O Nas rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Weź udział w szkoleniu

Stowarzyszenie MPI Poland Chapter zaprasza na szkolenie „Eventy w plenerze – podstawy zabezpieczenia i pierwsza pomoc”, którego celem jest rozwój wiedzy i umiejętności organizatorów spotkań i wydarzeń w zakresie realizacji bezpiecznych eventów w plenerze, ze szczególnym uwzględnieniem terenów górskich.

Fot. MPI Poland Chapter
MPI Poland Chapter

Główne moduły teoretyczne szkolenia, które odbędzie się 6 sierpnia w Podlesicach to:

• zaznajomienie się z podstawowym wyposażeniem alpinistycznym: jakie elementy wyróżniamy i jak je stosować;

• zasady poruszania się w terenie eksponowanym i trudno dostępnym – charakterystyka, różnice, sposób podejścia;

• pierwsza pomoc w terenie eksponowanym i trudno dostępnym – czym się różni, jak postępować i jakie narzędzia wykorzystać.

Szkolenie poprowadzą ratownicy Grupy Jurajskiej GOPR – beneficjenci akcji CSR Challenge dla GOPR realizowanej przez stowarzyszenie MPI Poland Chapter we współpracy ze Szkołą Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula w dniach: 5-6 sierpnia 2021 w Podlesicach, na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Wydarzenie będzie obejmowało aspekty teoretyczne, jednak nacisk zostanie postawiony na praktykę, dzięki której każdy uczestnik będzie mógł przećwiczyć poszczególne aspekty zabezpieczeń i pierwszej pomocy.

Największą wartością szkolenia będzie jego formuła – gra terenowa, która będzie stanowić swoistą symulację prawdziwych działań w terenie służb GOPR w trakcie eventów. Jest to niepowtarzalna okazja, aby nie tylko rozwinąć wiedzę, ale też doskonalić umiejętności i kształtować właściwe postawy, które są oczekiwane od każdego profesjonalnego organizatora spotkań.

Partnerem strategicznym akcji jest MEETING15 – platforma oferująca kompleksowe rozwiązania do realizacji hybrydowych wydarzeń i projektów online.

Do udziału w akcji zapraszamy wraz z osobami towarzyszącymi. Planujemy aktywności integracyjne oraz nocleg we własnych hamakach i śpiworach, na poddaszu Centralnej Stacji Ratunkowej Grupy Jurajskiej GOPR w Podlesicach lub w namiotach na terenie jednostki.

Więcej informacji o szkoleniu i akcji znajdziesz na stronie:

www.mpi.org/chapters/poland/aktualnosci/single-blog/article/szkolenie-eventy-w-plenerze

pokaż metkę
Autor: MPI Poland Chapter
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Data publikacji: 2021-07-28
Data aktualizacji: 2021-07-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat