Aktualności

Przedstawiciele branży turystycznej spotkają się w Krakowie

17 czerwca w sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory Muzeum Krakowa odbędzie się IV Forum Przewodników, Pilotów, Biur Podróży i Atrakcji Turystycznych, organizowane przez Krakowską Izbę Turystyki przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa. Tematyka forum skupi się na dwóch istotnych kwestiach.

Łagodzenie obostrzeń w Polsce

10 czerwca 2021 roku rząd ogłosił wprowadzenie łagodniejszych zasad bezpieczeństwa. Zwiększona została dopuszczalna liczba uczestników targów i konferencji, limit widzów w kinach, teatrach, kibiców w obiektach sportowych oraz gości w hotelach.

RAPORT ICCA 2020
2021-06-15

Rok 2020 zmienił świat spotkań branżowych na całym świecie. W rezultacie wprowadzonych obostrzeń w organizacji spotkań i wydarzeń, Dział Badań International Congress and Convention Association (ICCA) został zmuszony do zmiany sposobu oceny i prezentacji raportu statystycznego ICCA 2020. Najnowsza wersja raportu  - opublikowana w dniu 27 maja 2021 - nie przedstawia rankingu regionów, a wpływ pandemii COVID-19 na spotkania stowarzyszeń na całym świecie oraz stanowi narzędzie do wyprowadzania przemysłu spotkań z obecnego kryzysu.

Rusza projekt, który odda głos kobietom Krakowa

Królowe i księżne, artystki i pisarki, kobiety nauki i sztuki, działaczki społeczne, sportsmenki, donatorki, emancypantki i przedstawicielki bohemy oraz kwiaciarki i przekupki... – jednym słowem: kobiety, które wniosły swój wkład w rozwój społeczno-kulturowy Krakowa. Wkrótce ruszy poświęcony im cykl wydarzeń, powstanie także specjalna trasa turystyczna.

4th Central European Biomedical Kongres już za kilka dni

Komitet Organizacyjny 4th Central European Biomedical Congress (CEBC) pragnie zaprosić lekarzy-klinicystów różnych specjalności, farmaceutów, farmakologów, biologów, biotechnologów, chemików, toksykologów oraz studentów z obszaru biomedycyny do rejestracji na kolejną już edycję cieszącego się coraz większą rozpoznawalnością na świecie Środkowoeuropejskiego Kongresu Biomedycznego.

Kraków wspiera branżę spotkań i wydarzeń

W środę, 2 czerwca wieczorem, TAURON Arena Kraków i Centrum Kongresowe ICE Kraków rozświetlą się na zielono, w geście solidarności z branżą spotkań i wydarzeń „Zielone światło dla branży”. 

Kraków The Host City: Historie  Odcinek 3 pt.: Naukowe konferencje w Krakowie

Kraków był popularnym handlowym punktem na mapie Europy. Jednak należy pamiętać, że Kraków był także znanym ośrodkiem naukowym, na czele z prężnie rozwijającym się Uniwersytetem Jagiellońskim (obecna nazwa) otwartym w 1364 roku.

Aktywni mieszkańcy w Małopolsce

W ramach promocji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 Urząd Statystyczny w Krakowie organizuje konkurs „Aktywni mieszkańcy w Małopolsce”. Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców województwa,  którzy poprzez udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, mają możliwość wypromowania swojej gminy oraz wsparcia znajdujących się na jej terenie jednostek oświatowo-kulturalnych.

 #KrakówExperience z tytułem najlepszego filmu promocyjnego

Film #KrakówExperience zdobył tytuł najlepszego filmu promocyjnego w kategorii Miasta w konkursie filmów turystycznych, organizowanym we współpracy z Urzędem Miasta Madrytu oraz Międzynarodowym Komitetem Filmów Turystycznych CIFT (International Committee of Tourism Film Festivals)!

Nagrody MP Power Awards

Paula Fanderowska – zastępca dyrektora KBF Izabeli Błaszczyk ds. Centrum Kongresowego ICE Kraków otrzymała nagrodę w prestiżowym konkursie MP Power Awards 2020 dla jednej z dwunastu najbardziej wpływowych osobistości w branży MICE w kategorii: MP Power 12: Dostawca – Venue. Nagroda ta jest dla nas szczególnie cenna, świadczy bowiem o docenieniu naszych działań podjętych w 2020 roku przez wszystkich przedstawicieli przemysłu spotkań, którzy od minionego roku zgłaszają kandydatów do plebiscytu: osoby z największą liczbą głosów – tzw. Złote Trójki – trafiają do finału konkursu MP Power 12.

POLECAMY