O Nas rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Spotkanie Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe w Pradze

2023-02-02

Jak europejskie narodowe Convention Bureaux mogą wykorzystać swój wpływ na zrównoważony rozwój? To był temat spotkania Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe w 2023 roku w Pradze. Przedstawiciele europejskich convention bureaux opracowują plan działania, który ma pomóc krajowym convention biurom w kształtowaniu przejścia na zrównoważone wydarzenia biznesowe.

ICE Kraków najlepszym Centrum Kongresowym w Europie!

2023-02-02

Centrum Kongresowe ICE Kraków nagrodzone statuetką Meeting Star Award! Uzyskując 4.96 punktów, ICE Kraków po raz drugi z rzędu znalazło się na pierwszym miejscu, pokonując m.in. Austria Center Vienna czy bakijskie Convention Centre.

ICE Kraków w 2022 roku w liczbach

2023-01-31

2022 był ósmym rokiem działalności Centrum Kongresowego ICE Kraków. Obiekt, po załamaniu rynku związanym z pandemią, znów cieszy się ogromną popularnością organizatorów konferencji, kongresów, wydarzeń kulturalnych i spotkań biznesowych. W ubiegłym roku w ICE Kraków odbyło się łącznie 147 imprez, w których udział wzięło ponad 165 tys. osób.

Nabór na misje gospodarcze w Austrii i Szwecji

2023-01-25

W związku z realizacją projektu „Małopolska - cel podróży” zapraszamy do udziału w naborze na wyjazdowe misje gospodarcze. Projekt „Małopolska - cel podróży" realizowany jest przez Małopolską Organizację Turystyczną przy współpracy z Województwem Małopolskim i Miastem Kraków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Obecnie prowadzimy nabór małopolskich przedsiębiorców z branży turystycznej (po 5 firm na każdą z misji) na misje gospodarcze na następujących rynkach:

  • 8 - 10 listopada 2023 r. – misja w krajach skandynawskich, miejsce warsztatów - Sztokholm;
  • 11 - 13 kwietnia 2023 r. – misja w Austrii, miejsce warsztatów: Linz.

Show Makers European Forum – tu spotkasz czołowych ekspertów branży rozrywkowej

2023-01-20

Riggerzy, technicy estradowi, producenci - to często bohaterowie drugiego planu, bez których jednak, nie mógłby się odbyć żaden festiwal, czy spektakl. Z myślą o nich powstał Show Makers European Forum – jedyna na południu kraju impreza dla twórców i realizatorów widowisk, która odbędzie się już 15-16 lutego w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Organizatorem wydarzenia są Targi w Krakowie.

To był bardzo dobry rok dla krakowskiego lotniska

2023-01-20

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice obsłużył w minionym roku 7,4 mln pasażerów. To drugi wynik w historii po rekordowym 2019 roku, kiedy liczba pasażerów korzystająca z usług krakowskiego lotniska wyniosła 8 mln.

Poruszanie się po Krakowie – autokarem - Przystanki turystyczne dla autokarów

2023-01-20

Kraków, jako miasto turystyczne dysponuje siecią przystanków turystycznych dla autokarów, które umożliwiają odwiedzającym wygodny dojazd do atrakcji turystycznych miasta.

Przystanki te, tzw. miejsca ograniczonego postoju dla autokarów turystycznych, usytuowane są w 11 punktach Krakowa i oznaczone zostały znakiem B-35 („zakaz postoju"), z tabliczką o treści: „Nie dotyczy autobusów turystycznych do 10 min." (w niektórych miejscach czas postoju został wydłużony do 20 minut) oraz oznaczeniem poziomym „K+R BUS”.

Ruszyła 13. edycja programu Krakowskie Konferencje Naukowe

2023-01-16

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu Krakowskie Konferencje Naukowe. Inicjatywa realizowana jest przez Urząd Miasta Krakowa oraz Polską Akademię Umiejętności. Władze Krakowa na realizację tegorocznej edycji przeznaczyły 250 000 złotych.

MICE podsumowanie roku 2022 - część III

2023-01-11

Przeciwdziałanie skutkom pandemii i odbudowa ruchu turystycznego, również w kontekście toczącej się wojny na Ukrainie – to wyzwania, przed którymi stanęliśmy w 2022 roku. Jakie kluczowe inicjatywy i wydarzenia warto podsumować? Co będziemy wspominać w rozmowach o kończącym się już roku? Zapraszamy na ostatni odcinek naszego autorskiego podsumowania roku 2022!

Kraków jednym z najpiękniejszych zimą miast Europy

2023-01-10

Kraków zimą wygląda najpiękniej – ocenia prestiżowy amerykański magazyn o architekturze i designie „Architectural Digest”. Nasze miasto znalazło się na drugim miejscu w rankingu dziewięciu europejskich miast, które warto odwiedzić zimą, zaraz za Budapesztem a przed Edynburgiem.

Znajdź