MIRCIM 2020 - 6th McMaster International Review Course in Internal Medicine

Świat „interny” co roku spotyka i szkoli się w Krakowie. To za sprawą wyjątkowej współpracy Polskiego Instytutu Evidence Based Medicine
z Uniwersytetem McMaster z Kanady, jednej z najlepszych szkół medycznych w historii.

 

MIRCIM 2020 - 6th McMaster International Review Course in Internal Medicine
Fot. MIRCIM

McMaster International Review Course in Internal Medicine (MIRCIM) jest międzynarodową konferencją szkoleniową z chorób wewnętrznych opartą na najnowszych wytycznych klinicznych i danych naukowych. Szósta edycja tego wydarzenia planowana jest na 7—9 maja 2020 r. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Współorganizatorami kursu są European Federation of Internal Medicine, Uniwersytet Jagielloński oraz wydawnictwo Medycyna Praktyczna, pod auspicjami American College of Physicians i International Society of Internal Medicine. Partnerami kursu są lekarskie towarzystwa internistyczne z 34 krajów.

Ponad 30 ekspertów o światowej sławie, głównie z Ameryki Północnej
i Europy Zachodniej, wygłasza wykłady i uczestniczy w panelach dyskusyjnych. Pozycja wykładowców w medycynie światowej, poziom merytoryczny i praktyczna przydatność wykładów i warsztatów oraz jakość samej organizacji kursu sprawiają, że MIRCIM należy do najlepszych tego typu wydarzeń edukacyjnych na świecie. W poprzednich edycjach MIRCIM uczestniczyli lekarze z blisko 60 krajów.

Podczas najbliższej edycji swoją obecność potwierdzili m.in. prof. Gordon Guyatt z McMaster University (Kanada), prof. David Currow z University of Technology Sydney (Australia), prof. Jadwiga Wedzicha z Imperial College London (UK), prof. Leonard Wartofsky z Georgetown University (USA), prof. Jyotirmoy Pal z R.G. Kar Medical College (Indie), prof. Philip Larkin z University of Lausanne (Szwajcaria).

Misją Uniwersytetu McMaster jest oświecanie świata - Brighter World, dlatego wszystkie wykłady z poprzednich edycji kursu dostępne są na stronie.

Organizatorzy oferują także możliwość bezpłatnego, zdalnego (dzięki transmisji kursu na żywo drogą internetową) uczestnictwa w kursie lekarzom z krajów rozwijających się.

Program wydarzenia oraz rejestracja (wersja polska posiada ceny w PLN) dostępne są na stronie.

pokaż metkę
Autor: MIRCIM, materiały prasowe
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY