Unia Europejska
O Nas rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowskie hotele wyróżnione przez przewodnik Michelin

Przewodnik Michelin, uznawany za autorytet w świecie kulinariów, od przyszłego roku rekomendować będzie także hotele. Obiekty, oferujące najbardziej wyjątkowe doświadczenia, wyróżnione zostaną nowym odznaczeniem – kluczem Michelin. Pierwsze hotele odznaczone kluczami Michelin poznamy w przyszłym roku, jednak znane są już obiekty rekomendowane. Kraków jest miastem z największą liczbą wyróżnionych obiektów, co potwierdza wysoką jakość bazy noclegowej w stolicy polskiej turystyki.

Fot. Jan Graczyński

Ideą, która przyświeca nowo powstałej kategoryzacji jest poszerzenie kulinarnych doświadczeń podróżnych o niezapomniany pobyt w obiekcie, który oferuje znacznie więcej niż tylko nocleg. Uzupełnieniem elektronicznej wersji przewodnika jest mobilna aplikacja, która umożliwia wybór hotelu oraz dzielenie się wrażeniami.

Zespoły ekspertów Michelin pracują na całym świecie, by stworzyć przewodnik po najlepszych hotelach, a ich ocena oparta jest na pięciu podstawowych kryteriach:

lokalizacja, która sama w sobie stanowi atrakcję turystyczną

doskonały wystrój wnętrz i projekt architektoniczny

niepowtarzalne atmosfera i charakter miejsca

najwyższa jakość obsługi gości i ich komfort podczas pobytu

spójność między poziomem doświadczenia, a zapłaconą ceną.

Rekomendacje dla 13 hoteli z Krakowa

Pierwsze hotele odznaczone kluczami Michelin poznamy w przyszłym roku, jednak znane są już obiekty rekomendowane. Wśród nich znalazło się 30 hoteli z Polski, z czego 13 zlokalizowanych jest w Krakowie. Wyróżnione obiekty to: Mercure Fabryczna, Ester, Warszauer, Indigo, Bachleda Luxury MGallery, Stary, Sheraton Grand, Copernicus, Bonerowski, Pod Różą, Puro Stare Miasto, Puro Kazimierz i Queen Boutique. Kraków jest miastem z największą liczbą wyróżnionych obiektów, co potwierdza wysoką jakość bazy noclegowej w stolicy polskiej turystyki. Gratulujemy!

pokaż metkę
Autor: UMK
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Data publikacji: 2023-11-15
Data aktualizacji: 2023-11-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź