O Nas rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kongres nauczycieli języka włoskiego w Krakowie

Pomysłodawczynią i głównym koordynatorem wydarzenia jest Anna Kondraciuk italianistka UJ, metodyk i właściciel szkoły językowej. Anna Kondraciuk od lat prowadzi szkolenia metodyczne wspiera i towarzyszy nauczycielom języków obcych w ich pracy. 

Fot. ANIMA

Celem Kongresu organizowanym przez Akademię Anima, jest popularyzacja osiągnięć i najnowszych trendów z zakresu metodyki nauczania języka włoskiego. Uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania inspirujących wykładów prowadzonych przez krajowe autorytety z zakresu glottodydaktyki, wzięcia udziału w warsztatach i praktycznego poznania najnowszych narzędzi do nauki języków obcych. Uczestnicy będą mogli również zapoznać się z ofertą wydawniczą dotyczącą uczenia się oraz nauczania języka włoskiego. Wydarzenie ma na celu  również integrację środowiska nauczycieli języka włoskiego w Polsce. 

Swoją obecność potwierdzili: Ilario Cola z Uniwersytetu Łódzkiego, Aleksandra Krauze - Kołodziej z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, dyrektorka Zespołu Szkół Sportowych Ewelina Greszczuk - Sokół, twórczyni gier językowych Agnieszka Iwanicka, oraz redaktor naczelny Gazzetta Italia Sebastiano Giorgi.

Warsztaty i wykłady będą prowadzone w języku włoskim i w języku polskim. Podczas kongresu przewidziane są przerwy kawowe, panele dyskusyjne i mini recital piosenki włoskiej. Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma pakiet startowy i materiały do warsztatów. Przewidujemy również nagrywanie prelekcji do których dostęp otrzymają uczestnicy po wydarzeniu.

Patroni honorowi: Katolicki Uniwersytet Lubelski, Zakład Italianistyki UJ, Kongres odbędzie się pod auspicjami Biura Kongresów Wydziału ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.

Patronat medialny: Gazzetta Italia 

pokaż metkę
Autor: Anna Kondraciuk
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Data publikacji: 2022-09-15
Data aktualizacji: 2022-09-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź