Wyniki wyszukiwania - znaleziono 767 pasujących obiektów:
Narady Pod Pazurem – o bezpieczeństwie w pierwszych 72 godzinach kryzysu
Jak przygotować miasto i mieszkańców na pierwsze godziny kryzysu? Na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie rusza cykl debat „Narady Pod Pazurem”, których celem jest wypracowanie praktycznych rekomendacji wzmacniających odporność miasta i jego społeczności. Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 czerwca w godz. 17.00–18.30 stacjonarnie na terenie AGH oraz w formule online.
Młodzież z Krakowa bierze sprawy w swoje ręce: Okrągły Stół ds. Krajowej Strategii Młodzieżowej
Zdrowie psychiczne, kryzys mieszkaniowy, hejt w sieci oraz edukacja niedostosowana do realiów – to tylko część tematów, o których młodzi mieszkańcy Małopolski będą rozmawiać z decydentami. Już 22 czerwca w Krakowie odbędzie się Okrągły Stół ds. Krajowej Strategii Młodzieżowej. To wydarzenie, podczas którego głos nastolatków i młodych dorosłych zyska realny wpływ na kształtowanie rządowych dokumentów strategicznych.
Miejskie ośrodki wypoczynkowe do analizy
https://krakow.pl/aktualnosci/325467,30,komunikat,miejskie_osrodki_wypoczynkowe_do_analizy.html
Czy miejskie ośrodki wypoczynkowe będą lepiej wykorzystane? Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę w sprawie oceny potencjału tych obiektów. Podczas sesji 10 czerwca radni zdecydowali, że Prezydent Miasta ma sprawdzić możliwość organizowania w nich szkoleń, warsztatów oraz narad.
Jak mówić o sektorze nowoczesnych usług biznesowych w Krakowie?
9 czerwca w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22 odbyło się spotkanie poświęcone przyszłości sektora nowoczesnych usług biznesowych (BSS) w Krakowie oraz sposobom komunikowania zmian zachodzących na lokalnym rynku pracy. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele miasta, biznesu, organizacji branżowych i instytucji rynku pracy.
Poranek partnerski o migracjach i bezpieczeństwie w Krakowie
Jak budować bezpieczne i otwarte miasto w rzeczywistości dynamicznych zmian migracyjnych? O tym rozmawiano podczas poranka partnerskiego zorganizowanego w ramach Małopolskiego Partnerstwa na rzecz Integracji i Wielokulturowości. Wydarzenie odbyło się 27 maja w Centrum Wielokulturowym w Krakowie i zgromadziło przedstawicieli instytucji publicznych, służb, organizacji społecznych oraz środowiska akademickiego.
Kulinarne perełki Krakowa w przewodniku Michelin
27 maja Kraków był centrum kulinarnym Polski, jako gospodarz pierwszej w historii narodowej selekcji Michelin Guide dla Polski. W trakcie uroczystej gali, która odbyła się w Centrum Kongresowym ICE Kraków, ogłoszono listę restauracji, które w bieżącym roku zostały uhonorowane prestiżowymi gwiazdkami, wyróżnieniami Bib Gourmand oraz rekomendacjami inspektorów dla lokali z całej Polski.
Miejskie tężnie pod sanitarną lupą
https://krakow.pl/aktualnosci/322179,30,komunikat,miejskie_teznie_pod_sanitarna_lupa.html
Już nie trzeba „jeździć do wód”, ponieważ tężnie solankowe tworzone dla wspierania zdrowia, coraz częściej są budowane w przestrzeni miejskiej. Budowane są jednak jako obiekty rekreacyjne, nie zdrowotne, dlatego radni zainteresowali się ich bezpieczeństwem sanitarnym. Rezolucję w sprawie miejskich i osiedlowych tężni solankowych radni podjęli podczas sesji 13 maja.
Doroczne spotkanie partnerów „Paktu dla klimatu”
15 maja w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej odbyło się doroczne spotkanie partnerów „Paktu dla klimatu” – inicjatywy miejskiej, zrzeszającej krakowskich przedsiębiorców i uczelnie wyższe, której celem jest wsparcie wysiłków Krakowa na drodze do uzyskania neutralności klimatycznej
Współpraca miasta z mec. Kamilem Kociołkiem: stanowisko Wydziału Organizacji i Nadzoru
W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej komentarzami do pracy Pana mecenasa Kamila Kociołka na rzecz Urzędu Miasta Krakowa, za zgodą Pana mecenasa, zamieszczamy wszystkie umowy (zanonimizowane) zawarte z Panem mecenasem oraz wykaz spraw, jakie opiniował.
Więcej miejsc postojowych dla mieszkańców na Starym Mieście i Kazimierzu
Od wejścia w życie nowych zasad dotyczących Obszaru Płatnego Parkowania mieszkańcy zyskali około 40 dodatkowych miejsc postojowych na Starym Mieście i Kazimierzu.