Kraków konkuruje z Manilą o organizację światowej konwencji Rotary International w 2026 roku

Polski Dystrykt Rotary International końcem lutego złożył aplikację o organizację w Krakowie dorocznej konwencji RI. Z siedmiu miast, które zostały zatwierdzone po pierwszej turze konkursu, na tzw. „short liście’ znalazły się Kraków oraz Manila.

Kraków konkuruje z Manilą o organizację światowej konwencji Rotary International w 2026 roku
Fot. KCB

W proces tworzenia oferty zaangażowanych było wiele lokalnych podmiotów i profesjonalnych firm branży MICE. Marek Wcisło, Przewodniczący Tymczasowego Komitetu Organizacyjnego dodaje: „Wydatnej pomocy w trakcie przygotowywania oferty udzieliło nam Kraków Convention Bureau (Wydział ds. Turystyki UM Krakowa) oraz przedstawiciele następujących firm:  TAURON ARENA Kraków, EXPO Kraków i Mazurkas Travel. Idea zorganizowania Konwencji znalazła też poparcie władz Miasta Krakowa zarówno w osobie I Zastępcy Prezydenta Andrzeja Kuliga jak i samego Prezydenta Jacka Majchrowskiego.”

Pomysł organizacji Konwencji RI w roku 2026 w Krakowie zyskał uznanie u Rotarian w sąsiednich Dystryktach. Gubernatorzy następujących Dystryktów D-1940: Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Berlin, D-2240: Czechy i Słowacja, D-2232: Ukraina oraz D-1911: Węgry poparli aplikację.

Gubernator Dystryktu 2231 Małgorzata Wojtas podsumowuje: „Jestem głęboko przekonana, że mamy realną szansę wygrać to współzawodnictwo, a Kraków w czerwcu 2026 roku stanie się miejscem spotkań Rotarian z całego świata.”

Rotary jest światową organizacją humanitarną z ponad 1,2 miliona członkami zrzeszonymi w 34.500 klubach Rotary w ponad 200 krajach i regionach geograficznych. Doroczna konwencja daje możliwość spotkania ponad 20 000 członkom z całego świata. W ostatnich latach konwencje miały miejsce w Hamburgu, Toronto, Atlancie czy Seulu.

pokaż metkę
Autor: Monika Popiołek
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY