Unia Europejska
O Nas rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

W Krakowie pijemy wodę z kranu

2024-03-12

Woda w krakowskich kranach jest powszechnie dostępna, przyjazna dla środowiska oraz znacznie tańsza od wody butelkowanej. A co najważniejsze jest wysokiej jakości, zaś jej parametry są na bieżąco monitorowane.

Nowe ogólnoeuropejskie regulacje dotyczące najmu krótkoterminowego

2024-03-01

W dniu 29 lutego 2024 r. Parlament Europejski przyjął rozporządzenie „w sprawie gromadzenia i udostępniania danych dotyczących usług krótkoterminowego najmu”. Przyjęte przez Parlament Europejski rozporządzenie otwiera drogę państwom członkowskim do przygotowania regulacji krajowych. To ważne i oczekiwane wydarzenie w skali europejskiej.

Meet Up "Technology? IT's a girl!" w ramach nowego cyklu Oh my TECH!

2024-02-28

Spotkania pod szyldem #OhMyTech to przestrzeń dla wymiany doświadczeń, networkingu oraz integracji kobiecej społeczności powiązanej z branżą technologiczną. To również okazja do wysłuchania krótkich prezentacji, przygotowanych przez ekspertki z ALTEN Polska, poświęconych ekspertyzom z obszaru TECH, o możliwościach i kierunkach rozwoju w branży, czy łączeniu pasji ze ścieżką zawodową.

'Wide open for sustainable meetings' - Leonardo Hotels

2024-02-28

Zapraszamy na wywiad z Magdaleną Młynarczyk – Cluster Poland Director of Sales and Marketing w Leonardo Hotels, która podzieli się rozwiązaniami wdrożonymi w Leonardo Hotels. Krakowskie hotele w ubiegłym roku otrzymały certyfikat Green Key, co potwierdza efektywność działań i zaangażowanie w zrównoważony rozwój sieci Leonardo, a także całego zespołu.

Wykorzystaj transport publiczny podczas wydarzeń

2024-02-27

W Krakowie organizatorzy konferencji, kongresów, wydarzeń kulturalnych i sportowych mogą skorzystać ze specjalnych stawek na przejazdy komunikacją miejską.

XX Ogólnopolska Konferencja Kadry Kierowniczej Oświaty

2024-02-26

W dniach 1-3 marca 2024 r. już po raz dwudziesty Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty zorganizuje ogólnopolską konferencję przeznaczoną dla dyrektorów szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych, samorządowców oraz innych osób zawodowo zajmujących się zarządzaniem oświatą. Spotkanie odbędzie się w Hotelu Metropolo by Golden Tulip w Krakowie.

Święto przewodników – w sobotę bezpłatne spacery po Krakowie

2024-02-22

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji w najbliższą sobotę, 24 lutego, będzie można wziąć udział w bezpłatnych spacerach po Krakowie.

ICE Kraków docenione!

2024-02-22

Centrum Kongresowe ICE Kraków kolejny rok z rzędu zostało docenione w prestiżowym branżowym konkursie Meeting Star Award. W ostatnich dwóch latach biznesowa i kulturalna wizytówka Krakowa zdobywała pierwszą nagrodę wyprzedzając znakomite europejskie obiekty, w tym Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. Tegoroczne wyróżnienie w postaci drugiego miejsca spośród 40 obiektów w całej Europie to znakomita klamra podsumowująca 10. rok działalności ICE Kraków.

Największe planszówkowe wydarzenie w Małopolsce. Targi Gier Planszowych BookGame już w marcu!

2024-02-22

W dniach 1-3 marca w EXPO Kraków odbędzie się 2. edycja Festiwalu i Targów Gier Planszowych BookGame, które w ubiegłym roku zgromadziły ponad 8 000 uczestników, w tym rodziny z dziećmi, grupy przyjaciół, młodzież szkolną, studentów i seniorów, zarówno zaawansowanych graczy jak i tych, którzy przygodę z planszówkami dopiero rozpoczynają.

TAURON Arena Kraków - podsumowanie 2023 i zapowiedź 2024 roku

2024-02-22

730 tys. gości i blisko 420 wydarzeń wewnątrz i na zewnątrz TAURON Areny Kraków oraz dodatni wynik EBITDA wynoszący ponad 3,7 mln zł to liczby, które dowodzą, że największa hala widowiskowo-sportowa w Polsce ma za sobą kolejny udany rok. Ponownie przekonaliśmy się również jak ważny jest to obiekt dla gospodarki Krakowa.

Znajdź