Unia Europejska
O Nas rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Zbliża się Copernicus Festival

2024-04-30

Między 21 a 26 maja w Muzeum Inżynierii i Techniki odbędzie się Copernicus Festival. Tegoroczna edycja wydarzenia skupia się na maszynach – uczestnicy przyjrzą się zarówno rozwojowi naszej technologii, jak i temu, co metafora maszyny wnosi do naszego rozumienia świata i samych siebie. 16 maja o godz. 11.00 odbędzie się konferencja prasowa, podczas której z uczestnikami połączy się ks. prof. Michał Heller – kosmolog, filozof i teolog, założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

XIII

Potańcówki dla dorosłych i seniorów

2024-04-18

Centrum Kultury Podgórza zaprasza na cykliczne potańcówki dla dorosłych i seniorów. W takt muzyki granej na żywo można tańczyć w siedzibie głównej CKP oraz czterech filiach: Dworze Czeczów, Klubie Rybitwy, Klubie Skotniki oraz Klubie Tyniec. Wstęp na potańcówki jest bezpłatny.

Muzeum AK zaprasza na pokaz filmu „Kurierskim szlakiem. Azymut Węgry”

2024-04-30

Dziś w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego w reż. Grzegorza Kubaszki „Kurierskim szlakiem. Azymut Węgry”. Film opowiada historię życia profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego Wacława Felczaka.

Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble zaprasza na Interakcje

2024-04-29

Muzyka współczesna jest często postrzegana w społeczeństwie jako trudna, nieprzystępna i elitarna. Odbiorca kultury, nawet taki, któremu bliska jest muzyka klasyczna, jazzowa lub popularna uważa niejednokrotnie, że nie ma kompetencji do słuchania tzw. muzyki nowej. Ta funkcjonuje z kolei głównie na festiwalach. Cykl Interakcje pozwoli stopniowo i regularnie zapoznawać się i oswajać z tym z pozoru hermetycznym dźwiękowym światem. Najbliższe wydarzenie cyklu odbędzie się 16 maja o godz. 19.30 w Teatrze KTO.

koncerty w Parku Zdrojowym
XIII

Niedzielne poranki z muzyką wiedeńską

2024-04-21

W Parku Zdrojowym odbywać się będą plenerowe koncerty. Muzyki wiedeńskiej posłuchacie w wybrane niedziele.

Najbliższe wydarzenia w Aptece Designu

2024-04-26

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak bardzo duże miasta uzależnione są od wsi i gospodarstw rolnych? Kraków nie jest pod tym względem wyjątkiem. Co więcej, to właśnie w miastach marnujemy najwięcej żywności, a zmiany klimatyczne i cywilizacyjne sprawiają, że ilość pozyskiwanego jedzenia będzie coraz mniejsza. Punktem wyjścia do przygotowania majowego programu Apteki Designu była zatem próba odpowiedzi na pytanie, co z tym faktem zrobić już teraz i jak przygotować miasta do tego, by były choć w pewnym stopniu żywieniowo samowystarczalne.

Maj w pałacu Potockich

2024-04-25

W maju w pałacu Potockich odbędą się duże imprezy: Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie oraz Krakowski Festiwal Filmowy. Program pałacu Potockich wypełniony jest premierami literackimi, warsztatami dla dzieci i dorosłych oraz panelami dyskusyjnymi. Porozmawiamy m.in. o Selmie Lagerlöf, wielokryzysie, podróżach kulinarnych i współczesnych powieściach kryminalnych. Nie zabraknie również wydarzeń zamkniętych i specjalnych.

Konkurs dla dzieci „Karramba – moja Kraina Deszczowców”

2024-04-09

Biblioteka Kraków zaprasza dzieci w wieku od 5 do 10 lat do udziału w konkursie plastycznym „Karramba – moja Kraina Deszczowców”, zorganizowanym z okazji 40. rocznicy śmierci Stanisława Pagaczewskiego (1916–1984), autora cyklu książek „Przygody Baltazara Gąbki”.  

Kraków łączy pokolenia: konkurs dla seniorów i uczniów

2024-03-20

Rada Krakowskich Seniorów oraz Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK ogłaszają konkurs literacko-plastyczny dla seniorów i uczniów pt. „Łączymy Pokolenia – mój Kraków”. Przedsięwzięcie, będące częścią obchodów 10-lecia powstania RKS, realizowane jest w ramach Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych Pasios. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 maja.

Po co nam poezja? Odpowiedz, zgłaszając propozycję do tegorocznej Nocy Poezji

2024-03-14

Tegoroczna 14. Noc Poezji, organizowana pod hasłem „Kraków jako poetycka wieża Babel. Po co nam poezja?” odbędzie się w terminie 11–13 października. Zanim jednak miasto zostanie opanowane przez poezję, jej twórców i odbiorców, organizatorzy wydarzenia zapraszają do współtworzenia programu. Zgłoszenia można przekazywać do 20 maja.

Znajdź