HOT

Konferencja Miejskie Dziedzictwo Żydowskie: obecność i nieobecność już we wrześniu

Z przyjemnością zapraszamy na międzynarodową Konferencję, która odbędzie się w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego w 2018 roku. Konferencja Miejskie Dziedzictwo Żydowskie: obecność i nieobecność odbędzie się w dniach 3-7 września 2018 r. w Krakowie, mieście Światowego Dziedzictwa Kultury.

Rekordowe Targi KRAKDENT®  rozpoczęte

Do udziału w największym w Polsce wydarzeniu w branży stomatologicznej jej przedstawicieli szczególnie przekonywać nie trzeba. Jeżeli jednak znajdą się niezdecydowani lekarze, technicy dentystyczni i asystentki to najlepszą rekomendacją do pojawienia się na Międzynarodowych Targach Stomatologicznych w Krakowie KRAKDENT® niech będą…fakty!

40 lat Krakowa na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO - film

We wrześniu minie 40 lat od czasu kiedy Kraków, jako pierwsze miasto europejskie, został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Nominuj Ambasadora Kongresów Polskich i Mecenasa Kongresów Polskich

Jak co roku zapraszamy do zgłaszania kandydatów do tytułu honorowego Ambasadora Kongresów Polskich. To wyróżnienie dla osób, które aktywnie promują Polskę, jako miejsce organizacji spotkań i konferencji poprzez aktywną działalność w międzynarodowych stowarzyszeniach. 

Plany ICE Kraków 2018 – wydarzenia biznesowe

Centrum Kongresowe ICE Kraków zaprezentowało plany na 2018 rok. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej (8.02.2018r.), przedstawiono 34 wydarzenia biznesowe, które w nadchodzącym roku odbędą się w obiekcie. To jednak nie koniec ogłoszeń. Kolejne kontakty są obecnie negocjowane. Operator Centrum Kongresowego, Krakowskie Biuro Festiwalowe, szacuje, że w ICE Kraków odbędzie się w tym roku minimum 160 imprez.

Cracoviana – miasto i region w turystyce czyli nowy kierunek studiów

Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN wspólnie z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa organizują nowatorskie studia podyplomowe „Cracoviana - miasto i region w turystyce”.  Patronat merytoryczny nad nowym projektem sprawuje Urząd Miasta Krakowa.

Rekordowy rok dla turystyki w Krakowie

Aż 10 050 000 turystów odwiedziło w 2015 roku Kraków. To o 150 000 więcej niż w 2014 roku - wynika z badań przeprowadzonych przez Małopolską Organizację Turystyczną na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa. Wyniki badań zostały przedstawione w czwartek, 3 grudnia podczas XXVI Forum Turystyki – corocznego podsumowania sezonu turystycznego w Krakowie.

POLECAMY