Nominuj Ambasadora Kongresów Polskich i Mecenasa Kongresów Polskich

Jak co roku zapraszamy do zgłaszania kandydatów do tytułu honorowego Ambasadora Kongresów Polskich. To wyróżnienie dla osób, które aktywnie promują Polskę, jako miejsce organizacji spotkań i konferencji poprzez aktywną działalność w międzynarodowych stowarzyszeniach. 

Nominuj Ambasadora Kongresów Polskich i Mecenasa Kongresów Polskich
Fot. KCB

Program Ambasadorów Kongresów Polskich jest realizowany wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz organizację pozarządową – „Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce” i wspierany regionalnie w ramach działań lokalnych Klubów Ambasadora (Warszawa, Wrocław, Gdańsk Kraków, Katowice, Lublin i Kielce). Od 1998 roku służy on promowaniu Polski, jako miejsca organizacji międzynarodowych kongresów i konferencji. Obsługę organizacyjną Programu Ambasadorów Kongresów Polskich oraz związanych z nią świadczeń prowadzi Polska Organizacja Turystyczna - Poland Convention Bureau, wspierana przez Kapitułę Programu AKP, obejmującą grupę wybitnych osobistości z polskiego świata nauki, gospodarki i kultury. 

Warunkiem otrzymania honorowego tytułu jest pozyskanie co najmniej jednego wydarzenia o skali międzynarodowej dla Polski w przeciągu ostatnich 3 lat oraz przekonanie kapituły o swoim zaangażowaniu na rzecz promocji Polski. Działalność na rzecz organizowania wydarzeń w Polsce nie może jednak wynikać bezpośrednio z obowiązków zawodowych kandydata. Co roku ze zgłoszonych kandydatur Kapituła Programu AKP wybiera maksymalnie 20 nowych Ambasadorów, których poznajemy podczas uroczystej gali. W tym roku wydarzenie to odbędzie się 27 września w Poznaniu.


Dzięki nowowprowadzonym zmianom do Regulaminu Programu Ambasadorów Kongresów Polskich podczas tegorocznej gali w Poznaniu wyróżnieni zostaną po raz pierwszy Mecenasi Kongresów Polskich. Nagroda dla Mecenasa Kongresów Polskich jest naturalnym uzupełnieniem tytułu Ambasadora Kongresów Polskich. Ambasador dla kongresu lobbuje na jego rzecz i potrzebuje wsparcia finansowego dla wydarzenia, o które zabiega. Nowa nagroda Mecenasa Kongresów jest zatem formą uhonorowania i docenienia roli sponsora wspierającego organizowane spotkanie czy wydarzenie. Dla niego samego jest formą promocji, może być również świetnie wykorzystana w komunikacji PR.

Jeżeli wiedzą Państwo kto powinien zdobyć tytuł Ambasadora Kongresów Polskich i Mecenasa Kongresów Polskich to prosimy zgłaszać Kandydatury na adres: katarzyna.janik@um.krakow.pl do dnia 30 marca 2018 r. 

 

Więcej informacji o Programie tutaj.

Pokaż metkę
Autor: KCB
Osoba publikująca: KATARZYNA JANIK
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY