O Nas rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Manifest przemysłu spotkań

MIC publikuje “MANIFEST”, prezentujący znaczenie gospodarcze konferencji i kongresów w dobie kryzysu. JMIC (Joint Meetings Industry Council) wydał Manifest Przemysłu Spotkań, w którym przedstawiono i uzasadniono dlaczego konwencje, targi i inne wydarzenia biznesowe są kluczem do ożywienia gospodarczego na świecie po COVID-19.

Fot. JMIC
JMIC

Liderzy z 18 stowarzyszeń branżowych na całym świecie, które tworzą JMIC, pracowali razem nad opracowaniem manifestu jako źródła informacji dla profesjonalistów z branży, aby promować bezpieczne wznawianie wydarzeń biznesowych w swoich społecznościach.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że podstawową wartością Przemysłu Spotkań jest rola, jaką odgrywa w ułatwianiu i wspieraniu transferu wiedzy w obszarach rozwoju zawodowego, korporacyjnego, akademickiego i społecznego. Są one integralną częścią nie tylko postępu gospodarczego, ale i rozwoju społecznego jako całości. Sektor ten jest zatem kluczowym elementem w zapewnianiu ożywienia, a także transformacji i odnowy, które mogą być natychmiast wykorzystane przez rządy. 

Treść manifestu nie jest nowa – od lat zwracamy uwagę na kluczową rolę wydarzeń biznesowych w rozwoju gospodarczym i społecznym. Teraz możemy pokazać, że to, co proponujemy, działa i odnosi się do wyzwań, stojących przed rządami w związku COVID-19. 

Manifest argumentuje, że nasza branża powinna być wykorzystywana jako strategiczne narzędzie naprawy, transformacji i odnowy. Postawione przed koniecznością ponownego uruchomienia gospodarek, zdewastowanych przez skutki COVID-19 pandemii, rządy potrzebują teraz narzędzi i platform, które mogą rozwinąć szeroko zakrojoną rekonwalescencję w najbardziej efektywny sposób. 

Manifest wymienia i opisuje 15 korzyści jakie wydarzenia biznesowe dają, podczas ożywienia i odnowy gospodarczej. Są to m.in.:

1. Wspieranie innowacji 

2. Wywieranie wpływu na wiele sektorów

3. Budowanie relacji i zaufania

4. Przyczynianie się do dywersyfikacji gospodarczej

5. Dążenie do zmiany i transformacji

6. Przyciąganie talentów i inwestycji
7.​ Tworzenie ścieżki do zrównoważonego rozwoju

8. Wspieranie gospodarek turystycznych społeczności, w których się znajdują

9. Zapewnienie wymiernego zwrotu z inwestycji.
 

Pełen raport jest dostępny do pobrania bezpłatnie: https://www.the-iceberg.org/wp-content/uploads/2020/07/JMIC_Industry-Manifesto.pdf

pokaż metkę
Autor: Anna Górska/ SKKP
Osoba publikująca: NATALIA KULEC-GREŃ
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Data publikacji: 2020-08-21
Data aktualizacji: 2020-09-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat