O Nas rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Targi w Krakowie partnerem akcji MotoMikołaje Kraków

4 grudnia, o godz. 10:45 przed Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków spotkamy nie jednego, a kilkuset Mikołajów. Wszystko dzięki akcji MotoMikołaje Kraków, której partnerem są Targi w Krakowie. Mikołajowie po raz kolejny połączą siły, aby wesprzeć młodych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie w Prokocimiu.

 

Fot. materiały prasowe

Zacznijmy od początku!

Historia MotoMikołajów zaczęła się 17 lat temu. Grupka znajomych z ekipy motocyklowej stwierdziła, że mimo zakończonego sezonu, trzeba by przewietrzyć maszyny i zrobić coś ciekawego przed świętami. Nie trzeba było im wiele mówić. Przygotowali stroje Mikołajów i Śnieżynek, ozdobili świątecznie motocykle i ruszyli na krakowskie ulice. Oczywiście nie ma przejażdżki bez odwiedzin na krakowskim Rynku, także pojawili się i tam, aby przy okazji – jak przystało na Mikołajów – obdarować napotkanych ludzi słodkościami.

Krótkie spotkanie motocyklowe przerodziło się w wydarzenie, które wpisało się na stałe w kalendarz motocyklistów i mieszkańców Krakowa.

Trzy lata temu MotoMikołaje nawiązali współpracę z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie w Prokocimiu, gdzie dzięki prof. Mikołajowi Spodarykowi (Ordynatorowi Oddziału Leczenia Żywieniowego) działają na całego. Co roku odwiedzają małych pacjentów i starają się przynajmniej przez chwilę umilić czas leczenia i wywołać jak największy uśmiech na ich buziach. Wręczają prezenty, zjeżdżają na linach przy oknach, podjeżdżają na wozach strażackich, a nawet zakradają się na niektóre oddziały! W zeszłym roku dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało się wspomóc szpital drobnym sprzętem medycznym.

Wspólnymi siłami możemy więcej!

Kilka lat temu MotoMikołaje połączyli siły z Klubem Motocyklowym “Rebels of Road MC” i od tego momentu, współpracują razem nie tylko przy MotoMikołajach, ale również podczas organizacji innych wydarzeń. 

W tym roku już po raz 17. MotoMikołaje Kraków ruszą na ulice miasta i pokażą, jak wielkie mają serca. W planie m.in.:

- licytacje, konkursy, zbiórki do Mikołajowych puszek

- parada motocyklowa ulicami Krakowa, której zakończeniem będzie przejazd dookoła Szpitala dziecięcego i pochód Mikołajów machających dzieciom przez okna.

- przekazanie prezentów dla dzieci przebywających w szpitalu

- grill i ciepła herbata pod jednym z krakowskich salonów motocyklowych

Będzie można wziąć udział w licytacjach, zdobyć MotoMikołajowe gadżety i dorzucić się do wirtualnej puszki na zrzutka.pl. Wszystkie środki zebrane podczas wydarzenia, zostaną przekazane na zakup najpotrzebniejszego sprzętu dla Oddziałów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie (Prokocim).

Cel jest jeden – wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów.

Szczegóły na temat wydarzenia dostępne są na https://www.facebook.com/motomikolajekrakow


Trasa tegorocznego przejazdu parady MotoMikołajowej:

Start: EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9 – ul. Centralna – ul. Nowohucka - Al. Pokoju - Rondo Czyżyńskie - Al. Jana Pawła II – ul. Mogilska - Rondo Mogilskie – ul. Lubomirskiego - Tunel pod Galerią Krakowską - św. Rafała Kalinowskiego – ul. Pawia - Al. J. Słowackiego - Al. A. Mickiewicza – ul. M. Konopnickiej - Rondo Matecznego – ul. Kamieńskiego- ul. Wielicka – ul. Kostaneckiego – ul. Jakubowskiego – Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie

 

 

 

pokaż metkę
Autor: Expo Kraków
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Data publikacji: 2022-11-29
Data aktualizacji: 2022-11-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź