Unia Europejska
O Nas rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

XXIV Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego - podsumowanie

Zakończył się XXIV Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Z wielu powodów był to historyczny Kongres – po raz pierwszy został przeprowadzony w przestrzeni wirtualnej, trwał aż 43 dni, zgromadził rekordową liczbę uczestników, wychodząc szeroko poza środowisko kardiologiczne.

Fot. Kinga Wójcik

Bez wątpienia, nowoczesna formuła Kongresu PTK 2020 stanowi kamień milowy w organizacji kolejnych spotkań. Dostępność i łatwość w zdobyciu najbardziej aktualnej, rzetelnej wiedzy przekazanej przez najwybitniejszych specjalistów to ogromny sukces wirtualnego Kongresu. Bardzo mocno wierzymy, że ziści się motto tegorocznego spotkania – poprawi się jakość i długość życia pacjentów.

 

KONGRES W LICZBACH

  • W związku z pojawieniem się pandemii COVID 19 i dynamicznie zmieniającą się sytuacją przygotowania do Kongresu wiązały się ze stworzeniem trzech zupełnie różnych koncepcji organizacyjnych – tradycyjnej, hybrydowej oraz w pełni zdalnej. Tę ostatnią wdrożono na 6 dni przed rozpoczęciem Kongresu: Medycyna Praktyczna przygotowała swoją siedzibę do transmisji zdalnej na żywo, poinformowała ponad 300 wykładowców, przeszkoliła ich i wykonała testy z zakresu wideokonferencji ZOOM, zebrała obowiązkowe dokumenty na wykorzystanie wizerunku, pozyskała i zweryfikowała wszystkie prezentacje, wykonała nagrania niektórych wykładów i sesji, zorganizowała Inaugurację Kongresu w formie hybrydowej z udziałem prowadzących w Krakowie. Bez technicznych problemów udało się przeprowadzić najważniejsze wydarzenie kardiologiczne w roku!
  • Zaproponowana formuła bezpłatnego uczestnictwa zaowocowała wizytą ponad 19 600 unikalnych użytkowników na stronie Kongresu w dniach 16 września – 28 października.
  • 25 Sponsorów wsparło organizację wirtualnego Kongresu PTK umożliwiając bezpłatny dostęp do najbardziej aktualnej i rzetelnej wiedzy z zakresu kardiologii, nie tylko lekarzom tej specjalności, ale także całego środowiska lekarskiego z Polski i zagranicy.
  • Internetowa wersja Kongresu dała możliwość oglądania sesji niezależnie od miejsca i czasu. Pierwszy raz można było pogodzić zobowiązania zawodowe i prywatne z udziałem w Kongresie. Barierę przełamano również dla polonii medycznej, czego dowodem jest ponad 5% wejść na stronę z 44 krajów z całego Świata.

XXIV Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

  • Pomimo dynamicznych zmian w formule organizacyjnej udało się zachować kształt tradycyjnego Kongresu w blisko 90%. W programie znalazło się 114 sesji dydaktycznych, specjalnych, satelitarnych oraz sekcji i asocjacji PTK, które prowadzone były z udziałem 321 wybitnych wykładowców i przewodniczących sesji.
  • W dniach 16–19 września aż 94 sesje transmitowano na żywo na 5 równoległych kanałach.
  • Pierwszy raz zaprezentowano streszczenia zgłoszone do konkursu o Nagrodę Komitetu Naukowego Kongresu PTK w multimedialnej formie. Na stronie Kongresu można było zapoznać się ze 160 abstraktami z dziedzin nauk klinicznych, nauk podstawowych, przypadków klinicznych i prac studenckich.
  • Przygotowaniem tak gigantycznego przedsięwzięcia zajął się ponad 150-osobowy zespół Medycyny Praktycznej. Innowacyjna strona internetowa Kongresu umożliwiała nie tylko bezproblemowe logowanie, ale także zdobywanie punktów edukacyjnych OIL na podstawie czasu spędzonego na oglądaniu wykładów.
  • Kongres relacjonowało 20 redakcji branżowych.
  • „Gazeta kongresowa” otrzymała nowoczesną formę multimedialnego serwisu informacyjnego „Wiadomości kongresowych”, na którym pojawiło się aż 81 artykułów, w tym portrety najwybitniejszych kardiologów, wideo-rozmowy ze studia kongresowego i teksty ze świata kardiologii.

 

 

pokaż metkę
Autor: XXIV Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Data publikacji: 2020-10-30
Data aktualizacji: 2020-11-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź