Unia Europejska
O Nas rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

XX Ogólnopolska Konferencja Kadry Kierowniczej Oświaty

2024-02-26

W dniach 1-3 marca 2024 r. już po raz dwudziesty Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty zorganizuje ogólnopolską konferencję przeznaczoną dla dyrektorów szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych, samorządowców oraz innych osób zawodowo zajmujących się zarządzaniem oświatą. Spotkanie odbędzie się w Hotelu Metropolo by Golden Tulip w Krakowie.

Święto przewodników – w sobotę bezpłatne spacery po Krakowie

2024-02-22

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji w najbliższą sobotę, 24 lutego, będzie można wziąć udział w bezpłatnych spacerach po Krakowie.

ICE Kraków docenione!

2024-02-22

Centrum Kongresowe ICE Kraków kolejny rok z rzędu zostało docenione w prestiżowym branżowym konkursie Meeting Star Award. W ostatnich dwóch latach biznesowa i kulturalna wizytówka Krakowa zdobywała pierwszą nagrodę wyprzedzając znakomite europejskie obiekty, w tym Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. Tegoroczne wyróżnienie w postaci drugiego miejsca spośród 40 obiektów w całej Europie to znakomita klamra podsumowująca 10. rok działalności ICE Kraków.

Największe planszówkowe wydarzenie w Małopolsce. Targi Gier Planszowych BookGame już w marcu!

2024-02-22

W dniach 1-3 marca w EXPO Kraków odbędzie się 2. edycja Festiwalu i Targów Gier Planszowych BookGame, które w ubiegłym roku zgromadziły ponad 8 000 uczestników, w tym rodziny z dziećmi, grupy przyjaciół, młodzież szkolną, studentów i seniorów, zarówno zaawansowanych graczy jak i tych, którzy przygodę z planszówkami dopiero rozpoczynają.

TAURON Arena Kraków - podsumowanie 2023 i zapowiedź 2024 roku

2024-02-22

730 tys. gości i blisko 420 wydarzeń wewnątrz i na zewnątrz TAURON Areny Kraków oraz dodatni wynik EBITDA wynoszący ponad 3,7 mln zł to liczby, które dowodzą, że największa hala widowiskowo-sportowa w Polsce ma za sobą kolejny udany rok. Ponownie przekonaliśmy się również jak ważny jest to obiekt dla gospodarki Krakowa.

Rowerem do pracy – ruszamy!

2024-02-22

1 marca rusza 8.edycja rowerowej kampanii „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko”. Jako Kraków Convention Bureua oraz Wydział ds. Turystyki bierzmy w niej udział!

Małgorzata Przygórska-Skowron nominowana w plebiscycie MP Power Awards®

2024-02-16

Małgorzata Przygórska-Skowron, kierownik, Kraków Convention Bureau znalazła się wśród najbardziej wpływowych osób branży spotkań i wydarzeń w 2023 roku w plebiscycie MP Power 12 w kategorii Convention Bureau /Biuro Marketingu Miejsc.

 

Krakowskie uczelnie wspierają zrównoważony rozwój Krakowa

2024-02-14

Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie w konsorcjum Regionalne Centrum Eksperckie Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju.

Krótko o najmie krótkoterminowym

2024-02-14

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej informacjami, iż działalność w zakresie najmu krótkoterminowego nie przysparza przychodów dla miasta, niniejszym przedstawiamy informacje nt. skutków finansowych jej prowadzenia.

Siedem polskich convention bureaux na platformie online Conferli dla planistów wydarzeń

2024-02-07

Poland Convention Bureau rozpoczęło strategiczną współpracę z Conferli, nowatorską platformą online przeznaczoną do promowania destynacji oraz pozyskiwania kongresów i konferencji organizowanych przez międzynarodowe stowarzyszenia i korporacje. W ramach współpracy powstało siedem profili convention bureaux reprezentujących miasta i regiony - Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa, Wrocław oraz Lublin - Lubelskie.

Znajdź