Aktualności

Polska w MICE Business Tourism Magazine

W marcu 2021 w chińskim magazynie branżowym "MICE Business Tourism" ukazał się 4 -stronicowy artykuł pt. „Poland, the market leader of MICE industry in Central and Eastern Europe” o polskiej ofercie dla przemysłu spotkań. Artykuł powstał z inicjatywy Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Pekinie.

Reha INNOVATIONS PROlog już w kwietniu

Leczenie depresji i stanów lękowych za pomocą wirtualnej rzeczywistości, stymulacja odporności organizmu poprzez oswajanie zimna, wibroterapia jako skuteczna metoda walki z bólem czy innowacyjne formy odnowy biologicznej – to jedne z wielu tematów, które zostaną poruszone już 17 kwietnia podczas konferencji online Reha INNOVATIONS Prolog.

Branża MICE wybiega technologicznie w przyszłość

Chociaż pandemia jeszcze się nie skończyła i nie wróciliśmy do realizacji koncertów w pełnym wymiarze, branża MICE nie przestała śledzić trendów i nowinek technologicznych. Dlatego też, 16 marca br. lokalni realizatorzy dźwięku spotkali się w ICE Kraków na przedpremierowym zamkniętym pokazie, aby poznać możliwości nowej konsoli Heritage D96-24 marki Midas. Spotkanie zostało zorganizowane zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

Kraków – THE HOST CITY!

W jaki sposób promować destynację biznesową w pandemii? Czy w ogóle to robić? Skąd czerpać inspiracje? O tym, że warto i na co stawia Krakow Convention Bureau w nowej strategii komunikacji przeczytacie poniżej.   

Top 20 restauratorów na wirtualnej scenie Made For Restaurant 2021

Kanadyjski pisarz, Robertson Davies powiedział: ,,Nadzwyczajni ludzie potrafią przetrwać nawet w najgorszych okolicznościach, a dzięki doświadczeniom stają się jeszcze bardziej nadzwyczajni.” To FIGHTERZY - nowi liderzy branży gastronomicznej. Niezwykle otwartych i walecznych usłyszycie podczas najbliższej edycji konferencji MADE FOR Restaurant, która odbędzie się już 20 kwietnia. To będą restauratorzy z całej Polski. Szczególne miejsce w programie poświęcone będzie wsparciu wyjątkowych miast: Miasta Gdyni i Miasta Kraków - Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019, dla których gastronomia to istotny kawałek turystyki.

Polityka zrównoważonej turystyki Krakowa na  lata 2021-2028

„Mam szczęście mieszkać tam, dokąd inni mogą przyjechać tylko na chwilę”

Odcinek 1.

Artykuł rozpoczyna cykl poświęcony Polityce zrównoważonej turystyki Krakowa, którego celem będzie przybliżenie założeń dokumentu oraz rozpoczęcie dyskusji na temat sposobów jego wdrożenia.

Ogłosiliśmy Protokół KRAKÓW NETWORK

Dokument zainspirowany Protokołem z Kaohsiung ICCA, na który od kilku miesięcy czekała polska branża MICE, został ogłoszony we wtorek 23 marca br. w ICE Kraków. Podczas webinaru członkowie biznesowej inicjatywy KRAKÓW NETWORK, której inicjatorem i organizatorem jest KBF – operator Centrum Kongresowego ICE Kraków – zaprezentowali proces powstania Protokołu i jego główne założenia.

AIPC, ICCA i UFI wydają kolejny przewodnik

AIPC, ICCA i UFI przedstawiają standardy i najlepsze praktyki dotyczące centrów kongresowych i wystawienniczych, które zakładają i prowadzą centra szczepień w kontekście pandemii COVID-19. 

Wybierasz miejsce na nocleg? Sprawdź je w aplikacji Krakowskie Obiekty Noclegowe

Kraków – jako pierwsze miasto w Polsce – udostępnia nowoczesne narzędzie służące do prowadzenia ewidencji miejsc noclegowych w obiektach niekategoryzowanych czyli takich jak hostele, apartamenty czy pokoje gościnne. Miejska aplikacja Krakowskie Obiekty Noclegowe (eKON) jest już dostępna w dwóch wersjach językowych (polski i angielski) pod adresem ekon.um.krakow.pl Od dziś każdy będzie mógł w niej sprawdzić, czy obiekt, w którym zamierza się zatrzymać, figuruje w miejskiej ewidencji, a więc – czy działa legalnie.

CLICK-WATCH-TALK 2.0 –  druga odsłona konferencji online

5 bloków tematycznych, kilkunastu ekspertów z branży materiałów kompozytowych, dwa dni wirtualnych rozmów oraz fachowej wiedzy – tak zapowiada się konferencja organizowana kolejny raz przez Targi w Krakowie, Polski Klaster Technologii Kompozytowych i Politechnikę Warszawską, a to wszystko pod patronatem Komitetu Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Polskiej Akademii Nauk. Wydarzenie odbędzie się 24 i 25 marca 2021.

POLECAMY