Wydarzenia w EXPO Kraków! Podumowanie 2016 r.

Rok 2016 był dla Targów w Krakowie wyjątkowo udany pod względem ilości zorganizowanych wydarzeń w EXPO Kraków oraz ilości odwiedzających je uczestników. Łącznie w EXPO Kraków goszczono blisko 300 tysięcy zwiedzających i 4200 wystawców.

Wydarzenia w EXPO Kraków! Podumowanie 2016 r.
Fot. expo.krakow.pl

W kalendarzu targowym, jak co roku, gościły najważniejsze, branżowe imprezy - Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL, Międzynarodowe Targi Stomatologiczne Krakdent, Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii Horeca®, Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, Targi SyMas oraz Targi Maintenance.

Targi organizowano nie tylko w Krakowie, ale także w innych miastach Polski - Packaging Innovations w Warszawie, Targi DENTAMED we Wrocławiu, FOOD-to-GO w Gdańsku  i Festiwal Pięknej Książki w Rzeszowie.

(Poniżej krótki opis najważniejszych organizowanych przez Targi w Krakowie imprez wraz z informacją o ilości wystawców i zwiedzających).

Dodatkowo w EXPO Kraków odbyło się 28 wydarzeń zorganizowanych przez zewnętrzne firmy:  bankietów, imprez targowych, spotkań firmowych i innych imprez. Wśród nich warto wymienić m.in. Święto Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego, które towarzyszyło Światowym Dniom Młodzieży i zgromadziło blisko 9 tysięcy uczestników czy MeetYT 4 – 4 edycję imprezy skierowanej do wszystkich pasjonatów społeczności YouTube oraz gier komputerowych, która w 2016 r. zgromadziła blisko 5000 uczestników.

Łącznie w EXPO Kraków gościliśmy: blisko 300 tysięcy zwiedzających i 4200 wystawców.

Dział Kongresów (Targi w Krakowie PCO&DMC) zorganizował także kilka innych imprez konferencyjnych poza obiektem.

Rok 2016 przyniósł Targom w Krakowie dwa prestiżowe wyróżnienia. Wiceprezes firmy - Pani Ewa Woch zdobyła wyróżnienie w kategorii Manager Roku małe i średnie przedsiębiorstwo, a Business Center Club przyznał Targom w Krakowie tytuł Firmy Dobrze Widzianej.

 

Imprezy targowe – 2016 ( wykaz obejmuje również imprezy targowe zorganizowane poza Krakowem)

FOOD-to-GO 6.Targi Wyposażenia i Produktów dla Gastronomii

Data: 3 – 4 lutego, 2016; Gdańsk

Organizator: Targi w Krakowie

Targi FOOD-to-GO są obecnie kluczowym wydarzeniem w branży gastronomicznej na północy Polski. W 2016 r. w Targach wzięło udział 79 wystawców i 2754 zwiedzających.

 

Mobile-IT 3.Targi Rozwiązań IT, E-commerce i Urządzeń Mobilnych

Data: 18 -19 lutego, 2016 r; EXPO Kraków

Organizator: Targi w Krakowie

W dniach 18-19 lutego w EXPO Kraków odbyła się 3 edycja Targów Rozwiązań IT, E-commerce i Urządzeń Mobilnych Mobile-IT. Wzięło w nich udział 1863 uczestników i 61 wystawców.

Targi Mobile-IT są jedynym targowym wydarzeniem w Polsce, na którym spotkają się przedstawiciele i eksperci z trzech branż: mobile, IT oraz e-commerce.

Targi dają możliwość zapoznania się z obowiązującymi trendami, zademonstrowania i przetestowania najnowszych urządzeń mobilnych ​czy zaprezentowania profesjonalnych rozwiązań IT i narzędzi marketingowo-biznesowych. Targom towarzyszyła Konferencja Mobile Trends, w której wzięło udział 500 uczestników.

 

24. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT

Data: 10 – 12 marca, 2016; EXPO Kraków

Organizator: Targi w Krakowie

Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT® to jedno z najważniejszych miejsc spotkań branży dentystycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. W 24 edycji Targów wzięło udział 14823 uczestników i 404 wystawców. Tradycyjnie w trzecim dniu Targów odbyła się Międzynarodowa Konferencja Stomatologiczna Dental Spaghetti, w której wzięło udział około 230 uczestników.

 

Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce

Data: 17 – 19 marca, 2016; EXPO Kraków

Organizator: Targi w Krakowie

Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce zgromadziły w 2016 r. kilkanaście tysięcy zwiedzających oraz blisko 250 wystawców oraz przedsiębiorców współpracujących ze szkołami. Ogromną popularnością cieszyły się występy na scenie przygotowane przez uczniów, strefa pokazów szkół zawodowych,  a w wyborze najlepszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej pomagali doradcy zawodowi, badający predyspozycje i kompetencje zwiedzających targi uczniów.

 

Packaging Innovations - 8 Międzynarodowe Targi Opakowań

Data: 12 – 13 kwietnia, 2016; Warszawa

Organizator: Targi w Krakowie

12 i 13 kwietnia już po raz ósmy odbyły się Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations w Warszawie – największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej.  Podczas tegorocznej edycji Targów swoją ofertę zaprezentowało ponad 177 wystawców oraz przybyło 2319 zwiedzających.

 

Targi Moto Show

Data: 21 – 22 maja, 2016; EXPO Kraków

Organizator: Targi w Krakowie

Targi Moto Show - drugie co do wielkości wydarzenie motoryzacyjne w Polsce i największe na południu kraju odbyły się w dniach 21 – 22 maja w EXPO Kraków. Premiery i prezentacje nowych modeli aut, które jeszcze nie trafiły do salonów samochodowych, najlepiej stuningowane pojazdy, spotkania z kierowcami rajdowymi i pokazy mistrzów kierownicy, blisko 15 tys. fanów motoryzacji i ponad 170 wystawców – tak w skrócie wyglądały organizowane corocznie Targi motoryzacyjne.

 

Targi Kompozyt EXPO -7. Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych

Data: 5 – 6 października, 2016; EXPO Kraków

Organizator: Targi w Krakowie

Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO to jedno z najważniejszych wydarzeń branży kompozytów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Wystawa ciągle poszerza swój zakres o nowe dziedziny, dzięki czemu udział w niej umożliwia trzymanie ręki na pulsie innowacji. W 2016 swoją ofertę zaprezentowało 134 wystawców oraz przybyło 3011 zwiedzających.

 

Targi SyMas/Maintenance – 8. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych

Data: 5 – 6 października, 2016; EXPO Kraków

Organizator: Targi w Krakowie

Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych - SyMas 2016  to spotkanie mające na celu przedstawienie w sposób kompleksowy technologii związanych z przetwarzaniem, przeładunkiem, transportem, magazynowaniem, sortowaniem, filtrowaniem, separacją, mieleniem i pakowaniem materiałów sypkich i masowych. Dodatkowym atutem Targów SyMas jest ich połączenie z Międzynarodowymi Targami Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. W 8. edycji Targów wzięło udział 172 wystawców i przybyło 2158 zwiedzających.

 

Targi EUROTOOL – 21 Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów

Data: 18 – 20 października, 2016; EXPO Kraków

Organizator: Targi w Krakowie

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® są jednym z najważniejszych miejsc spotkań specjalistów z branży obróbki mechanicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego roku w stolicy Małopolski swoją ofertę prezentują na nich czołowe firmy z Polski i zagranicy. Na Targach w 2016 r. swoją ofertę zaprezentowało 255 wystawców i przybyło 9237 zwiedzających.

 

20. Międzynarodowe Targi Książki

Data: 27 – 30 października, 2016; EXPO Kraków

Organizator: Targi w Krakowie

W dniach 27-30 października EXPO Kraków odwiedziło ponad 68 tysięcy osób. Odwiedzający Targi Książki mieli okazję zapoznać się z ofertą 700 wystawców z 25 krajów, a także uczestniczyć w kilkuset spotkaniach z 759 autorami z kraju i zagranicy.

 

HORECA - 24 Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii

Data: 16 – 18 listopada, 2016; EXPO Kraków

Organizator: Targi w Krakowie

Targi HORECA®/GASTROFOOD® to odpowiedź na dynamiczny rozwój branży hotelarsko-gastronomicznej w Polsce. W jednym miejscu i czasie prezentowana jest kompleksowa oferta wyposażenia wnętrz hotelowych, terenów rekreacyjno-sportowych, recepcji, sal restauracyjnych, zaplecza kuchennego, a także żywność i napoje oraz wina z całego świata. W tegorocznej edycji wzięło udział 202 wystawców i 12762 zwiedzających. Targom Horeca towarzyszyły Targi ENOEXPO®- specjalistyczna impreza poświęcona winu oraz Targi Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD®.

 

DENTAMED – 15 Dolnośląskie Targi Stomatologiczne

Data: 18 – 19 listopada, 2016; Wrocław

Organizator: Targi w Krakowie

Targi DENTAMED to trzecia pod względem wielkości wystawa stomatologiczna w Polsce. W 2016 r. w Targach wzięło udział 138 wystawców i ponad 2300 zwiedzających w ciągu 2 dni.

 

Kongresy i Konferencje – 2016 r. – Targi w Krakowie PCO&DMC

Impreza integracyjna dla firmy Jungheinrich

Data: 8 – 9 kwietnia, 2016

Organizator: Jungheinrich , Targi w Krakowie
W dniach 8-9 kwietnia zorganizowaliśmy imprezę integracyjną dla firmy Jungheinrich. Prawie 100 najlepszych sprzedawców wózków widłowych z całego świata przybyło do Krakowa, aby wspólnie się zintegrować i poznać miasto. Pracownicy firmy Jungheinrich wzięli udział w uroczystej gali w Sukiennicach oraz imprezie wieczornej w Starej Zajezdni. Grupa zwiedziła również Kopalnię Soli w Wieliczce, gdzie przygotowana została dla uczestników degustacja lokalnych trunków.

 

Routes Europe 2016

Data: 24 -26 kwietnia, 2016; EXPO Kraków

Organizator: UBM, Kraków Airport, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Miasta Krakowa, Targi w Krakowie, ICP Group

W dniach 24 – 25 kwietnia w EXPO Kraków odbyła się największa europejska konferencja skierowana do uczestników rynku lotniczego Routes Europe. Wzięło w niej udział 1200 uczestników - przedstawicieli linii lotniczych, lotnisk, organizacji turystycznych. Podczas dwustronnych spotkań w EXPO Kraków przedstawiciele lotnisk zachęcali przewoźników do otwierania nowych połączeń a podczas paneli eksperci zastanawiali się nad przyszłością regionalnych linii lotniczych, mówili o  innowacjach i zmianach na rynku lotniczym. 

 

Szkolenia PTCHO

Data: 10,16, 30 maja i 7 czerwca, 2016 r; Rybnik, Katowice, Gliwice, Sosnowiec

Organizator: PTCHO, Targi w Krakowie
10, 16 i 30 maja oraz 7 czerwca na Śląsku (Rybnik, Katowice, Gliwice, Sosnowiec) odbyły się warsztaty poświęcone diagnostyce i leczeniu nowotworów piersi, skierowane do chirurgów zainteresowanych tą tematyką zorganizowane dla Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

 

V. Forum Przedsiębiorców Małopolski

Data: 6 czerwca, 2016; EXPO Kraków

Organizator: Polska Press, Targi w Krakowie

6 czerwca 2016 roku w EXPO Kraków odbyła się V edycja Forum Przedsiębiorców Małopolski. Głównym tematem spotkania była "Polska firma rodzinna. Od silnych marek lokalnych do globalnej marki Polska". W Forum wzięło udział 250 uczestników.

 

European Congress on Biotechnology ECB

Data: 3 - 6 lipca, 2016; EXPO Kraków

Organizator: Europejska Federacja Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński,Targi w Krakowie, PAN, Polska Federacja Biotechnologii

W dniach 3-6 lipca w EXPO Kraków odbyło się najważniejsze i największe spotkanie branży biotechnologicznej w Europie. W 17. Europejskim Kongresie Biotechnologicznym ECB wzięło udział blisko 900 osób z 63 krajów.   Odbyło się 25 sympozjów i ponad 200 mniejszych paneli dotykających niemal każdego aspektu związanego z biotechnologią.

 

V. Międzynarodowe Sympozjum nt. metabolizmu białka i energii oraz żywienia zwierząt gospodarskich ISEP 2016

Data: 12 – 15 września, 2016; Holiday Inn City Centre, Kraków

Organizator: Instytut Fizjologii i Żywienia Zwierząt im. Jana Kielanowskiego PAN, Uniwersytet Rolniczy, Szkoła Głowna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Stowarzyszenie IdeaTech, Targi w Krakowie

W dniach 12-15 września w Holiday Inn Kraków City Centre odbyła się międzynarodowa konferencja pod nazwą 5th EAAP International Symposium on Energy and Protein Metabolism and Nutrition with Impact on Environment Protection. Targi w Krakowie były oficjalnym PCO wydarzenia i odpowiadały w całości za jego logistyczną organizację.

 

ESCD - Międzynarodowa konferencja i kongres stomatologii estetycznej ESCD „Royal Esthetic

Data: 22 – 24 września, 2016; Holiday Inn Krakow City Centre

Organizator: Stowarzyszenie ESCD, Targi w Krakowie

Międzynarodowa konferencja i kongres stomatologii estetycznej ESCD „Royal Esthetic“ odbył się w dniach 22 -24 września w hotelu Holiday Inn Krakow City Centre w Krakowie. Kongres ESCD to największe tego typu wydarzenie w Europie, organizowane od 13 lat, za każdym razem w innym mieście. W tegorocznej edycji wzięło udział 400 uczestników.

 

I. Krakowski Kongres Turystyki Medycznej

Data: 13 – 14 października, 2016; Centrum Kongresowe ICE Kraków

Organizator: Urząd Miasta Krakowa, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Centrum Kongresowe ICE Kraków, Targi w Krakowie

Krakowski Kongres Turystyki Medycznej odbył się w dniach 13-14 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków i wzięło w nim udział ponad 200 osób. Celem Kongresu było wykorzystanie potencjału medycznego w budowie produktów turystycznych jako jedno z zadań określonych w Strategii Rozwoju Turystyki w Krakowie na lata 2014-2020. 

 

VI. Forum Przedsiębiorców Małopolski

Data: 13 października, 2016; EXPO Kraków

Organizator: Polska Press, Targi w Krakowie

13 października w EXPO Kraków odbyła się 6 edycja Forum Przedsiębiorców Małopolski. Głównym tematem spotkania było: „Jak wykorzystać doświadczenia firm zagranicznych (na przykładzie firm bawarskich)”. W Forum wzięło udział 250 uczestników.

 

 

 

Pokaż metkę
Autor: Agnieszka Otwinowska, Targi w Krakowie
Osoba publikująca: NATALIA KULEC-GREŃ
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY