HOT

Dobry przewodnik to skarb – zaintryguje i zostawi z wiedzą na lata

W Krakowie coroczne obchody Światowego Dnia Turystyki połączone są z uroczystością wręczenia certyfikatów nowym przewodnikom miejskim – osobom nieocenionym dla promocji miasta oraz jego dziedzictwa. Nie jest łatwo zdać egzaminy uprawniające do wykonywania tej profesji – w tym roku udało się to 63 osobom, pasjonatom historii i kultury Krakowa.

Poland Events Impact 2019 – wartość przemysłu spotkań i wydarzeń w Polsce

Organizacja spotkań i wydarzeń w 2019 roku wygenerowała szacunkowo 1,5 proc. PKB, a ich wkład w gospodarkę wahał się na poziomie 35 mld złotych – wynika z raportu Poland Events Impact 2019, który miał premierę podczas Meetings Week Poland.

Umiejętności Meeting Plannera w świecie COVID-19

BizBash Media zebrało informacje od meeting planerów jakie dzisiaj są najważniejsze kompetencje i cechy, które powinni posiadać. Od wiedzy technicznej, poprzez plany komunikacji kryzysowej, po zdrową dawkę empatii, to tylko niektóre z umiejętności, które wymienili. Poniżej osiem z nich. 

Kraków rozmawia z UE o uregulowaniu najmu turystycznego

Wielomiesięczne solidarne zabiegi miast europejskich – w tym Krakowa – o to, aby unijne instytucje wypracowały spójne przepisy pozwalające kontrolować krótkoterminowy najem turystyczny, wydają się przynosić efekty. 

Premiera Raportu Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2020

Już po raz jedenasty Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej (PCB POT) opracowało raport „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2020”, stanowiący podsumowanie osiągnięć branży spotkań z 2019 roku.

Airbnb i Kraków – partnerstwo na rzecz zrównoważonej turystyki

16 września platforma Airbnb i Miasto Kraków podpisały list intencyjny, inaugurujący partnerską współpracę na rzecz zrównoważonej turystyki. Obie strony będą upowszechniać wiedzę o zaletach odpowiedzialnego podróżowania, a także wymieniać się danymi o ruchu turystycznym. 

Trzecia edycja akcji Hoover Table

91 lat temu, dokładnie 4 marca 1929 Herbert Hoover rozpoczynał swoją misję 31. Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Krakowskie Zapusty - wielkie smażenie chrustu po raz trzeci!

W niedzielę 23 lutego w Starej Zajezdni by De Silva odbędzie się trzecia edycja Krakowskich Zapustów. Wielkie smażenie chrustu, warsztaty i pokazy taneczne oraz spotkanie z regionalnymi producentami - to wszystko czeka na odwiedzających w ostatnią niedzielę karnawału.

Nowy postój dla autokarów turystycznych

Od 10.12.2019  funkcjonuje nowy postój dla autokarów turystycznych do 10 minut na ul. Warszawskiej. 

 

Świąteczny czas w EXPO Kraków!

Grudzień jest najbardziej intensywnym miesiącem w EXPO Kraków, jeśli chodzi o organizację bankietów korporacyjnych oraz imprez dla pracowników mniejszych firm.

POLECAMY