Akcja „Pączki i chrusty na Krakowskie Zapusty”

Z okazji Krakowskich Zapustów Miasto Kraków przygotowało w tym roku wyjątkową niespodziankę dla dzieci z miejskich placówek opiekuńczo–wychowawczych oraz dla personelu medycznego miejskich szpitali i placówek COVID19. W ostatki otrzymali słodkie pączki przygotowane przez 10 krakowskich restauracji. Akcję  organizował Wydział ds. Turystyki we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną w ramach wspierania branży gastronomicznej, która ucierpiała z powodu pandemii.

Akcja „Pączki i chrusty na Krakowskie Zapusty”
Fot. Akcja „Pączki i chrusty na Krakowskie Zapusty”!

Jak co roku, pod koniec karnawału przypada święto zwane w Krakowie zapustami.
To właśnie wtedy najbardziej cieszymy się smakiem chrustów i tradycyjnych pączków z różanym nadzieniem. Od kilku lat Miasto Kraków celebruje to święto organizując wydarzenie pod hasłem Krakowskie Zapusty, podczas którego wspólnie z mieszkańcami Krakowa przygotowuje wspomniane słodkości pod fachowym okiem  krakowskich cukierników.

Panująca obecnie pandemia uniemożliwiła organizację kolejnego wydarzenia, ale nie chcieliśmy zapominać o tej krakowskiej tradycji, szczególnie, że ten czas okazał się bardzo trudny m.in. dla przedstawicieli branży gastronomicznej.W związku z tym przygotowaliśmy specjalną akcję, dzięki której wychowankowie 20 krakowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz ich opiekunowie, a także personel medyczny miejskich szpitali i placówek COVID 19 otrzymali paczki wypełnione specjałami cukierniczymi – wyjaśnia Elżbieta Kantor, dyrektor Wydziału ds. Turystki UMK.

Paczki na zlecenie UMK przygotowało 10  krakowskich restauracji, które zgłosiły swój udział w projekcie. Do akcji zaproszono 30 podmiotów gastronomicznych z listy wyróżnionych przez Przewodnik Michelin, a także uczestników projektu Krakowskie Menu Stołeczne, realizowanego pod auspicjami Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej Kraków 2019.

Dodatkowo w tłusty czwartek pięć pierwszych osób, które złożyło zamówienie na wynos w restauracjach biorących udział w akcji, otrzymało słodki upominek od miasta.

Lista restauracji biorących udział w akcji „Pączki i chrusty na Krakowskie Zapusty”:

Albertina

Biała Róża

Bianca

Fiorentina

Kogel Mogel

Piano Rouge

Stara Zajezdnia Kraków  by de Silva

Szara Gęś

Wesele

Wierzynek Królewskie Smaki

pokaż metkę
Autor: UMK
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY