O Nas rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Siła różnorodności. Sierpień pod znakiem Kraków Culture Summer

Jeszcze do 29 sierpnia park im. Henryka Jordana będzie gościł wydarzenia przygotowane przez krakowskie festiwale i instytucje. Kraków Culture Summer łączy letnie atrakcje w unikalnej przestrzeni jednego z najbardziej popularnych parków Krakowa. Przed nami wciąż duża liczba wydarzeń kulturalnych i koncertów – od muzyki klasycznej, przez pop i jazz, po elektronikę i muzykę filmową.

Fot. Siła różnorodności. Sierpień pod znakiem Kraków Culture Summer
Siła różnorodności. Sierpień pod znakiem Kraków Culture Summer

Przez cały sierpień ulubiony park krakowian jest najważniejszym adresem na kulturalnej mapie stolicy Małopolski. Kraków Culture Summer to rama skupiająca unikatowe wydarzenia, manifestujące bogactwo i różnorodność krakowskiej kultury. Wydarzenie, które zdominowało kulturalny sierpień w Krakowie to ewenement, jakiego jeszcze w stolicy Małopolski nie było. Za nami już m.in. koncerty Summer Jazz Festival, AudioArt czy spektakle teatralne, ale przed nami wciąż wiele atrakcji, wśród których warto wymienić koncerty w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, Etno Kraków/Rozstaje czy choćby Beaty i Bajm.

W tworzenie programu wydarzeń pod wspólnym parasolem zaangażowały się krakowskie instytucje i organizacje pozarządowe, m.in.: Krakowskie Forum Kultury, Sinfonietta Cracovia, Cracovia Danza, Teatr Bagatela, Teatr Ludowy, Teatr Groteska, a także Piwnica pod Baranami. Kraków Culture Summer to także koncerty przygotowane przez flagowe krakowskie festiwale: Unsound, Summer Jazz Festival, Audio Art Festival, EtnoKraków/Rozstaje, Festiwal Muzyki Filmowej czy Wianki – Święto Muzyki. Produkcję wydarzeń, obsługę i organizację zapewniają KBF i Krakowskie Forum Kultury, a przestrzeń udostępnia Zarząd Zieleni Miejskiej. Tym samym zarówno Kraków Culture Summer, jak i poszczególne inicjatywy wchodzące w jego skład wpisują się w politykę Krakowa jako inicjatora, ale też organizatora kreatywnych wydarzeń.

Nowa polityka kulturalna Miasta „Kraków Culture” stawia sobie w polu uwagi jeszcze ściślejszą współpracę rozmaitych instytucji w kreowaniu oferty dopasowanej do potrzeb rozmaitych odbiorców, ale także ujętej w ramy poszczególnych pór roku. Pandemia pokazała, jak ważne jest współdziałanie. Jak rośnie rola przestrzeni współdzielonych, bezpiecznych, wielofunkcyjnych. Jestem wdzięczny wszystkim partnerom programowym, dzięki którym możemy zaproponować – mieszkańcom spędzającym lato w Krakowie i wszystkim tym, których przyciągną tutaj nasze atrakcje – program bogaty, różnorodny i odkrywający nową fantastyczną przestrzeń. Dzięki dobrej współpracy przygotują ją dla krakowian pod względem produkcyjnym KBF, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie oraz Krakowskie Forum Kultury – mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

Letnie weekendy z kulturą w parku im. Henryka Jordana to idealny przepis na wakacje. Od lat w Krakowie stawiamy na współprace i partnerstwa, dlatego współtworzenie programu przez artystów i artystki reprezentujących rozmaite nurty i współtworzenie sezonu Kraków Culture: Lato przez miejskie festiwale: EtnoKraków/Rozstaje, Unsound, Summer Jazz Festiwal, Wianki. Święto Muzyki, FMF, a także kluczowe instytucje miejskie, to emanacja podejmowanych przez Miasto Kraków wieloletnich działań na polu tworzenia przemyślanej oferty kulturalnej i turystycznej.

 Zależy nam, żeby w nowej scenografii zielonego Krakowa zbudować fantastyczną atmosferę, postawić na strefę żywego doświadczania kultury w przyjaznej przestrzeni, w piknikowym nastroju i przede wszystkim bezpiecznie. Chcemy w ten sposób zachęcić krakowianki i krakowian do odkrywania nowych miejsc i pomysłów artystycznych w sierpniowej odsłonie, a tym, którzy planują weekend w naszym mieście, dać doświadczenie niezapomniane i klucz do bogactwa krakowskiej kultury. Niech kulturalne lato zapisze się na długo w pamięci krakowian! – dodaje Robert Piaskowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury.

Kraków Culture Summer odbywa się w krakowskim parku im. Henryka Jordana, a przed nami wciąż dwa weekendy pełne różnorodnych wydarzeń kulturalnych. W programie Kraków Culture Summer znajdują się zarówno wydarzenia biletowane, jak i bezpłatne.

Więcej informacji na: www.krakowculturesummer.pl

oraz w mediach społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/KrakowCultureSummer
Instagram: https://www.instagram.com/krakowculturesummer/

 

pokaż metkę
Autor: KBF
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Data publikacji: 2021-08-19
Data aktualizacji: 2021-08-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat