Komunikat archiwalny

Zmiany zasad wjazdu pojazdów na obszar Strefy Ograniczonego Ruchu

Wydział Miejskiego Inżyniera Ruchu uprzejmie informuje, że dnia 27 kwietnia 2020 r. ulegają zmianom zasady wjazdu pojazdów na obszar strefy ograniczonego ruchu w Krakowie.

Zmiany zasad wjazdu pojazdów na obszar Strefy Ograniczonego Ruchu
Fot. UMK

W nawiązaniu do ubiegłorocznych spotkań odnośnie Parku Kulturowego Stare Miasto, z tabliczek do znaków B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach” zostanie usunięty zapis: „nie dotyczy pojazdów gości z rezerwacją na dojazd do hoteli”. Dojazd do wykupionych przez hotele miejsc zastrzeżonych zostanie umożliwiony poprzez wprowadzenie na tabliczkach zapisu "nie dotyczy pojazdów dojeżdżających na teren posesji, garażu lub wykupionego miejsca zastrzeżonego”. Nadmieniamy, że zgodę na nabycie zastrzeżonego miejsca postojowego przez podmioty posiadające siedzibę lub wydzieloną jednostkę organizacyjną w obszarze strefy płatnego parkowania w Krakowie wydaje Zarząd Dróg Miasta Krakowa zgodnie z procedurą ZDMK-54.

Wprowadzenie powyższych zmian podyktowane jest otrzymywanymi od Straży Miejskiej informacjami o występujących nagminnie sytuacjach wjazdu nieuprawionych pojazdów do strefy ograniczonego ruchu pod pretekstem dojazdu do hotelu oraz problematyczną weryfikacją rezerwacji.

 

Warto przeczytać także o Nowych zasadach ruchu na Kazimierzu: 

https://www.krakow.pl/aktualnosci/236733,1912,komunikat,nowe_zasady_ruchu_na_kazimierzu.html

pokaż metkę
Autor: UMK
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY