe. Ciekawym urozmaiceniem eventu była oddzielona strefa strzelnicza.

Pierwszy Festiwal Popkultury Confiction również oferował sporo różnorodnych atrakcji – w weekend 16-18 sierpnia jego uczestnicy mieli okazję spotkać się z twórcami popkultury: zarówno z aktorami, jak i scenarzystami, pisarzami i rysownikami.

Fani serialu „Gra o Tron” mogli spotkać się z odtwórcą roli Lorda Dowódcy – Jamesem Cosmo. Pojawił się również Chris Rankin, aktor znany z roli Percyego Weasleya w ekranizacji przygód Harry’ego Pottera. Oprócz tego, dostępna była także strefa rozgrywek – uczestnicy mogli korzystać z różnych atrakcji przez całą dobę.

Natomiast w przedostatni weekend wakacji hale Expo Kraków zapełniły FFG European Championships 2019 – mistrzostwa Europy w Fantasy Flight Games. Rywalizacja przebiegała pod znakiem takich tytułów jak: Star Wars, A Game of Thrones czy KeyForge Vault. W wydarzeniu wzięło udział ponad tysiąc osób z wielu krajów.

 

EXPO wydarzenia dla graczy    EXPO wydarzenia dla graczy EXPO wydarzenia dla graczy  EXPO wydarzenia dla graczy

 

Pokaż metkę
Autor: EXPO Kraków
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY