Więcej aktualności ...

Wiosenne Forum Turystyki

W dniu 15 maja 2019 (środa) w godzinach 11.00-13.30 w Klasztorze Benedyktynów w Tyńcu odbędzie się Wiosenne Forum Turystyki. W programie prezentacja aktualnych i planowanych działań Wydziału ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa, a także dyskusja na temat usług turystycznych świadczonych na terenie Parku Kulturowego Stare Miasto.  

Nasz dom Kraków: masowa turystyka i jej konsekwencje - Dyskusja panelowa

Wenecja, Barcelona, Berlin – Kraków? W wielu miastach liczba odwiedzających je turystów rośnie z roku na rok – turystyfikacja miast przybiera na sile. Jednak sukces gospodarczy, który ta tendencja przynosi miastu i właścicielom mieszkań, ma także ciemną stronę.

Kraków spełnia wszystkie wymagania

Bogata historia, zróżnicowana oferta kulturalna, kulinarna, dobra infrastruktura, a przede wszystkim świetnie współpracująca branża MICE. Kraków jest jednym z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych przez turystów biznesowych miast w Polsce.

#5xTAK, czyli piąte urodziny TAURON Areny Kraków

TAURON Arena Kraków zaprasza na największą domówkę w historii, czyli swoje piąte urodziny. Już w niedzielę, 9 czerwca moc atrakcji czeka na wszystkich mieszkańców Krakowa.

15. Kongres Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa

Warsztaty dla prezydentów miast z całego świata, warsztaty tematyczne, sesje plenarne, posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego OWHC oraz wybory miasta-gospodarza kolejnego kongresu i członków Rady Dyrektorów – to najważniejsze punkty 15. Kongresu Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa, który w dniach 2-5 czerwca odbędzie się w Krakowie. Weźmie w nim udział ponad 400 delegatów z pięciu kontynentów!

KRAKÓW WSPÓŁTWORZY NOWY MODEL ODPOWIEDZIALNEJ TURYSTYKI

W dniu 5 kwietnia 2019 roku Kraków w grupie 16 miast, przedstawicieli instytucji międzynarodowych (UNESCO, Bank Światowy, Europejski Komitet Regionów) przystąpił do deklaracji lizbońskiej pod nazwą „Miasta dla wszystkich: budowanie miasta dla obywateli i odwiedzających”.

Finałowe odliczanie. Wspólna konferencja MADE FOR Restaurant i Miasta Kraków już za kilka dni

12 kwietnia odbędzie się specjalna edycja konferencji gastronomicznej MADE FOR Restaurant pod hasłem: „Innowacje – biznes czy prowokacja?”. Będzie to najgłośniejsze biznesowe wydarzenie branży gastronomicznej sezonu, organizowane razem z Miastem Kraków - tegoroczną Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej.

13-sta Europejska Konferencja Anten i Propagacji (EuCAP) w Krakowie

Konferencja EuCAP stanowi platformę dla europejskich ośrodków badawczo-rozwojowych w dziedzinie anten i propagacji, zarówno na poziomie akademickim jak i przemysłowym będąc jednocześnie jedną z dwóch największych konferencji poświęconych tej dziedzinie na świecie. Kraków ma zaszczyt gościć 13 edycję tego kongresu od 31 marca do 5 kwietnia 2019 r.

Hotelowy gigant wraca do Polski. Hyatt otworzy hotel w Krakowie

Sieć Hyatt Hotels Corporation zawarła umowę franczyzową z 3M Hotels Group w sprawie otwarcia hotelu Hyatt Place Kraków. Oznacza to powrót sieci do Polski. Zarządzaniem obiektem zajmie się Hotel Professionals Management Group. Hotel, który będzie oferował 216 przestronnych pokoi, ma zostać otwarty w 2021 roku.

NOWO OTWARTE I PLANOWANE INWESTYCJE MICE W KRAKOWIE

Dynamiczny rozwój krakowskiego przemysłu spotkań najlepiej odzwierciedlają nowe inwestycje. Ostatnie półrocze było pełne ciekawych zapowiedzi i jeszcze ciekawszych otwarć. Zebraliśmy je wszystkie, żeby upewnić się, że każdy organizator wydarzeń będzie świadomy wszystkich nowych możliwości podczas planowania kolejnego spotkania w Krakowie.

POLECAMY