O Nas rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

MP Power 12. Lista najbardziej wpływowych osób w branży spotkań i wydarzeń w 2022 roku

2023-02-22

Przedstawiciele branży, stowarzyszenia branżowe oraz jurorzy konkursu MP Power Awards® wskazali osobowości, które miały znaczący wpływ na funkcjonowanie przemysłu spotkań i wydarzeń w 2022 roku. Spośród nich jury plebiscytu MP Power 12 wybierze złote trójki – czyli wskaże nominacje do tytułu Powera w dziesiątej edycji konkursu.

Spacery z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego

2023-02-21

Dziś, 21 lutego wypada Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Tradycyjnie z tej okazji będzie można wziąć udział w bezpłatnych spacerach i zwiedzaniu miasta z miejskimi przewodnikami.

Kolejna edycja konkursu “odkrycie roku Mpi Poland Chapter 2022”. Zgłoś swojego kandydata!

2023-02-16

Jesteśmy przekonani, że początek roku to wspaniała okazja, żeby docenić osoby, które niedawno rozpoczęły swoją przygodę w branży MICE i w ubiegłym 2022 roku wyróżniły się swoimi pomysłami, innowacyjnością czy zaangażowaniem. 

Spotkanie Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe w Pradze

2023-02-02

Jak europejskie narodowe Convention Bureaux mogą wykorzystać swój wpływ na zrównoważony rozwój? To był temat spotkania Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe w 2023 roku w Pradze. Przedstawiciele europejskich convention bureaux opracowują plan działania, który ma pomóc krajowym convention biurom w kształtowaniu przejścia na zrównoważone wydarzenia biznesowe.

ICE Kraków najlepszym Centrum Kongresowym w Europie!

2023-02-02

Centrum Kongresowe ICE Kraków nagrodzone statuetką Meeting Star Award! Uzyskując 4.96 punktów, ICE Kraków po raz drugi z rzędu znalazł się na pierwszym miejscu, pokonując m.in. Austria Center Vienna czy baskijskie Convention Centre.

ICE Kraków w 2022 roku w liczbach

2023-01-31

2022 był ósmym rokiem działalności Centrum Kongresowego ICE Kraków. Obiekt, po załamaniu rynku związanym z pandemią, znów cieszy się ogromną popularnością organizatorów konferencji, kongresów, wydarzeń kulturalnych i spotkań biznesowych. W ubiegłym roku w ICE Kraków odbyło się łącznie 147 imprez, w których udział wzięło ponad 165 tys. osób.

Nabór na misje gospodarcze w Austrii i Szwecji

2023-01-25

W związku z realizacją projektu „Małopolska - cel podróży” zapraszamy do udziału w naborze na wyjazdowe misje gospodarcze. Projekt „Małopolska - cel podróży" realizowany jest przez Małopolską Organizację Turystyczną przy współpracy z Województwem Małopolskim i Miastem Kraków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Obecnie prowadzimy nabór małopolskich przedsiębiorców z branży turystycznej (po 5 firm na każdą z misji) na misje gospodarcze na następujących rynkach:

  • 8 - 10 listopada 2023 r. – misja w krajach skandynawskich, miejsce warsztatów - Sztokholm;
  • 11 - 13 kwietnia 2023 r. – misja w Austrii, miejsce warsztatów: Linz.

Show Makers European Forum – tu spotkasz czołowych ekspertów branży rozrywkowej

2023-01-20

Riggerzy, technicy estradowi, producenci - to często bohaterowie drugiego planu, bez których jednak, nie mógłby się odbyć żaden festiwal, czy spektakl. Z myślą o nich powstał Show Makers European Forum – jedyna na południu kraju impreza dla twórców i realizatorów widowisk, która odbędzie się już 15-16 lutego w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Organizatorem wydarzenia są Targi w Krakowie.

To był bardzo dobry rok dla krakowskiego lotniska

2023-01-20

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice obsłużył w minionym roku 7,4 mln pasażerów. To drugi wynik w historii po rekordowym 2019 roku, kiedy liczba pasażerów korzystająca z usług krakowskiego lotniska wyniosła 8 mln.

Poruszanie się po Krakowie – autokarem - Przystanki turystyczne dla autokarów

2023-01-20

Kraków, jako miasto turystyczne dysponuje siecią przystanków turystycznych dla autokarów, które umożliwiają odwiedzającym wygodny dojazd do atrakcji turystycznych miasta.

Przystanki te, tzw. miejsca ograniczonego postoju dla autokarów turystycznych, usytuowane są w 11 punktach Krakowa i oznaczone zostały znakiem B-35 („zakaz postoju"), z tabliczką o treści: „Nie dotyczy autobusów turystycznych do 10 min." (w niektórych miejscach czas postoju został wydłużony do 20 minut) oraz oznaczeniem poziomym „K+R BUS”.

Znajdź