O Nas rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Kraków z najwyższą pozycją wśród polskich miast wg raportu UIA

2023-09-07

Zgodnie z danymi najnowszego, 64. raportu stowarzyszenia Union of International Associations (UIA), w Krakowie w 2022 zorganizowano 43 międzynarodowe spotkania, co daje naszemu miastu 32. miejsce w międzynarodowym rankingu. Tym samym Kraków uzyskał najwyższą pozycję wśród trzech polskich miast, które znalazły się w zestawieniu. To znaczna poprawa w stosunku do wyniku w 2021 roku, w którym stolica Małopolski znalazła się na 43. miejscu z 21. spotkaniami.

Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków?

2023-09-05

Już tylko kilkanaście dni zostało do głosowania w ramach tegorocznej 10. jubileuszowej edycji budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa. Oddać swoje głosy będzie można od 22 września do 6 października.  Głosować może każdy mieszkaniec Krakowa, bez względu na wiek czy zameldowanie.

 

1978 – 2023. Kraków świętuje 45. rocznicę wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

2023-09-01

Uroczyste sympozjum w siedzibie Rady Miasta z wystąpieniami przedstawicieli miast historycznych z Polski i ze świata, inauguracja Europa Nostra Heritage Hub czy otwarcie wystawy o Społecznym Komitecie Odnowy Zabytków Krakowa połączone z premierą filmu – to tylko wybrane wydarzenia obchodów 45-lecia wpisu Krakowa na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, które odbędą się w dniach od 7 do 9 września 2023 r. Zapraszamy do wspólnego świętowania rocznicy historycznego wydarzenia, które zmieniło nasze miasto!

Kryształy czasowe w Krakowie

2023-09-01

W dniach 6-8 września bieżącego roku, Kraków będzie miejscem spotkania naukowców ze świata podczas drugiej edycji konferencji poświęconej nowej dziedzinie fizyki - kryształom czasowym.

DOUBLETREE BY HILTON KRAKOW HOTEL & CONVENTION CENTER w cyklu 'Wide open for sustainable meetings'

2023-08-25

Zapraszamy do lektury wywiadu z Łukaszem Sewiołło, Dyrektorem ds. Sprzedaży i Marketingu, który przybliży rozwiązania stosowane w hotelach DOUBLETREE BY HILTON KRAKOW HOTEL & CONVENTION CENTER  oraz  HAMPTON BY HILTON KRAKOW. Łukasz Sewiołło wyjaśni czym jest program Carbon Neutral Meetings oraz jakie inicjatywy sieci Hilton mobilizują do zmian.

26th European Conference on Artificial Intelligence (ECAI 2023)

2023-08-24

ECAI to czołowe europejskie miejsce badań nad sztuczną inteligencją i jedna z najważniejszych serii konferencji naukowych na temat AI w Europie. Z ponad 40-letnią tradycją, konferencja ta łączy w sobie czołowych przedstawicieli świata akademickiego i przemysłu.

Park Kulturowy Kazimierz ze Stradomiem – zakończenie okresu przejściowego

2023-08-23

Kraków od 2010 r. sukcesywnie obejmuje kolejne obszary przepisami o parkach kulturowych, które tworzone są w celu zachowania krajobrazu kulturowego wybranych terenów. Powoływanie parków kulturowych to sposób zarządzania zabytkową przestrzenią oraz kluczowe narzędzie poprawy wizerunku danego miejsca. 31 sierpnia mija termin dostosowania się do nowych regulacji na terenie Kazimierza i Stradomia.

Luteranie z całego świata w Krakowie

2023-08-22

Już za niecały miesiąc w naszym mieście odbędzie się kluczowe dla społeczności luterańskiej całego świata Trzynaste Zgromadzenie Ogólne. Gospodarzem zaplanowanego na 13-19 września 2023 roku wydarzenia jest Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce. Komitet organizacyjny wspiera krakowska parafia ewangelicka.

Kraków popularny wśród turystów z Półwyspu Arabskiego

2023-08-22

Unikatowość stolicy Małopolski zaczynają dostrzegać turyści z Półwyspu Arabskiego, których coraz częściej można spotkać na ulicach miasta.

Nieoceniony potencjał kadry naukowej

2023-08-17

Do wzmocnienia pozycji Krakowa jako miejsca organizacji kongresów, konferencji i międzynarodowych wydarzeń artystycznych można wykorzystać potencjał naukowy krakowskich uczelni. Paula Fanderowska, wiceprezes zarządu Kraków 5020, o badaniu potencjału intelektualnego i znaczeniu współpracy ze środowiskiem akademickim w pozyskiwaniu międzynarodowych wydarzeń.

Znajdź