HOT

Krakowski sposób na MICE

Coraz większa świadomość korzyści wynikających z obsługi turystów biznesowych sprawiła, że na mapie destynacji MICE konkurencja jest dzisiaj naprawdę ogromna. Nawet niezła oferta turystyczna i dobra infrastruktura mogą nie wystarczyć, aby utrzymać atrakcyjność miasta czy regionu i przyciągnąć zadowalającą liczbę wydarzeń. Blisko cztery lata temu zdano sobie z tego sprawę w Małopolsce. I powołano do życia Kraków Network. 

Wpływ ekonomiczny branży spotkań na gospodarkę Krakowa

1,4 miliarda złotych wydali uczestnicy spotkań i wydarzeń biznesowych odbywających się w Krakowie w 2017 roku. Wydatki te były ponad trzykrotnie wyższe niż w 2013 roku. Raport „Wpływ ekonomiczny branży spotkań na gospodarkę Krakowa w 2017 roku” pokazuje, jak rozwojowy i dochodowy jest sektor turystyki biznesowej.

Wizz Air ogłasza otwarcie nowej bazy w Krakowie

Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie ogłosiła 21 listopada otwarcie swojej 26. bazy, w Krakowie. Przewoźnik umieści 2 samoloty typu Airbus A321 na lotnisku w Krakowie pierwszy w maju, a drugi we wrześniu 2019 roku. Od kwietnia przyszłego roku Wizz Air uruchomi dwanaście nowych tras do dziewięciu krajów. Bilety na nowe połączenia można już teraz rezerwować na wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ, a ich ceny rozpoczynają się już od 39 złotych*.

Open Eyes Economy Summit po raz trzeci w Krakowie

Już 20 i 21 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się trzecia edycja kongresu Open Eyes Economy Summit. Tworzy go około 100 firm i instytucji, ponad 170 mówców z całego świata oraz 2000 gości z ponad 20 krajów! Wszystko po to, by promować oparte na wartościach społecznych podejście do gospodarki i stworzyć miejsce wymiany myśli i doświadczeń.

Wyróżnienia dla najlepszych restauracji w Krakowie

W czwartek, 8 listopada, w Restauracji Pod Różą odbyło się wręczenie plakiet przewodnika Michelin 2018 „Main Cities of Europe”, zorganizowane przez prezydenta Akademii Gastronomicznej w Polsce Macieja Dobrzynieckiego. Podczas wydarzenia 25 najlepszych restauracji z Krakowa odebrało swoje wyróżnienia.

II Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej

Od 7 do 11 listopada Kraków gości II Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej. W tym roku na to jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie, skupiające specjalistów z zakresu turystyki religijnej i pielgrzymkowej, zarejestrowało się ponad 100 biur. Hasło przewodnie kongresu brzmi: „Śladami św. Faustyny Kowalskiej – Boże Miłosierdzie zbawi świat”.

Rekordowy rok dla turystyki w Krakowie

Aż 10 050 000 turystów odwiedziło w 2015 roku Kraków. To o 150 000 więcej niż w 2014 roku - wynika z badań przeprowadzonych przez Małopolską Organizację Turystyczną na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa. Wyniki badań zostały przedstawione w czwartek, 3 grudnia podczas XXVI Forum Turystyki – corocznego podsumowania sezonu turystycznego w Krakowie.

POLECAMY