Konferencja „Kontrowersje i postępy w reumatologii”

O najnowszych doniesieniach naukowych z dziedziny reumatologii będą dyskutować uczestnicy konferencji „Kontrowersje i postępy w reumatologii”, która potrwa w Krakowie od 23 do 25 maja. To jedno z najważniejszych wydarzeń dla całego środowiska polskiej reumatologii.

Konferencja „Kontrowersje i postępy w reumatologii”
Fot. materiały prasowe

Konferencja „Kontrowersje i postępy w reumatologii” to forum dyskusji i platforma współpracy interdyscyplinarnej. Pomysłodawcą i jednym z kierowników naukowych jest prof. Marek Brzosko, konsultant krajowy w dziedzinie reumatologii i prezes Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego. Inauguracja tegorocznego spotkania odbędzie się w czwartek, 23 maja w Krakowie.

Udział w konferencji będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi doniesieniami naukowymi z dziedziny reumatologii oraz wymiany poglądów i doświadczeń z najwybitniejszymi specjalistami z wielu pokrewnych dziedzin medycyny.

Organizatorzy zadbali o różnorodność, interdyscyplinarność i atrakcyjność programu dla jak najszerszej grupy lekarzy. Przedpołudnie pierwszego dnia konferencji przygotowane jest specjalnie dla osób specjalizujących się w reumatologii. W czwartek zaplanowana została także debata „Teraźniejszość i przyszłość polskiej reumatologii” z udziałem obecnego prezesa PTR prof. Marka Brzosko oraz prezesa elekta prof. Wiesława Samborskiego. Czwartkowy wykład inauguracyjny pt. „Powikłania kardiologiczne w czasie systemowej terapii przeciwzapalnej” wygłosi rektor Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Tomasz Grodzicki.

Kolejne dwa dni konferencji to interesujące wykłady prezentowane przez wybitnych specjalistów. Zachęcamy do zapoznania się z programem szczegółowym konferencji na stronie.

W komitecie honorowym konferencji znaleźli się: prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski, zastępca prezydenta Krakowa prof. Andrzej Kulig, prorektor UJ ds. CMUJ prof. Tomasz Grodzicki, dziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prof. Filip Gołkowski, Władysław Kosiniak-Kamysz, dyr. Szpitala Specjalistycznego im. Dietla dr Andrzej Kosiniak-Kamysz, dyr. Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika dr Stanisław Stępniewski.

Konferencja odbędzie się w Hotelu Holiday Inn przy ulicy Wielopole 4.

Adres:
ul. Wielopole 4, Kraków

Pokaż metkę
Autor: Joanna Dubiel
Osoba publikująca: Daniel Łapaj
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Zobacz także
POLECAMY