Pomimo rozmiarów aglomeracji, poruszanie się po Krakowie nie stanowi problemu. Miasto słynie z dobrze zorganizowanej sieci komunikacyjnej oraz stale rozbudowywanej i modernizowanej infrastruktury.

W Krakowie jest wiele linii tramwajowych i autobusowych, umożliwiających sprawne poruszanie się po mieście oraz poza jego granicami (np. do Wieliczki). Często, zwłaszcza w centrum miasta, warto zrezygnować z samochodu na rzecz komunikacji publicznej.

Dwu- lub trzydniowa karta (obowiązująca na kolejne dni, liczy się data dzienna) upoważnia posiadacza do bezpłatnych przejazdów w autobusach i tramwajach miejskich w dzień i w nocy (w tym również autobusami linii 208 i 292 na lotnisko w Balicach oraz 304 do Wieliczki) oraz do bezpłatnych wstępów do 30 muzeów krakowskich (m.in. zwiedzanie Galerii w Sukiennicach, trasy Rynek Podziemny, Fabryki Emalia Oskara Schindlera i Muzeum Lotnictwa Polskiego, a także kościoła Mariackiego). Posiadacze karty mogą ponadto skorzystać z rabatów w wybranych restauracjach i sklepach oraz na wycieczki lokalne. Kartę można zakupić m.in. w punktach InfoKraków, wybranych biurach podróży i hotelach. Szczegóły na www.krakowcard.com.

Powrót

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN DROBISZ
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
POLECAMY