Holenderscy dziennikarze zachęcają do odkrywania południowej Polski

Na znanym holenderskim portalu o tematyce podróżniczej “Reishonger” ukazały się kolejne już artykuły o Polsce. Tym razem publikacje dotyczyły atrakcji dwóch regionów południowej Polski: Małopolski i Dolnego Śląska oraz ich głównych miast – Krakowa i Wrocławia.

Holenderscy dziennikarze zachęcają do odkrywania południowej Polski
Fot. Polska Organizacja Turystyczna

Artykuły są wynikiem podróży zorganizowanej dla przedstawicieli portalu przez Polską Organizację Turystyczną pod koniec ubiegłego roku. Partnerami projektu były Urząd Miasta Krakowa, Małopolska Organizacja Turystyczna, Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz Urząd Miasta Wrocławia. Dziennikarze, chcąc dostarczyć swoim czytelnikom jak najbardziej autentycznych doznań, podróżowali przez regiony wynajętym przez siebie samochodem. Dzięki temu powstał materiał opisujący atrakcje regionów i miast, ale też zawierający mnóstwo porad praktycznych dla osób, które chciałyby w taką trasę pojechać.

Ze względu na specyfikę grupy czytelników portalu, podróż i powstały po niej materiał, nakierowane były na turystykę aktywną, w szczególności rowerową i wędrowną. W czasie 10-dniowego pobytu dziennikarze odwiedzili Kraków i okolice, odbyli dwie wędrówki w Tatrach, testowali singletracki w Kotlinie Kłodzkiej, odkrywali tajemnicze Góry Stołowe, a całość zakończyli zwiedzaniem Wrocławia. Bogaty program wyjazdu opisany został w pięciu artykułach na portalu.

Artykuły opublikowane zostały w bardzo sprzyjającym momencie. Regiony południowej Polski od pewnego czasu wzbudzają duże zainteresowanie Holendrów. Ponadto w dobie zmian wywołanych pandemią turystyka aktywna i wypoczynkowa w górach oraz wyjazdy własnym środkiem transportu będą cieszyć się na pewno rosnącą popularnością.

Linki do artykułów:

Op roadtrip door het zuiden van Polen - Reishonger

Krakau, een stad van uitersten - Reishonger

Hiken in de Hoge Tatra in Polen - Reishonger

Mysterieus mooi Neder-Silezië - Zuid-Polen | Reishonger.nl

Veelzijdig Wroclaw - Reishonger

 

Źródło: Polska Organizacja Turystyczna

pokaż metkę
Autor: Polska Organizacja Turystyczna
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY