O Nas rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Akcja edukacyjno - promocyjna krakowskich przewodników miejskich

W ramach akcji edukacyjno-promocyjnej „Bądź turystą w swoim mieście”, krakowscy przewodnicy miejscy w 2020 i 2021 roku przeprowadzili w krakowskich przedszkolach i szkołach podstawowych (klasy I-III)  39 wycieczek i 196  prelekcji.

Fot. Stowarzyszenie Oświatowe „Zamek Królewski w Krakowie”

Wycieczki/prelekcje były przeprowadzane na podstawie skryptów stworzonych w 2020 roku przez krakowskich przewodników i zgodnych z programem nauczania. Aby umożliwić również krakowskim rodzinom szerzenie wiedzy na temat Krakowa, skrypty zostały zamieszczone na portalu edukacyjnym 

https://portaledukacyjny.krakow.pl/ogloszenia_dla_dyrektorow_szkol_samorzadowych/242715,2152,komunikat,zaproszenie__do_korzystania_ze_skryptow__ktore_powstaly_w_ramach_projektow__krakow_nieodkryty_i__zwiedzajkrakow.html

Tematyka skryptów porusza treści związane z: krakowskimi legendami i zwyczajami, opisem czterech historycznych dzielnic oraz informacji o osobach mieszkających na Wawelu na przestrzeni wieków.

Bardzo duże zaangażowanie krakowskich przewodników w akcję spowodowało wielkie zainteresowanie wśród krakowskich szkół. Niestety ze względu na naukę zdalną w marcu i kwietniu br. prelekcje/wycieczki nie mogły być zrealizowane, dlatego podjęto decyzję o kontynuowaniu tego przedsięwzięcia jeszcze we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

pokaż metkę
Autor: UMK
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Data publikacji: 2021-06-24
Data aktualizacji: 2021-06-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź