Cracoviana – miasto i region w turystyce czyli nowy kierunek studiów

Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN wspólnie z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa organizują nowatorskie studia podyplomowe „Cracoviana - miasto i region w turystyce”.  Patronat merytoryczny nad nowym projektem sprawuje Urząd Miasta Krakowa.

Cracoviana – miasto i region w turystyce czyli nowy kierunek studiów
Fot. KCB

Nowe, dwusemestralne studia podyplomowe, które  rozpoczną się od  roku akademickiego 2017/18, wyróżnia niezwykle       interesujący, interdyscyplinarny program, którego atutem jest duży udział w nim zajęć praktycznych. Wykłady będą odbywać się nie tylko w murach Uniwersytetu Pedagogicznego ale również w krakowskich muzeach, m.in. w Pałacu Krzysztofory, podziemiach Rynku i Fabryce Oskara Schindlera.

Studia adresowane są do szerokiej grupy odbiorców, zarówno osób pracujących lub chcących podjąć pracę w branży turystycznej, jak i m.in.  muzealników, nauczycieli czy  pracowników instytucji samorządu terytorialnego odpowiadających za promocję miast i regionów. Studia te są także doskonałą ofertą dla miłośników Krakowa chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat miasta i regionu.

W czasie dwóch semestrów  uczestnicy studiów poznają  nie tylko historię ale także  współczesne oblicze oraz perspektywy rozwoju  Krakowa i Małopolski.  Obok zajęć, których tematem będzie dziedzictwo materialne, kulturowe i duchowe  Krakowa w programie studiów znajdą się  również wykłady i zajęcia praktyczne poświęcone  historii Kazimierza, Nowej Huty, a także fenomenowi Galicji. Słuchacze zapoznają się także m.in. z metodyką przewodnictwa turystycznego i pilotażu wycieczek,  a także z nowoczesnymi formami turystyki miejskiej, takimi jak questing, geocaching czy gry miejskie oraz z turystyką biznesową. Odrębny blok tematyczny poświęcony został zagadnieniom związanym z muzealnictwem. W programie znajdą się  m.in. zajęcia z metodyki muzealnej oraz
z organizacji wystaw muzealnych i praktyki  kuratorskiej.

 

Wśród wykładowców znajdą się najwybitniejsi specjaliści, m.in. Michał Niezabitowski - dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i prof. Zdzisław Noga - znawca historii Krakowa z Instytutu Historii i Archiwistyki UP.

 

Więcej informacji http://historia.up.krakow.pl/hia/index.php/rekrutacja/cracoviana-miasto-i-region-w-turystyce/

Pokaż metkę
Autor: KCB
Osoba publikująca: KATARZYNA JANIK
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY