Unia Europejska
Główna rozwiń menu
Znajdź w serwisie
POMOC:
  • Znak * (gwiazdka) zastępuje jeden lub więcej znaków, może być użyty na początku lub na końcu wyrazu

Wyniki wyszukiwania - znaleziono 5032 pasujących obiektów:

„ParkoBut w zieleni” – spacer botaniczny już w piątek

„Rośliny terenów nadrzecznych” to temat najbliższego spaceru w ramach akcji „ParkoBut w zieleni”. Wydarzenie odbędzie się już w piątek 26 czerwca. Spotkanie, podczas którego będzie można poznać roślinność typową dla terenów nadrzecznych poprowadzi Maciej Kozak – botanik i mykolog, wieloletni pracownik Instytutu Botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

II Ogólnopolski Kongres i Forum Samorządowe „Bezpieczna Polska i Obywatele"

II Ogólnopolski Kongres i Forum Samorządowe „Bezpieczna Polska i Obywatele. Nowy System Obrony Cywilnej” odbył się 25-26 maja 2026 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Wydarzenie poświęcono budowaniu nowoczesnego systemu ochrony ludności, współpracy samorządów ze służbami i wojskiem oraz przygotowaniu państwa na kryzysy, zagrożenia hybrydowe, cyberataki czy sytuacje wojenne. W programie znalazły się panele i warsztaty dotyczące m.in. bezpieczeństwa infrastruktury, cyberbezpieczeństwa, systemów ostrzegania, roli OSP oraz odporności lokalnych społeczności. Pierwszego dnia odbyła się także Gala Liderów Obrony Cywilnej, podczas której wyróżniono dobre praktyki samorządów i instytucji publicznych.

Stała organizacja ruchu na ul. Kocmyrzowskiej

Od dziś, 22 czerwca od godz. 11.00 na odcinku ul. Kocmyrzowskiej pomiędzy węzłem Grębałów a ul. Bukszpanową została wprowadzona stała organizacja ruchu.

Młodzież z Krakowa bierze sprawy w swoje ręce: Okrągły Stół ds. Krajowej Strategii Młodzieżowej

Zdrowie psychiczne, kryzys mieszkaniowy, hejt w sieci oraz edukacja niedostosowana do realiów – to tylko część tematów, o których młodzi mieszkańcy Małopolski będą rozmawiać z decydentami. Już dziś, 22 czerwca w Krakowie odbędzie się Okrągły Stół ds. Krajowej Strategii Młodzieżowej. To wydarzenie, podczas którego głos nastolatków i młodych dorosłych zyska realny wpływ na kształtowanie rządowych dokumentów strategicznych.

„ParkoBut w zieleni” – kolejny spacer już w niedzielę

„Roślinność dolin rzecznych” to temat najbliższego spaceru w ramach akcji „ParkoBut w zieleni”. Wydarzenie odbędzie się już w niedzielę, 21 czerwca. Spotkanie w parku wzdłuż rzeki Wilgi poprowadzi Maciej Kozak – botanik i mykolog, wieloletni pracownik Instytutu Botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jubileusz 60-lecia Domu Pomocy Społecznej przy ul. Praskiej 25

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Praskiej 25 w Krakowie obchodzi jubileusz 60-lecia swojej działalności. Podczas zorganizowanego z tej okazji wydarzenia przypomniano najważniejsze momenty z historii domu oraz podkreślono rolę, jaką pełni on w systemie pomocy społecznej miasta. Nie zabrakło podziękowań dla mieszkańców, pracowników, wolontariuszy, sponsorów i wszystkich osób zaangażowanych w rozwój placówki.

Nowa Huta pod ziemią. Nowa wystawa w Muzeum Krakowa

Już dziś, 19 czerwca, w Podziemnej Nowej Hucie na Os. Szkolnym 22 zostanie otwarta wystawa „Schrony w Nowej Hucie – dziedzictwo zimnej wojny”. Ekspozycja łączy historię zimnej wojny z refleksją nad współczesnymi zagrożeniami i gotowością na sytuacje kryzysowe.

Nowoczesny parking przy Synerise Arenie Kraków. ZIS ogłosił przetarg

Miasto rozpoczyna proces zagospodarowania parkingu przy Synerise Arenie – Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie od strony Al. 3 Maja. Ogłoszony przetarg wyłoni operatora, który stworzy nowoczesny system parkingowy i zadba o funkcjonowanie tego terenu. To oznacza większy komfort parkowania oraz lepsze wykorzystanie przestrzeni w jednej z najczęściej odwiedzanych części Krakowa.

Nietrzeźwi w Krakowie: kto, kiedy i skąd trafiał pod opiekę MCPU w 2025 roku

Zespół Burmistrza Nocnego przeanalizował dane Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie za 2025 rok, sprawdzając udział obcokrajowców i obywateli Polski wśród osób trafiających pod opiekę MCPU, miejsca najczęstszych interwencji oraz miesiące, w których dochodziło do nich najczęściej.

W gimnastyce można się zakochać

Rozmowa z Małgorzatą Solarz-Kulbicką, wiceprezes Polskiego Związku Gimnastycznego, trenerką i koordynatorką sekcji gimnastycznej TS Wisła Kraków.