Unia Europejska
O Nas rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowski jarmark świąteczny wśród najciekawszych na świecie

Smaki i zapachy Świąt najłatwiej poznać na bożonarodzeniowych jarmarkach. Do odwiedzenia tego krakowskiego zachęca amerykańska stacja CNN, która uznaje go za jeden z najciekawszych na świecie i największych w Europie. Jarmark rozpocznie się już 24 listopada i jak co roku wzbogaci niepowtarzalny klimat naszego miasta.

Fot. materiały prasowe

zestawieniu najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych, do których odwiedzenia zachęca turystów CNN, znalazły się także propozycje m.in. z Londynu, Budapesztu, Helsinek oraz Singapuru, Toronto czy Nowego Jorku.

Jarmark w stolicy Małopolski został doceniony m.in. za świąteczny nastrój i oprawę. Unikatowa architektura miasta, regionalne tradycje oraz występy zespołów ludowych z muzyką na żywo robią największe wrażenie na gościach. Stoiska lokalnych, a także zagranicznych kupców i rzemieślników sprzyjają świątecznym zakupom oraz odkrywaniu nowych smaków.

Jak co roku, w ofercie sprzedawców znajdzie się szeroka gama produktów, a wśród nich m.in. bańki ręcznie malowane, ozdoby choinkowe, artykuły dekoracyjne, stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne, wyroby z drewna, wełny, sukna, szkło artystyczne, biżuteria, pamiątki, pocztówki, kalendarze.

Gościć będziemy również kupców z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier, którzy sprzedawać będą m.in. wędliny, sery i kiełbasy, chleb, biżuterię z tkanin i drewna, rękodzieło z lnu i wełny, upominki, ceramikę.

W zeszłym roku krakowski jarmark został doceniony przez brytyjski dziennik „The Times”, który umieścił go na liście 24 najlepszych świątecznych jarmarków w Europie. Tegoroczne wydarzenie potrwa od 24 listopada do 1 stycznia 2024 roku.

Motywem przewodnim tegorocznych dekoracji świątecznych ponownie będę wawelskie arrasy. Nawiązywać do nich będzie również choinka, która rozbłyśnie na Rynku Głównym 2 grudnia.

pokaż metkę
Autor: UMK
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Data publikacji: 2023-11-14
Data aktualizacji: 2023-11-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź