Unia Europejska
O Nas rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

PolEcho 2024 już niebawem w Krakowie

2024-04-23

PolEcho po raz pierwszy odbędzie się w Krakowie, w dniach 10-11 maja 2024 roku w EXPO Kraków. Wydarzenie jest corocznym spotkaniem naukowo-dydaktycznym kardiologów zajmujących się rozpoznawaniem i leczeniem chorób sercowo-naczyniowych oraz jedną z największych ogólnopolskich konferencji kardiologicznych.

Warsztat "More Than You Expected" w Brukseli

2024-04-23

18 kwietnia 2024 roku Zagraniczny Ośrodek POT w Brukseli wraz z Poland Convention Bureau zorganizowały warsztat pt.: „Poland. More Than You Expected” dla 20 przedstawicieli międzynarodowych stowarzyszeń, organizatorów kongresów oraz wiodących mediów, które zajmują się tematyką spotkań stowarzyszeniowych. W warsztacie ze strony Polskiej - oprócz reprezentacji POT - brało udział czterech partnerów z Polski. Najważniejszym czynnikiem wyboru finalnej destynacji przez planistów spotkań z zagranicy pozostają połączenia lotnicze, wysokiej jakości zaplecze konferencyjno-kongresowe oraz atrakcyjność miejsca

Międzynarodowy kurs doskonalący z chorób wewnętrznych w Krakowie

2024-04-18

W dniach 9-11 maja odbędzie się w Krakowie 9. edycja McMaster International Review Course in Internal Medicine (MIRCIM). Wydarzenie, podczas którego uznani w świecie eksperci z poszczególnych dziedzin interny przedstawiają aktualne zasady postępowania klinicznego w różnych chorobach, odpowiadają na pytania oraz prowadzą warsztaty.

10 lat razem. Urodziny trzech krakowskich obiektów

2024-04-17

W Krakowie działają trzy obiekty o strategicznym znaczeniu dla promocji Miasta oraz rozwoju turystyki i kultury: TAURON Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków oraz EXPO Kraków. Wzbogacają one ofertę Miasta Kraków PL skierowaną do organizatorów dużych wydarzeń biznesowych, kulturalnych i sportowych. Jednym z celów każdego z obiektów jest dalsze wzmacnianie pozycji Krakowa jako gospodarza prestiżowych wydarzeń kongresowych, kulturalnych i sportowych, a także targowych oraz ciągłe podnoszenie konkurencyjności miasta na arenie krajowej i międzynarodowej. 

Turystyka ma głos! Podsumowanie Forum Turystyki w Krakowie

2024-04-16

Z inicjatywy Wydziału ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa, 10 kwietnia 2024 roku w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, odbyło się jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń krakowskiej branży turystycznej – Forum Turystyki. Spotkanie było okazją do uhonorowania osób  i instytucji zasłużonych dla turystyki w Krakowie, a także rozmów dotyczących stanu i perspektyw rozwoju turystyki w Polsce oraz na świecie, w tym w aspekcie tak ważnego współcześnie zrównoważonego rozwoju. Wydarzenie zakończyła debata, w której udział wzięło aż 13 przedstawicieli krakowskiej sceny turystycznej.

Poland Events Impact 2023

2024-04-12

Branża spotkań i wydarzeń odgrywa kluczową rolę w polskiej gospodarce, co potwierdzają najnowsze wyniki raportu „Poland Events Impact 2023 – Wpływ ekonomiczny przemysłu spotkań na gospodarkę Polski”. Raport, stanowiący podsumowanie kompleksowych badań nad ekonomicznym znaczeniem spotkań i wydarzeń organizowanych w Polsce, ujawnia znaczący wkład tej branży w tworzenie miejsc pracy, generowanie wartości dodanej brutto oraz wzrost PKB kraju.

Kraków gospodarzem międzynarodowej debaty na temat chorób otępiennych

2024-04-11

Międzynarodowa Konferencja Alzheimer Disease International w Krakowie. Blisko 1000 delegatów z 92 krajów, naukowców, ekspertów, opiekunów osób z chorobą Alzheimera spotyka się tym razem w Krakowie, aby rozmawiać o najnowszych trendach w zakresie diagnostyki i leczenia demencji, a także rozwiązań w zakresie kompleksowej opieki nad pacjentami.

 

30-lecie Targów KRAKDENT! Tu trzeba być!

2024-04-09

341 wystawców z Polski i zagranicy, rekordowa liczba nowości produktowych, kilkadziesiąt godzin kursów medycznych, szkoleń i warsztatów, innowacyjne rozwiązania, ekspercka wiedza, Kongres Dental Spaghetti w ramach programu KRAKDENT-edu, Kongres Młodych Dentystów oraz szereg dodatkowych atrakcji – przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń stomatologicznych w Europie – Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT®, które już 11-13 kwietnia odbędą się w EXPO Kraków.

Od lokalnej imprezy po wydarzenie o międzynarodowym zasięgu!

Za nami Forum Turystyki w Krakowie!

2024-03-27

Krakowskie Forum Turystyki odbyło się 10 kwietnia w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać o znaczeniu turystyki i wyzwaniach, jakie stoją przed krakowską branżą turystyczną.

Turystyka zrównoważona, zmiany na platformach rezerwacyjnych i konkurencyjność Polski

2024-03-27

Szanowni Państwo,
Urząd Miasta Krakowa Wydział ds. Turystyki, Stowarzyszenie Organizacja Turystyczna Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego - oddział Małopolska mają zaszczyt zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenie:

Turystyka zrównoważona, zmiany na platformach rezerwacyjnych i konkurencyjność Polski.

Znajdź