Unia Europejska
O Nas rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

30-tu nowych Ambasadorów Kongresów Polskich

Podczas uroczystej Gali Ambasadorów Kongresów Polskich w Gdyni wyróżniono przedstawicieli świata nauki, gospodarki i biznesu, którzy przyciągają do naszego kraju największe międzynarodowe wydarzenia kongresowe. 

Fot. materiały prasowe

Nagrodzono Ambasadorów i Mecenasów kongresów  z lat 2020 i 2021, poprzednia gala odbyła się w 2019 roku. Aż 8 z Ambasadorów związanych jest z Krakowem, pracuje na tutejszych uczelniach lub organizuje kongresy w naszym mieście:

Dr n. med. Barbara Jasiewicz, Katedra i Klinika Ortopedii i Rehabilitacji Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Zakopanem

Dr inż. Piotr Bielaczyc, Instytut Badań i rozwoju Motoryzacji Bosmal w Bielsku-Białej

Dr hab. Artur Jarmołowski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Dr hab. Inż. Józef Pacyna, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Dr hab. N. med. Piotr Richter, I Katedra Chirurgii Ogólnej, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum

Dariusz Starowicz, StarComp, Fundacja Invest Cuffs

Dr hab. n. med. Tomasz Urbanek, Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Naczyń Angiologii i Flebologii, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Dr hab. inż. Włodzimierz Zieniutycz, Politechnika Gdańska

Gala Ambasadorów Kongresów Polskich jest kluczowym wydarzeniem programu Ambasadorów Kongresów Polskich, który realizowany jest wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną i Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce. Wydarzenie integruje przedstawicieli branży spotkań, świata nauki i biznesu.

Od 25 lat program służy promowaniu Polski, jako miejsca organizacji międzynarodowych kongresów i konferencji. Jego celem jest pozyskiwanie kongresów do Polski oraz udzielanie efektywnej pomocy w przyciąganiu takich imprez do naszego kraju przez Polaków działających w strukturach organizacji międzynarodowych, np. naukowców i profesjonalistów różnych branż.

Ambasadorzy to osoby, które poprzez działalność w dziedzinach biznesu, nauki, kultury czy sportu, promują w międzynarodowych środowiskach wiedzę o atutach naszego kraju, przyczyniające się do decyzji o wyborze Polski na miejsce następnego międzynarodowego wydarzenia. Do tej pory tytuł Ambasadora Kongresów Polskich otrzymało ponad 300 osób.

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Data publikacji: 2023-05-16
Data aktualizacji: 2023-05-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź