Fot. Poland Convention Bureau

Program Ambasadorów Kongresów Polskich jest realizowany wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz organizację pozarządową - Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce. Służy on promowaniu Polski, jako miejsca organizacji międzynarodowych kongresów i konferencji.

Celem Programu Ambasadorów Kongresów Polskich jest pozyskiwanie kongresów do Polski oraz udzielanie efektywnej pomocy w przyciąganiu takich imprez do naszego kraju przez Polaków działających w strukturach organizacji międzynarodowych, np. naukowców i profesjonalistów różnych branż.

Podobne programy Ambasadorów Kongresów stosowane są z powodzeniem w wielu krajach świata, jako narzędzie marketingu narodowego.

Do tej pory tytuł Ambasadora Kongresów otrzymało 215 osób (lista do pobrania), a w pracach kapituły uczestniczyło grono wybitnych osobowości polskiego świata nauki gospodarki i kultury (lista do pobrania). Zadaniem kapituły programu, która jest wybierana raz na 3 lata, jest wyłonienie grona Ambasadorów Kongresów Polskich – osób, które w swych międzynarodowych środowiskach promują i upowszechniają wiedzę o atutach naszego kraju, przyczyniając się do decyzji o wyborze Polski na miejsce następnego międzynarodowego wydarzenia.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami o Programie Ambasadorów Kongresów Polskich:

Regulamin Programu Ambasadorów Kongresów Polskich

Krakowscy Ambasadorzy Kongresów Polskich 2005-2017

Prezentacja Programu Ambasadorów Kongresów Polskich

Nominuj Ambasadora - Program Ambasadorów Kongresów Polskich

Więcej informacji na temat Programu Ambasadorów Kongresów Polskich znajdą Państwo na stronie www.poland-convention.pl

Kontakt w sprawie Programu Ambasadorów Kongresów Polskich:

Aneta Książek
+48 22 536 70 73

Pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA KULEC-GREŃ
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
POLECAMY