Unia Europejska
O Nas rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Program Ambasadorów Kongresów Polskich

Program Ambasadorów Kongresów Polskich (AKP) jest realizowany wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz organizację pozarządową - Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce. Służy on promowaniu Polski jako miejsca organizacji międzynarodowych kongresów i konferencji.

Celem Programu AKP jest pozyskiwanie kongresów do Polski oraz udzielanie efektywnej pomocy w przyciąganiu takich imprez do naszego kraju przez Polaków działających w strukturach organizacji międzynarodowych, np. naukowców i profesjonalistów różnych branż.

Podobne programy stosowane są z powodzeniem w wielu krajach świata jako narzędzie marketingu narodowego.

Do tej pory tytuł Ambasadora Kongresów Polskich otrzymało blisko 270 osób (lista), a w pracach kapituły uczestniczyło grono wybitnych osobowości polskiego świata nauki gospodarki i kultury (lista). Zadaniem kapituły programu, która jest wybierana raz na 3 lata, jest wyłonienie grona Ambasadorów Kongresów Polskich – osób, które w swych międzynarodowych środowiskach promują i upowszechniają wiedzę o atutach naszego kraju, przyczyniając się do decyzji o wyborze Polski na miejsce następnego międzynarodowego wydarzenia.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami o Programie Ambasadorów Kongresów Polskich:

Więcej szczegółów o AKP

Regulamin Programu Ambasadorów Kongresów Polskich

Krakowscy Ambasadorzy Kongresów Polskich 2005-2023

Prezentacja Programu Ambasadorów Kongresów Polskich

Zostań Ambasadorem

Więcej informacji na temat Programu Ambasadorów Kongresów Polskich znajdą Państwo na stronie https://pot.gov.pl/pl/pcb/pcb-o-nas/czym-jest-program

 

Kontakt:

Aneta Książek
+48 22 536 70 73
pokaż metkę
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Data publikacji: 2019-05-22
Data aktualizacji: 2024-04-08
Powrót